Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Zmiany w taryfie i cenniku KZK GOP

20.04.2011

Tagi: bilety, KZK GOP – Dodał: Maciej Makula

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarząd KZK GOP przygotował projekt zmian w taryfie przewozowej i cenniku biletów. Zakłada ona przede wszystkim podwyżkę cen biletów. Przykre zmiany dla pasażerów kryją się też w zmienionych zapisach taryfy, głównie w zakresie ulg.


Projekt dokumentacji (cennika oraz taryfy) został przedstawiony uchwałą zarządu KZK GOP (» treść uchwały) do konsultacji stronie społecznej (związkom zawodowym i organizacjom osób niepełnosprawnych). Po zakończeniu tego trybu zmiany zostaną najpewniej przyjęte przez Zgromadzenie Związku. Nie jest aktualnie znana data wejścia w życie nowych przepisów - nieoficjalnie jest mowa o 1 sierpnia 2011 r.

Na pewno wszystkich pasażerów dotknie podwyżka cen biletów - zarówno jednorazowych jak i okresowych. Poza istniejącymi wyłącznie na papierze dopłatami do biletów miesięcznych na nieistniejące ciągle linie ekspresowe wszystkie pozostałe kategorie biletów zmieniły swoje ceny.

W przypadku biletów jednorazowych nominalnie najwięcej podrożał bilet uprawniający do przejazdu w granicach dwóch miast - z 3,00 zł na 3,40 zł. Pozostałe dwa bilety jednorazowe objęte zostały podwyżkami w wysokości 20 gr - z 2,60 zł na 2,80 zł oraz z 4,00 zł na 4,20 zł.

Podwyżki zanotowano też w grupie biletów okresowych na okaziciela:

24-godzinny 14 zł (było: 12 zł)
48-godzinny 22 zł (20 zł)
5-dniowy 34 zł (32 zł)
7-dniowy 38 zł (36 zł)
14-dniowy 70 zł (66 zł)
miesięczny 140 zł (130 zł)

Najbardziej dotkliwy będzie jednak wzrost cen biletów miesięcznych i kwartalnych, które stanowią najpopularniejsze rozwiązanie wśród osób korzystających z komunikacji regularnie.

SM/AT 100zł (było: 94 zł)
SC/AT 120 zł (112 zł)
SM 90 zł (84 zł)
SC 110 zł (11 zł)
kwartalny 256 zł/300 zł zł (240 zł/ 282 zł)

Należy wspomnieć również o podwyżce ceny biletu szkolnego (z 36 zł na 39 zł) i biletu wakacyjnego (ze 190 zł na 204 zł) oraz opłaty za przewóz bagażu (z 2,60 zł na 2,80 zł). Oczywiście we wszystkich wymienionych kategoriach (za wyjątkiem opłaty bagażowej) obowiązują również bilety ulgowe, które kosztują połowę ceny swojego "dorosłego" odpowiednika.

Konsekwentnie wzrosły również opłaty dodatkowe, związane najczęściej z odpowiedzialnością za jazdę na gapę. Gapowicz złapany przez kontrolerów będzie musiał uiścić kwotę 100 zł, a jeżeli nie uczyni tego w ciągu tygodnia, wówczas kwota wzrośnie do 140 zł. Opłata uiszczona na miejscu, u kontrolera, wyniesie 80 zł (dotychczas 70 zł). Bez zmian pozostają opłaty manipulacyjne za zwrot biletu oraz za anulowanie opłaty dodatkowej.

Największa zmiana kryje się jednak nie w cenniku, a w taryfie. Modyfikacje objęły bowiem katalog osób uprawnionych do przejazdów bezpłatnych, co ma istotny wpływ na przychody KZK GOP.

Najistotniejsza zmiana, która też pewnie wzbudzi największe protesty, to likwidacja bezpłatnych przejazdów dla osób, które ukończyły 70 rok życia. Z momentem wejścia w życie nowej taryfy tacy pasażerowie będą uprawnieni wyłącznie do 50% ulgi w przejazdach.

Zmiana taka jest możliwa, bonifikata ta miała bowiem charakter tzw. ulgi handlowej i nie wynikała z żadnej ustawy. Należy jednak mieć na uwadze, że osoby starsze w tym wieku to z reguły emeryci i renciści o niskich dochodach, więc ulga ta pełniła funkcje socjalne. Likwidacja tego przywileju będzie zapewne punktem spornym przez wiele miesięcy, zanim w świadomości pasażerów ta zmiana zaistnieje. Stanie się to z pewnością przyczyną wielu problemów podczas kontroli. Bez wątpienia zatem KZK GOP powinien w tym zakresie przeprowadzić stosowną akcję informacyjną skierowaną do tej grupy wiekowej.

