Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Zmiana na stanowisku szefa związku komunikacyjnego w Chrzanowie

02.04.2011

Tagi: ZKKM – Dodał: Krzysztof Zioło

Jak informuje portal "Przełom" Tadeusz Gruber został odwołany ze stanowiska Przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie. Na tym stanowisku zastąpił go Marek Dyszy.


Gruber kierował ZKKM od 1998 roku. W styczniu Zgromadzenie ZKKM jednogłośnie wybrało go ponownie na to stanowisko, jednak podczas posiedzenia w dniu 31 marca 2011 r. członkowie Zgromadzenia (zasiadają w nim przedstawiciele trzech gmin członkowskich Związku, czyli Chrzanowa, Trzebini i Libiąża) postanowili go odwołać. W tajnym głosowaniu wszystkie sześć głosów padło za odwołaniem. Po ogłoszeniu wyników Gruber opuścił posiedzenie.

Wniosek o odwołanie Grubera złożono 25 lutego, podczas poprzednich obrad Zgromadzenia. Robert Maciaszek, reprezentujący Chrzanów powiedział uzasadniając wniosek, że zmiany organizacyjne w komunikacji międzygminnej są konieczne. - Tadeusz Gruber nie jest w stanie ich zrealizować. Potrzebne jest nowe spojrzenie. Jego odejście ma służyć interesom mieszkańców – uzasadniał Maciaszek.

Nowym Przewodniczącym Zarządu ZKKM został Marek Dyszy. Jest z wykształcenia inżynierem górnikiem (podobnie zresztą jak Gruber), od 2002 roku jest Prezesem Zarządu Małopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych w Krakowie. Wcześniej pracował jako dyrektor w firmie Duhabex - wówczas obsługującej sporo linii autobusowych na zlecenie ZKKM.

Dyszy powiedział Przełomowi: - Nie będę wprowadzał radykalnych rozwiązań związanych z cięciami w związku. Najpierw muszę dokładnie poznać jego specyfikę. Zależy mi na zwiększeniu sprzedaży biletów, wprowadzenia ich wersji elektronicznej, a także dobrej współpracy z prywatnymi przewoźnikami – powiedział nowy prezes. Będzie zarabiał ok. 7 tys. zł brutto miesięcznie.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Imię lub pseudonim napisał(a):

To takie rzeczy da się zrobić?!
A może tak "falą afrykańską" można by odwołać Wiecznego Romka?
Nam też "zmiany organizacyjne w komunikacji międzygminnej są konieczne"!

02.04 09:54:04

Łukasz napisał(a):

czekamy na zmiany w Olkuszu. Panu Gleniowi też chcemy podziękować.

02.04 12:34:15

zonk napisał(a):

No, "międzywojewódce" się udało. Gdyby u nas zapanowała większość prezydentów którym nie podoba się panująca beznadzieja (wspieranie PKMów na chama, likwidowanie tramwajów, rozkłady chyba tylko po to żeby się nazywało że zapewniają organizację, totalna strata kasy jaką są ŚKUP i "wspólny" bilet z koleją)...

02.04 15:19:47

Julka napisał(a):

w Olkuszu jest to konieczne...

03.04 12:13:22


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!