Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Będą nowe-używane autobusy w Zagłębiu

29.05.2011

Tagi: PKM Sosnowiec, tabor, prasa – Dodał: Marek Borys

Anna Zubko,
dabrowa-gornicza.pl, 27.05.2011


Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej radni wyrazili zgodę na podwyższenie przez Gminę Dąbrowa Górnicza kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Sosnowcu. To pozwoli na zakup 15 niskopodłogowych autobusów, które pojawią się na drogach Zagłębia.


Zaspokojenie zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej w zakresie lokalnego transportu zbiorowego należy do jednego z najważniejszych zadań własnych gminy. Stąd wczorajsza uchwała.

- Środki przeznaczone na podwyższenie kapitału umożliwią realizację przyjętego przez Zarząd Spółki projektu zakupu w 2011 roku 15 używanych autobusów przegubowych niskopodłogowych, które zastąpią najbardziej wyeksploatowane pojazdy - mówi Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej.

Wkrótce po podjęciu podobnych uchwał przez Sosnowiec i Będzin, pozostałych współwłaścicieli PKM Sosnowiec możliwe będzie zakupienie nowszych, choć używanych autobusów ze Szwajcarii.

Podjęcie podobnych decyzji o przekazaniu potrzebnych pieniędzy przez Sosnowiec i Będzin sprawi, że jeszcze w tym roku na trasach Zagłębia przemieszczać będziemy się wygodniejszymi i spełniającymi unijne standardy autobusami. Całkowity koszt projektu wynosi ok. 4,8 mln złotych.

» źródło

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

radoperivale napisał(a):

90% autobusów i tak pójdzie do Zagórza.

30.05 12:10:09

q napisał(a):

"Środki przeznaczone na podwyższenie kapitału umożliwią realizację przyjętego przez Zarząd Spółki projektu zakupu w 2011 roku 15 używanych autobusów przegubowych niskopodłogowych, które zastąpią najbardziej wyeksploatowane pojazdy"
Tutaj jest błąd w druku czy ktoś dostał wreszcie olśnienia? Jak do tej pory stare przegubowe ikarusy były w zdecydowanej większości zastępowane przez krótkie wozy. Czyżby miało się coś zmienić?

30.05 14:09:09

adam86 napisał(a):

@q: po proatu nie ma na rynku używanych deskorolek w dobrym stanie...

30.05 15:28:25

aso napisał(a):

Jakiż przypadkowy zbieg okoliczności. Z jednej strony dadzą pieniądze na autobusy, z drugiej - chcą likwidacji tramwajów "ze względów społecznych". Powtórka z Gliwic?

30.05 17:27:00

MD napisał(a):

@Aso widzę też słyszałeś o tym kretynie, z koła "przyjaciół" Dąbrowy, to województwo z dnia na dzień zadziwia mnie coraz bardziej, niestety...

30.05 20:26:04

Lotus Flower napisał(a):

Co ma piernik do wiatraka? Autobusy są potrzebne w Dąbrowie i nie ma to nic wspólnego z tramwajami. Do Strzemieszyc czy Ząbkowic tramwajem się nie dojedzie... Myślę, że jeśli nie stać ich na nowe przeguby (PKM musi zadowolić się 15 metrowcami), to zakup używanych kilkuletnich przegubów to super sprawa. Widać, że mają świadomość potrzeby przegubów na wielu liniach. Na to, że Jaworzno nie kupiło nowych przegubów, choć miało kasę z Unii, nikt nie narzeka. A jak to samo robi PKM Sosnowiec, to od razu jest coś nie tak i wietrzy się jakiś podstęp z tramwajami.

30.05 22:30:06

dąbrowianin napisał(a):

tramwajów w dąbrowie nie zlikwidują taki przykład lini 28. W Będzinie chcieli ją całkowicie zlikwidować a Dąbrowa na to nie wyraziła zgody, i linia sobie kursuje od urzędu pracy do pętli na Kasprzaka a zarazem odciąża tramwaje lini 21 i 22. A co do używanych autobusów to wielki plus że będą to przeguby i niskopodłogowe obstawiam na solarisa bądź mana

31.05 15:05:04

dawid napisał(a):

Jeden z nich to prawdopodobnie hybryda II generacji Solarisa

31.05 22:15:58

Max998 napisał(a):

Tak,kolejna Hybryda ma przyjść do Zagórza wraz z kolejnymi NG313.

02.06 22:52:36

speacetronic napisał(a):

Zamiast remontować starego Jelcza czy Ikarusa to lepiej kupić używany ale MAN czy Mercedes . Nie ważne ile zainwestujesz w starego Jelcza to i tak to będzie pojazd z przed epoki .
Uruchamiamy właśnie partię używanych Mercedesów część ze Szwecji a część z Frankfurtu.Moim zdanie auta są w dobrym stanie o niebo lepszym niż to co teraz jeździ .

07.06 13:34:19

adam86 napisał(a):

@speactronic: to po co wyremontowano 30 stodwudziestek?

07.06 20:20:18


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!