Jedynie jako ciekawostkę można potraktować fakt, że uprawnienia do bezpłatnych przejazdów na terenie swojego miasta lub gminy utracili radni. Taka zmiana to wyłącznie element porządkowania taryfy i łagodzenia jej społecznego odbioru, a nie szansa na rzeczywistą poprawę budżetu organizatora.

Pozostałe modyfikacje mają charakter redakcyjny (wynikają ze zmiany brzmienia przepisów) oraz porządkujący. W taryfie uwzględniono też bilet elektroniczny kupowany za pomocą telefonu komórkowego (usługa "moBilet"), który zawitał do górnośląskiej komunikacji we wrześniu ubiegłego roku.

KZK GOP wszystkie zmiany tłumaczy podwyżką podatku VAT (z 7% na 8%) oraz inflacją. Dodatkowo znacząco wzrosły koszty stawek przewozowych - głównie ze względu na wzrost cen paliw oraz "zaostrzenie wymagań związanych z jakością taboru" (czyli w praktyce wzrost stawek na liniach obsługiwanych przez komunalne PKM-y w ramach dużych pakietów zadań). Średni wzrost cen biletu ma według wyliczeń KZK GOP wynosić 7,88%.

Sama podwyżka niespodzianką nie jest, bo od kilku tygodni media donosiły o rosnących cenach biletów w całym kraju. Zdziwienie budzi jednak zniesienie ulgi dla osób starszych. Pomimo tego zmiany zostaną przez pasażerów zaakceptowane, bo nie mają oni innego wyjścia ani alternatywy w postaci komunikacji indywidualnej.

Ulgi dla osób starszych są jednym ze sposób zwiększania ich mobilności i aktywizacji. Być może zamiast ograniczać ulgę należało pomyśleć nad inną formą oferty, np. ulgi w ramach biletów okresowych (taki bilet, zwany "biletem seniora", funkcjonuje przykładowo w Warszawie).

Szkoda, że po raz kolejny KZK GOP sięga po najprostsze rozwiązania i zagląda w kieszeń pasażerom. Nie szuka zaś pieniędzy u siebie np. poprzez poprawę siatki połączeń czy przyciągnięcie nowych pasażerów. Po raz kolejny struktura cennika pozostaje bez zmian, znowu nie znajdziemy w nim biletu na krótki przejazd (np. 10-15 minut), biletów miesięcznych ważnych od dowolnego dnia miesiąca, czy też rodzinnych. Nadal marzeniem pasażerów jest realna integracja z koleją (obecną farsę zwaną biletem metropolitalnym trudno nazwać zintegrowaną ofertę) i sąsiednimi organizatorami (Tychy, Jaworzno).

Szczegóły nowej taryfy i cennika można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej KZK GOP:
» Uchwała Zarządu KZK GOP z dnia 5 kwietnia 2011 r. (plik pdf)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

palex :) napisał(a):

Jestem przeciwny wprowadzaniu płatnych przejazdów dla emerytów powyżej 70 roku życia. Są to zwykle wyjątkowo biedni ludzie, którzy nie mają nawet pieniędzy na lekarstwa. Poza tym, żyjąc tyle lat w PL, wystarczająco dużo się wycierpieli, żeby jeszcze odbierać im ostatnie przywileje. Poza tym już widzę tą WIELKĄ akcję informacyjną wśród emerytów. Bo z pełnym przekonaniem mówię, że może 5-10% emerytów powyżej 70 roku życia korzysta z internetu (ba! płynnnie się w nim porusza) i wchodzi na strony KZK GOP aby sprawdzić "co nowego". Żenada. Jak zawsze uderza się w najbiedniejszego. Należałoby zamiast takich bzdur wzmocnić (kilku-kilkunastokrotnie) kontrole biletów w pojazdach na zlecnie KZK GOP. 100% pewności, że budżet by się szybko załatał.

20.04 00:45:22

Jolanta napisał(a):

Nie, to jest naprawdę nie do wiary !
KZK GOP cynicznie wyciąga kasę od starszych, często schorowanych ludzi, którzy nie wożą się autobusami z nudów a tylko dlatego, że mają na ogół problemy z poruszaniem się. Ja rozumiem, że ta ulga to była dobra wola KZK i nie musi on jej udzielać, ale jednak wyciąganie pieniędzy właśnie od starszych ludzi, którzy nie pójdą rzucać śrubami, nie będą strajkować, głodować - to jest delikatnie mówiąc - zwykłe draństwo pasujące jak ulał do pana Urbańczyka. Oczywiście kontrolerzy będą teraz gorliwie sprawdzać bilety takich ludzi z uśmiechem lepiąc im kary, bo ilu przecież emerytów robi sobie codziennie prasówkę z taryfy KZK sprawdzając, czy mają dziś jeszcze prawo do ulgi, czy nie....
Granda.

