Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Autobusy kością niezgody w Nikiszu

02.06.2011

Tagi: rozkład jazdy, KZK GOP, infrastruktura, prasa – Dodał: Marek Borys

Anna Malinowska,
Gazeta Wyborcza, 02.06.2011.


Autobusy jeżdżące po świeżo wyremontowanym rynku, podzieliły mieszkańców katowickiego Nikiszowca. - Zawsze ktoś będzie niezadowolony - komentują urzędnicy magistratu


W zeszłym roku, kiedy trwał remont rynku w Nikiszowcu, przystanki autobusowe i ruch komunikacji miejskiej został przeniesiony na ul. Nałkowskiej. Część mieszkańców była przekonana, że tak będzie już zawsze. Ku ich zdumieniu okazało się, że po remoncie przystanki wróciły na Rynek - pod arkady i kościół. Ktoś z mieszkańców naliczył, że tylko w ciągu dnia przez Rynek, który miał być spokojnym miejscem, przejeżdża 260 autobusów.

- Zwłaszcza młodzi ludzie kompletnie nie akceptują takiego stanu rzeczy. Przecież rynek miał być zamknięty dla aut, żeby mogły powstawać tam letnie kawiarenki, żeby można było robić koncerty itp. Przy przejeżdżających autobusach tego zrobić się nie da! - denerwuje się Barbara Kasprzyńska, która mieszka w Nikiszowcu od dziecka.

Co na to urzędnicy? Jakub Jarząbek z biura prasowego magistratu i Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP, zdziwieni przyznają, że przystanki na rynek wróciły, bo życzyli sobie tego mieszkańcy. - Otrzymaliśmy pismo rady parafialnej i miejscowego proboszcza z podpisami. Apelowano w nim, by trasy przejazdów autobusów nie zmieniały się - mówią.

Ale jak pospiesznie dodają, sprawa nie jest przesądzona i lokalizację przystanków w przyszłości będzie można zmienić. Muszą o to jednak poprosić sami mieszkańcy. - Na czas jarmarków czy innych imprez plenerowych rynek jest wyłączany całkowicie z ruchu. Na to jest pełna zgoda. Naprawdę nie wiem, której części ludzi w Nikiszowcu słuchać. Zawsze ktoś będzie niezadowolony - mówi Jarząbek.

Ks. Zygmunt Klim, proboszcz parafii św. Anny: - Są osoby, które chciały, żeby rynek pozostał taki, jaki był. Zamknięcie go dla ruchu miało swoich zwolenników i przeciwników. Złoty środek to pozostawienie tu komunikacji. Chodzi zwłaszcza o osoby starsze - one mają swoje przyzwyczajenia i z ich zdaniem też powinno się liczyć.

» Źródło

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

insp. Kwasniak napisał(a):

Nie jest tajemnicą z jakich środowisk wywodzi się Prezez KZK GOP. Jedno skinięcie palcem dowolnego księdza i Związek uruchomi cokolwiek, gdziekolwiek i dokądkolwiek :) Najwyżej w zamian zlikwidują jakiś tramwaj, żeby budżet się dopiął.

06.06 13:22:14


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!