Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Portal WPK wkracza w ósmy rok funkcjonowania

28.02.2011

Tagi: redakcja – Dodał: Jakub Jackiewicz

Minął kolejny rok istnienia Wojewódzkiego Portalu Komunikacyjnego. Już siedem lat informujemy o funkcjonowaniu transportu publicznego w konurbacji górnośląskiej i okolicy. Tradycyjnie przygotowaliśmy pewne nowości.


Cieszy nas rosnąca aktywność Czytelników, a także użytkowników bazy taboru i gorące dyskusje na forum.


W kolejnym roku naszej działalności wprowadzamy pewne zmiany. Najważniejsze dotyczą forum dyskusyjnego. Jest ono starsze od naszego serwisu, funkcjonuje od początku 2003 roku (wówczas w ramach witryny nowopowstałej spółki Tramwaje Śląskie, a od 2004 roku pod naszą opieką). Teraz nadrabiamy drobną zaległość techniczną i przenosimy forum na nasz serwer, przy tej okazji aktualizując oprogramowanie do jego obsługi.

Na samym forum też pewne zmiany - chcemy, aby było to miejsce do merytorycznych i rzeczowych dyskusji nad różnymi aspektami funkcjonowania transportu publicznego. Zachowanie wysokiego poziomu dyskusji umożliwi spokojną wymianę poglądów i doświadczeń. Szanujemy również zainteresowania miłośników do dzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi widzianych autobusów i tramwajów, a poruszania różnych drobnych bieżących spraw, którymi żyje nasz region. Podzieliśmy się więc forum na dwie części - pierwszą (Pion Eksploatacyjny) zajmą sprawy bieżące, "numerki" i inne podobne zagadnienia, a także sprawy historyczne i symulacje w programie BAHN. W drugiej (Pion Planowania i Rozwoju) będzie miejsce na poważniejsze tematy. Ta część będzie intensywnie moderowana, aby zachować wysoki poziom. Zachowujemy tradycję nazywania poszczególnych części forum nazwami nawiązującymi do komórek organizacyjnych WPK, jednak w odpowiedzi na zarzuty, że były one mało czytelne, dokonaliśmy pewnych zmian mających poprawić orientację forumowiczów. Zachęcamy do rejestrowania się, czytania i aktywnego uczestnictwa w dyskusjach.


» Zapraszamy: http://forum.wpk.katowice.pl/

Trwają obecnie prace nad uruchomieniem platformy (formularza) dla internautów, dzięki któremu będzie można zgłaszać skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej (np. brak rozkładu jazdy na przystanku). Co jakiś czas nasza Redakcja prześle zebrane uwagi do odpowiednich urzędów, a później będziemy monitorować realizację tych wniosków. Uruchomienie tej platformy już niebawem.

Kolejną ważną zmianą jaka czeka nasz Portal w najbliższym czasie będzie związana ze zmianą Wydawcy. Będzie nim powstałe niedawno stowarzyszenie Forum Rozwoju Transportu Publicznego. Więcej o tej organizacji napiszemy niebawem. Na łamach Portalu WPK będziemy często poruszać kwestie, którymi zajmować się będzie FRTP. Zależy nam bowiem, aby transport publiczny w naszym regionie zmieniał się na lepsze.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Tomasz Flaga napisał(a):

Dzięki wszystkim redaktorom za ofiarną pracę!!! Od lat WPK jest dla mnie głównym źródłem informacji o sytuacji w GOP. Wiele zdjęć zrobiłem, "zainspirowany" i zmobilizowany wiadomościami z WPK. Twórcom (i sobie) życzę wielu dalszych lat działalności!

28.02 22:39:37

Iznogud napisał(a):

I ja również chciałbym podziękować Redakcji WPK. Siódemka to szczęśliwa liczba - więc chciałbym Wam życzyć dalszych sukcesów w pracy, a także wielu radosnych nowin na portalu, o których przecież dużo przyjemniej się pisze (typu: remonty torowisk, zakup 100 niskopodłogowych tramwajów, zwiększenie ilości kursów czy budowa nowej trasy do...). Pozdrawiam :-)

01.03 21:00:36

kierowca PKM SOSNOWIEC napisał(a):

Rzetelny i profesjonalny portal o komunikacji miejskiej.Tak trzymać.100 lat i wszystkiego najlepszego.

02.03 18:42:02

maciek napisał(a):

fajny portal zawsze można sobie poczytać o autobusach.
Może doczekamy czasów że 10 letnie busy kupione jako nowe będą wyglądać jak mercedes citaro nr 700 z pkm sosnowiec w pierwszy dzień na linii

02.03 21:29:20

Hajer... napisał(a):

Dzięki temu portalowi społeczność jest na bieżąco, ze zmianami taborowymi przewoźników i na szlakach komunikacyjnych - nie jesteśmy w czarnej dziurze w kwestii komunikacji miejskiej. Życzę dalszej ofiarnej pracy i dalszego rozwijania się tego portalu... Powodzenia!!!

03.03 09:03:14


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!