20.04 05:38:08

Imię lub pseudonim napisał(a):

Żenada... Każdy normalny (czyt. dorosły zatrudniony gdzieś) pasażer woli kupić auto i jeździć swoja puszką samemu, więc KZK GOP postanowił żerować na najstarszych i najbiedniejszych: "likwidacja bezpłatnych przejazdów dla osób, które ukończyły 70 rok życia."
Według mnie to wstyd i hańba żądać zapłaty od osób, które tyle wycierpiały w swoim życiu - wojna, stalinizm, komunizm, stan wojenny, biurwy z ZUSu i które nie mają już siły i ochoty walczyć o swoje prawa. Pewnie, niech siedzą w domach, szybciej umrą...
WSTYD!

20.04 08:32:34

Cezar napisał(a):

"zaostrzenie wymagań związanych z jakością taboru" - NO TAK, A JA CODZIENNIE RANO JEŻDŻĘ STARYM, ZŁOMIASTYM IKARUSEM O NUMERZE 4280 (linia 7). Po podwyżce ze 112 na 129 PLN dalej bede jeździł Ikarusami - Banda Naciagaczy !!!!!! I ciagłe pierdoły o poprawie jakości taboru ... - tylko że ja tego nie doświadczam !!!!!

20.04 09:09:33

antyfan KZK GOP napisał(a):

Ja to pierdziele, przestaje kupować miesięczny bilet. Ostatnią kontrolę miałem mniej więcej rok temu, masa ludzi jeździ na gapę i jakoś wszystko jest ok, to ja też na to leje. Niech się udławią chciwością w tym KZK GOP!!!

20.04 09:13:34

iks napisał(a):

Wzrost vatu z 7 do 8% to wzrost o 1 pkt a kzk robi "Średni wzrost cen biletu ma według wyliczeń KZK GOP wynosić 7,88%."
No a ten bilet na 3 miasta podnieśli tylko o 20 groszy by nie było drożej niż na kolei i by klienci nie odeszli częściowo do PKP.

20.04 09:14:36

andrzej napisał(a):

A ja popieram płatne przejazdy dla osób powyżej 70. roku życia! Skoro ja płacę, to dlaczego oni mają jeździć za darmo i jeszcze wymagać, żeby miejsce było zawsze dla nich wolne, a w lato wszystkie okna pozamykane? Bardzo dobrze, będą jeździć tylko osoby, które na to stać, a nie będziemy organizować komuś jazdy za darmo. Chcą podróżować - niech płacą. I nie gadajcie że te wszystkie babcie są biedne, bo biedna osoba nie wozi z targu dwóch wypchanych po brzegi mięsem siatek. Ja też nie zarabiam nie wiadomo ile, a płacić muszę. Teraz przynajmniej będzie sprawiedliwie.
@antyfan KZK GOP - ja w tym miesiącu miałem już z 5 razy kontrolę.

20.04 09:44:00

Biały napisał(a):

Prawda taka, że powinni się pierw zając redukcją zatrudnień w samym KZK i zrobić porządną siatkę połączeń. Aktualnie można zaobserwować, że autobusy jeżdżą po prostu stadami aby w niedalekiej przyszłości powiedzieć, że ta linia jest nierentowna i zlikwidować.. Cóż podsumowując, gdybyśmy mieli porządne autobusy z klimatyzacją z różnymi udogodnieniami dla pasażera mógłbym płacić te 3,40 za bilet bo wiedziałbym, że to nie są pieniądze wyrzucone w błoto, a tak, KZK gop oferuje mi w zimę, chłodne ikarusy lub pojazdy które są nie ogrzewane gdzie marznę bardziej niż na dworze, latem zaś pojazdy których jest niemiłosiernie ciepło już przy 18 stopniach gdzie wchodzisz do autobusu a wychodząc jesteś mokry jakby z sauny co dopiero wyszedł. Moim skromnym zdaniem powinno się w końcu z tą instytucją zrobić porządek w postaci zlikwidowania tego w cholere i połączyć wszystkie PKM z aglomeracji i stworzyć jakiś ala MPK rodem z Poznania, Krakowa czy Warszawy. Wtedy byśmy mieli szansę na porządną komunikację, a tak jesteśmy skazani na złomy.

20.04 10:40:07

PKM Gliwice` napisał(a):

@andrzej - co do babć i dziadków, przyłączam się. Nie dość że jeżdżą za darmo to zrobią Ci aferę jak nie ustąpisz im miejsca. Nie obchodzi ich że właśnie wracasz z dwunastu godzin w pracy. Młody jesteś postoisz. Albo jak siedzi babcia na krześle a na miejscu obok siedzą jej reklamówki z zakupami. Kiedyś nie wytrzymałem i zapytałem ,,babciu reklamówki też Ci się zmęczyły?" Ale PODKREŚLAM że druga połowa osób starszych to mili ludzie. Nawet raz, starsza pani widząc że trzymam się poręczy w Ikarusie (tej pod dachem) i opierając głowę o rękę zasypiam, wstała i powiedziała że ona zaraz wysiada i żebym sobie usiadł... Nie można jednak klasyfikować która babcia, dziadek mają dostać zniżkę, więc jestem za tym aby i oni jeździli z tzw. Biletem Seniora! (życzę z całego serca Urbańczykowi żeby mając 65 lat miał dobre nogi, bo miejsca w busie, bankowo mu nie ustąpię) Co do podwyżek. Oczywiście że prościej jest podnieść ceny biletów niż dołożyć z własnej kieszeni. O połączeniu wszystkich organizatorów (KZK GOP + ZTZ Rybnik + MZK Jastrzębie Zdrój + PKM Jaworzno + ZKKM Chrzanów i MZK Tychy) możemy co najwyżej śnić. Co do kontroli, to kilka dni temu byłem świadkiem ciekawej rozmowy. Pasażer bez biletu, zwrócił się do kontrolera cytuję ,,Czy za osiem złotych opłaca Ci się dostać po ryju?" 8zł tyle kontroler społeczny dostaje za poprawnie wypisany mandat. Odstąpił od spisania.

20.04 11:46:29

Imię lub pseudonim napisał(a):

@andrzej - zobaczymy jak będziesz śpiewał za jakieś 30-40 lat. A, fakt, KZK się rozpadnie do tego czasu :P

20.04 11:54:59

andrzejh69 napisał(a):

Nie wiem z jakiego powodu dalej są miesięczne podzielone na " z tramwajami" i "bez tramwajów" skoro TŚ też KZKGOP zleca przewozy. To kolejne naciągactwo które należałoby zaskarżyć.

20.04 11:56:47

andrzejh69 napisał(a):

@PKM Gliwice - miał mu odpowiedzieć - opłaca się wypisać i Tobie wpier..... pierwszemu tak żebyś więcej nie wstał :)

20.04 11:59:55

Rafał napisał(a):

To co? Starsi ludzie przestaną w ogóle mieć darmową komunikację miejską?

20.04 12:18:04

prs87 napisał(a):

żal żal żal!!! Pasożyty i tyle!!! Jeździmy starymi gratami, zimą piździ za to latem w nich jest w miarę bo każdą szparą powietrze wpada, jeździmy nowiutkimi Solarisami, MANami i innymi cheblami w uchylnymi okieneczkami... gdzie latem wręcz grozi to masowymi omdleniami i oby niczym poważniejszym... mistrzostwem świata jest zakup przez PKM Katowice dwudrzwiowych używanych MANów w których nie ma klimatyzacji a nie ma możliwości otwarcia dosłownie ani jednego okna!!! KZK GOP czy wy myślicie że ludzie są naiwni?? Ja przez dwa lata dojeżdżając do pracy nie miałem ani jednej kontroli, nie kupuje biletu bo za syf płacić nie będę!!! Co do starszych ludzi to może i nie wszyscy są biedni ale Ci którzy nie są to jeszcze pomykają swoimi puszkami a nie brudzą sobie rąk komunikacją miejską

20.04 12:18:57

Paweł Dabrowiak napisał(a):

Urbańczyk jest żałosnym prezesem kółka różańcowego, jak ktoś tak nieudolny może szefować takiemu związkowi. Podwyżki cen biletów są do przełknięcia, ale zabieranie bezpłatnych przejazdów ludziom starszym to SKANDAL. Jeśli chcą ograniczyć koszty to niech zaczną od siebie.

20.04 13:06:51

andrzej napisał(a):

@PKM Gliwice - bilet seniora to dobre rozwiązanie, ale całkowicie darmowe przejazdy to też przesada. To, że KZK nigdy nie wpadnie na pomysł biletu seniora jest dla mnie oczywiste, więc z braku laku popieram przejazdy za 50% stawki. Dla mnie fundowanie przejazdów tym osobom to marnotrawstwo pieniędzy. W godzinach pomiędzy 9 a 14 (czyli wtedy, kiedy większość ludzi jest w pracy albo w szkole) większość napełnienia to starsi ludzie. I jak to ma się niby opłacać, skoro prawie nikt za bilet nie płaci?
@Imię lub pseudonim - uwierz mi, że połowa z tych "ciężko" chorych dziadków i babć symuluje swoje "choroby" albo przesadzają, bo przecież Polak na coś narzekać zawsze musi :) Moja nieżyjąca już babcia nigdy nie zatruwała życia nikomu narzekaniem na ból nóg, a na sam ból miała prosty sposób - spacery, żeby się rozruszać.
@prs87 - skoro nie płacisz, to nie wymagaj.

20.04 13:17:29

Bodzio napisał(a):

Dla mnie największą paranoją jest - o czym zresztą jest mowa w artykule - brak uzupełnienia taryfy o taryfę czasową ( bilety 10-15-20 minutowe ). Jeżeli ktoś ( np. ja ) ma pecha i wsiada do pojazdu na końcu strefy, to za przejechanie jednego przystanku zapłaci 3,40. Dziękuję - rezygnuję z KM i przesiadam się do mojej puszki.

20.04 14:32:20

drago napisał(a):

@andrzej69: bardzo dobrze, że ten podział istnieje, bo dlaczego mam płacić za coś z czego nie korzystam bo nie mogę/nie chcę?

@prs87: to jesteś zwykłym złodziejem, bez prawa głosu w tym temacie.

Ludzie po 70 powinni płacić za bilety np. z ulgą 75% (rzucone z kosmosu), a najbiedniejszym, których na bilet nie stać MOPS powinien te bilety fundować.

Rozwiązaniem wielu problemów byłoby uszczelnienie systemu poprzez kontrolę i wyegzekwowanie opłat od gapowiczów. No ale patrząc na obecnych kontrolerów...

20.04 14:35:39

Imię lub pseudonim napisał(a):

@andrzej - pogratulować babci :)
Powiedz mi tylko jedną rzecz: dlaczego w Krakowie, Poznaniu, Warszawie osoby 70+ mają zniżkę 100%? Przecież, wg Twojego rozumowania, tam też z 50% udaje, że jest chora... Czy może to u nas więcej udaje a tam mniej?
http://www.ztm.poznan.pl/bi...
http://www.ztm.waw.pl/?c=14...
http://www.bip.krakow.pl/wl...

20.04 15:10:03

pasażer (II) napisał(a):

Oto czym będzie autonomia dla Śląska - oddanie wszystkich spraw regionu w łapy takich Urbańczyków.

20.04 16:42:03

NG312 napisał(a):

Ja się cieszę że osoby starsze, po 70 będą płacić, bo większość tylko narzeka, a niewielu jest tak ciężko żeby na bilet nie było. KAŻDEMU JEST CIĘŻKO*.

*oprócz wyżej ustawionych

20.04 16:44:15

Antykanar napisał(a):

"Problemy przy kontroli" możnaby łatwo rozwiązać, gdyby pasażeropwie nauczyli się usuwać "kanarów" z pojazdów.

20.04 17:26:46

palex :) napisał(a):

NG312: poczekamy aż dorośniesz. Widać, niewielkie masz pojęcie na temat ludzi > 70 lat. Tobie się pewnie wydaje, że są to te babcie w moherach, które w większości nie mają 70 lat. Ale spoko. Dalej bedę twierdzić, że aby pozyskać te pieniądze, należy wprowadzić częste kontrole biletów. Od roku jeżdzę wieczornym 297 i od roku nie miałem ani jednej kontroli. Kurs zawsze pełny. Ale co tam.

20.04 17:43:05

adam86 napisał(a):

@palex: i co komu po kontrolach jak KZK nie potrafi nic zwinydkować?
@drago: a cóż masz do owych kontrolerów? A pomysły na finansowanie biletów przez MOPS są cokolwiek chore, bo one nie rozwiązuja żadnego problemu biedy.

20.04 18:23:26

NG312 napisał(a):

DO REDAKCJI: 129 zł SC-AT? A nie 120?
@Palex :) do tego czasu się sypnie kzk gop. Ja po Zabrzu jeżdżę często i jak uświadczę dwie kontrole na miesiąc to cud.

20.04 18:44:44

Arek napisał(a):

Witam mogli by w końcu wprowadzić bilety 24 h i 48 h do aplikacji mobilet z komórce bo brakuję tego dodam że inne miasta mają taki bilet z tej aplikacji np mzk tychy .

20.04 18:49:17

LiAZ napisał(a):

@adam - zlazło się dzieciaków, którzy narzekają, ze ich rodzice muszą wydać więcej na bilet, ale co tam. Natomiast fakt faktem, ze skoro ceny wszędzie poszły w górę, na czele ze wzrostem VAT-u, to ceny biletów musiały skoczyć. A jak chcecie jeździć na gapę, to proszę bardzo - jak jakiegoś złapę, to przynajmniej wpłacicie kasę na KZK :)

20.04 19:17:51

uwolnienie napisał(a):

Totalny brak kontroli szczególnie w godzinach wieczornych i to na wszystkich liniach. Nie pamiętam abym widział kanara po 20 a co dopiero później.Ogólnie to kzk nie potrafi zrobić porządku z gapowiczami. Ciekawe ile tak na prawdę pieniędzy na tym traci.

20.04 19:44:03

Dexiu89 napisał(a):

Ja powiem tylko tyle. KZK GOP się wykrwawia powoli. Bilety w górę, liczba pasażerów z biletami w dół. Konsekwencją będzie obcięcie kursów i kto wie czy nie będzie tak, że autobus pojedzie tak jak linia 89 w dni wolne. Czyli wtedy jak jedzie się do i z pracy/szkoły. Widmo likwidacji KZK GOP wisi w powietrzu.

20.04 19:44:45

silnym napisał(a):

LiAz zapraszam wieczorem na Okulickiego w Sosnowcu lub inne peryferyjne dzielnice naszych miast tam na pewno będziesz mógł się wykazać. Nie neguję podwyżki cen biletów, ani nawet zmiany taryfy,choćby z powodu wzrostu cen paliwa, ale niech w końcu kontrolerzy z KZK zabiorą się do roboty bo tylko siedzą i sprawdzają czas, a konrolę zrzuca się na barki kierowców, jakby mieli za mało na głowie.

20.04 19:59:22

Iznogud napisał(a):

Podwyżkę cen biletów rozumiem - ceny wszystkiego idą w górę... Ale tym ludziom po 70-tce zadali cios poniżej pasa... Już nawet nie mówię o tych, co to dostają po 700 złotych emerytury - a o tym, kto i w jaki sposób zamierza tym wszystkim ludziom wytłumaczyć, że od teraz będą musieli kasować ulgowy bilet. Bo jeśli to ma być mikroskopijny świstek powieszony gdzieś na szybie, to gratuluję KZK poczucia humoru...

20.04 21:34:28

Paweł Dabrowiak napisał(a):

Oby kzk zdechło jak najszybciej! Precz z urbańczykami i tumanami bez szkoły jego pokroju.

20.04 22:18:09

LiAZ napisał(a):

@Iznogud-co zrobić. Nie będe łoił KZK na stronie internetowej tylko dlatego, ze tutaj mi nic nie zrobią, no ale cóż - banda. Po prostu banda.
@silnym-znam te rejony, bo moja córka mieszka w pobliżu takze wiem o co ci chodzi ;)
@Paweł-no i co jak KZK zdechnie ? WPK nam nie reaktywują.

20.04 22:30:04

drago napisał(a):

@adam86: mój główny zarzut to wybiórcze "odpuszczenie" gapowiczom. Często do tego wystarczy powiedzieć, że dowodu brak przy sobie. W oczach innych pasażerów płacących sumiennie za bilety jest to przynajmniej krzywdzące. Na 3 ostatnio spotkane kontrole, w 3 miało to miejsce.

@LiAZ: co za znaczenie ma kto płaci za bilety? Rozumiem podwyżki cen paliw, VAT, inflację. Ale KZK tylko wymaga, a w zamian nic od siebie nie daje. A hasło o poprawie jakości taboru jest żenujące - Jelcze i Ikarusy wymarły i trzeba było sprowadzić pełnoletnie truchło z zachodu - ot cała tajemnica poprawy taboru. Dziwne, że Kraków, Poznan, Łódź itp potrafią coś lepszego stworzyć.

20.04 22:41:12

LiAZ napisał(a):

@drago-masz 100% racji. Problem w tym, że gadanie gów*o daje, wypadło by działać, a niestety my mamy ręce związane...

20.04 22:51:37

palex :) napisał(a):

Naiwność Wasza jest ogromna, jeśli myślicie, że KZK GOP upadnie. :)) Takie instytucje nigdy nie upadają. One się powiększają. To jest coś w stylu administracji typu MZBM. Kiedyś złożona z kilku osób - dziś z kilkudziesięciu (mimo tego, że jest pełna komputeryzacja i automatyzacja).

20.04 23:14:07

butthead napisał(a):

Na przystanku bez wiaty z krzywym słupkiem zatrzyma się więc ikarus. Emeryt trzymając się poręczy wespnie się jakoś po schodach do środka i odbije swoją kartę miejską. Czeka nas świetlana przyszłość ;)

21.04 00:54:56

Arti napisał(a):

SC/AT 129 zł (112 zł) redakcja popełniła błąd. Bilet będzie kosztował 120 zł.

21.04 09:25:14

Max napisał(a):

Ja kupuje bilet miesięczny STREFOWY w Przewozach Regionalny za 83 zł. I mam gdzież KZK GOP .

21.04 11:08:19

Paweł Dabrowiak napisał(a):

@palex:), w sumie masz rację, jedyna możliwość zarznięcia tego złodziejsko - pasożytniczego tworu to secesja i próba dogadania się pkm'ów i ewentualnie prywatnych przewoźników między sobą odnośnie organizacji tansportu w GOP-ie. O tym, że jazda dla kzk nie popłaca świadczy chociażby stan taboru w pkm'ach z Tychów i Jaworzna i to, że nie mają one zamiaru jeździć dla tego pseudo organizatora transportu publicznego, w którym pracują durnie nie potrafiący nawet siatki połączeń w przemyślany sposób ułożyć.

21.04 15:49:22

PO-111 napisał(a):

Bardzo dobrze że gapowicze po 70 nie będą wyciągali pieniędzy od innych pasażerów którzy uczciwie płacą za bilety bo z tych pieniędzy opłacany jest przejazd ale kzk gop jeśli podwyższa ceny biletów to powinien zabronić prowadzenia autobusów przez kobiety bo nikt nie lubi być wożonym jak ziemniaki

21.04 16:11:58

adam86 napisał(a):

@drago: szkoda, tylko, że jak się takiego bez dokumentów wywiezie na policję, albo ją wezwie i potem czeka, to się wszyscy drą.
@PO-111: jak nie lubisz być wozonym przez kobiety to najlepiej idź sobie pieszo. Wstyd, że ludzie jeszcze takie głupoty pisują...

21.04 19:48:58

PO-111 napisał(a):

Przecież za te autobusy ja sam płacę bo mam bilet miesięczny jak przez jakąś kobiete nie moge wsiąsc do autobusu to czuję sie
oszukany przez kzk gop.Na szczęście są jeszcze prywatni przewoźnicy.

22.04 08:39:45

bombowiec napisał(a):

@PO-111 - tak, za to faceci jeżdżą idealnie i są bardzo "mili". Ostatnio na pewnej pętli facet chciał o coś zapytać kierowcy, ale nawet nie zdążył, bo ryk "czego?!", który wydobył się z kabiny skutecznie go odstraszył :) Fakt, na drodze wiele kobiet zachowuje się jak wystraszone króliki (albo przeginają znowu w drugą stronę), ale autobusem z paniami już nie raz jechałem i różnicy żadnej nie zauważyłem pomiędzy jazdą z facetem.

22.04 09:19:08

aneta napisał(a):

Co prawda rzadko jeżdżę KZK GOP, ale zgadzam się z zdaniami powyżej, raz wracałam od schorowanej babci, autobusem nr 10, na dworze było zimno, ale w autobusie to już miałam wrażenie że z zimna umrę. Starsi ludzie w większości mają wnuków z autami, którzy starają się ich wozić. Rozumie podwyżki w jakimś jasno wyrażonym celu, ale ludzie nie są naiwni, od dawna słyszą tą samą śpiewkę,propagandowe naklejki z kolejno coraz to nowszymi autobusami... w starym Ikarusie!!! Co gorsza za KZK GOP pójdą inne spółki... Studenci, którzy najczęściej poruszają się autobusami z pewnością będą zachwyceni, nie dosyć że jadą starymi rzęchami, które się spóźniają nieraz nawet godzinę, z przyklejoną do szyby twarzą, gdyż miejsca nie ma w tych puszkach, a następnego autobusu puścić się nie opłaca... teraz jeszcze będą wrzucać dodatkowe pieniądze do kieszeni prezesów. Dodam jeszcze, pieniądze ciężko zarobione po nocach, a rano na uczelnię trzeba iść. Gratuluję wyobraźni panom u góry, może reszcie studenci się zbuntują i wtedy to wy dostaniecie po spasionych tyłkach!!!

22.04 10:39:37

Jorg napisał(a):

To co sie wyprawia w tym kraju to jest poprostu żenujące niedługo w Polsce bedzie najdroższe paliwo w całej Unii na Śląsku jest najdroższa komunikacja i płacąc za bilet wymaga się tego żeby tabor był na przyzwoitym poziomie i w miare normalna częstotliwość bo to co niektóre linie prezentują sobą to jest śmiech na sali autobus co godzine lub rzadziej.Ostatnio znajomy był w Poznaniu i mówił że tam autobusy kursują co 15 minut niektóre nawet częściej.Teraz mimo podwyżek cen paliwa jestem zmuszony jeździć autem bo kochany KZK GOP nawet nie ma normalnego połączenia Piekar Śląskich z Zabrzem!Pozdrawiam!!

22.04 15:31:37

podlesianin napisał(a):

Panowie pobudka czas cięć nadchodzi taki jak przewozach regionalnych, więc czy emeryci będą mieli zniżki czy nie to i tak trzeba będzie ciąć ja stawiam o 30%.

22.04 21:19:04

bombowiec napisał(a):

@Jorg - mi się podoba komunikacja miejska w Warszawie :) tam w nocy w niektóre miejsca idzie lepiej dojechać niż u nas w dzień roboczy... W niedzielę można przesiadać się do woli i człowiek nie stoi na przystanku jak ten głupek. Kierowcy też jeżdżą lepiej i bardziej dynamicznie - nie zbierają się z przystanku jak jakieś żółwie, tylko dodają gazu i tam gdzie się da zapierniczają z koksem. Fakt, szarpie czasem, ale przynajmniej można nadrobić opóźnienie (bądź go uniknąć). U nas jadąc nawet nowym Solarisem czy Manem widzę, że kierowcy jadą jakby chcieli, a nie mogli... Wczoraj jechałem autobusem od pana Sebzdy - waliło piwem niemiłosiernie, podłoga cała brudna w jakimś płynie (pewnie w tym piwie), siedzenia popisane, obdarte z obicia, z wystającymi deskami i oczywiście zepsute drzwi. Obraz nędzy i rozpaczy - oto KZK GOP.

22.04 21:36:13

pasażer napisał(a):

w busach powinni jeździć ochroniarze i pilnować aby menelstwo nie chlało wódy w autobusie. środa 19.10 linia 814 kier DG. przegubowiec na tyle ekpia pie wódę w tym babka o kuli. Kanarów niet. mało tego ! Tak sie składa że od wt do pt jeżdziłem linią 673 i 674 w kier b.śląskiej. Wynalazki uszoka tj przebubowy 3 drzwiowy solaris z wąskimi oknami i zamknietymi wywietrznikami dachowymi. zdechnąc można w taki gorący dzień jak ostatnio.

22.04 21:49:42

lgor napisał(a):

@pasażer (II) - w pełni popieram bo myślę tak samo. Ustawy metropolitarnej się zachciało a tak naprawę chodzi o stołki, bo zarówno GZM i KZK GOP to jedna wielka stołkownia, która nie potrafi wykorzystać potencjału regionu. ś.p Wojcech Korfanty przewraca się w grobie patrząc jak obecni decydenci niszczą ten region :/

23.04 19:55:11

Imię lub pseudonim: napisał(a):

niedawno widziałem jak gopowcy pomykali nowym wozem (coś na podobieństwo tranzita)przeca ktos musi to utrzymać:-))

27.04 10:22:31

LiAZ napisał(a):

@pasażer - to jeszcze inna historia, na 814 PUP Czeladź jeździ, to tam się dziwne cuda zdarzają.

27.04 19:13:10

pasażer napisał(a):

tzn co sie dzieje. kapo w autobusach piwnno jezdzić jak za Hitlera. I nie mam na mysli ideologii tylko porządek

28.04 23:19:18

Piotrek napisał(a):

Rzęchy? Ja jeżdżę nowym niskopodłogowym "ekologicznym", krótkim, zdrowotnym (twarde ortopedyczne siedzenia w idiotycznym układzie) busidłem i jakoś nie dostaję ojg. ze szczęścia. W braku pociągów i tramwajów zazdroszczę czasem wsiom pekaesów. Mimo wszystkich minusów tam sa normalne fotele normalnie ułożone. Można spać lub czytać. Czytając tutejsze wypociny mam wrażenie, że niska podłoga dla ludzi pokroju miłośników Szarego i Franka, to szczyt szczęścia i pacaneum :) na wszelkie zło.

05.05 10:34:27

jaba napisał(a):

http://www.facebook.com/pag...!/pages/Wprowadzi%C4%87-bilet-CZASOWO-STREFOWY-w-Kzk-Gop/220044641340007?sk=wall zapraszam na facebookaa akcja za wprowadzeniem biletów czasowych w kzk gop

12.05 16:54:06


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!