Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Serdecznie zapraszamy na Festyn Lotniczy w Katowicach!

26.08.2010

Tagi: impreza, KMTM, Tramwaje Śląskie, PKM Katowice – Dodał: Piotr Wiśniewski

Już w najbliższą sobotę (28 sierpnia 2010 r.), na katowickim lotnisku Muchowiec odbędzie się Śląski Lotniczy Festyn Służb Mundurowych. Wydarzenie to jest elementem obchodów Święta Wojska Polskiego oraz odbywających się w tym czasie Dni Województwa Śląskiego. Imprezę wspierają Tramwaje Śląskie S.A. oraz PKM Katowice.


W programie festynu znajdzie się między innymi:
- pokaz skoków spadochronowych oraz akrobacji lotniczych,
- wystawa sprzętu wojskowego, policyjnego, Straży Pożarnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego,
- inscenizacja odbijania zakładników z autobusu (Jelcz 120MM/1 z PKM Katowice) przez policyjną grupę antyterrorystyczną,
- przelot samolotu naddźwiękowego MIG-29,
a także gry i zabawy dla dzieci, strzelnice, trampoliny i inne rozrywki.
Ponadto, w bliskim sąsiedztwie miejsca pokazów stać będą stoiska handlowe, wśród których prezentować się będzie Klub Miłośników Transportu Miejskiego wraz z Wojewódzkim Portalem Komunikacyjnym. Na naszym stoisku można będzie zapoznać się z bieżącą działalnością Stowarzyszenia, a także zakupić książki o tematyce komunikacji miejskiej oraz pamiątkowe gadżety.

Plakat informacyny
Lotnisko otwarte będzie dla publiczności w godzinach 10:00-21:30, a transport będą zapewniać dodatkowe kursy linii 910 do tymczasowego przystanku Muchowiec Lotnisko (co 15 minut w godzinach 9:00-23:15).

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

emem napisał(a):

Mamy praktycznie dwa lotniska w regionie (Muchowiec i Gliwice) i oczywiście oba muszą organizować imprezy w tym samym terminie. Gratulacje dla władz...

26.08 23:12:27

ja napisał(a):

Taaa, o Katowicach zawsze musiecie mowic, ale o Gliwicach jak zawsze zapomnieliscie - i dziwicie sie ze Gliwice coraz bardziej izoluja sie od reszty aglomeracji? Porazka:|

27.08 20:15:09

piotrekw napisał(a):

O festynie w Katowicach piszemy, ponieważ mamy tam swoje stoisko, a w organizacji biorą udział dwie partnerskie firmy. Przypominam, że portal WPK zajmuje się sprawami związanymi z transportem miejskim i jestem przekonany, że gdybyśmy zamieścili informację o gliwickim pikniku lotniczym ktoś mógłby zarzucić nam odejście od tematyki ;)

27.08 22:38:20

YoMaHa napisał(a):

@piotrekw: Jakie?

28.08 10:40:56

Arek napisał(a):

Witam byłem troche na lotnisku w gliwicach i wiekszą część na lotnisku w katowicach fajnie było zainteresowało mnie że zobaczyłem autobus wpk katowice jelcz m-11 :)fajne malowanie

28.08 20:18:53

piotrekw napisał(a):

@YoMaHa: Masz na myśli firmy? Oczywiście chodziło o wspomniane wyżej Tramwaje Śląskie i PKM Katowice.

28.08 22:54:05

YoMaHa napisał(a):

@piotrekw: tak, firmy. Z tekstu wynikało jedynie, że te firmy wspierają organizację, a nie że są firmami partnerskimi Portalu. Widząc na plakacie jeszcze trzeci podmiot aktywny w branży komunikacji miejskiej chciałem się dowiedzieć, które z owych trzech są firmami partnerskimi Portalu i niniejszym dziękuję za wyjaśnienia ;-)

28.08 23:06:28

piotrekw napisał(a):

Bardziej Klubu niż Portalu i szczególnie w kontekście miga (TŚ i PKM przyczynili się do tego, że wygląda tak jak wygląda). Trzecia firma w ogóle nie była obecna na Festynie, mimo że jej stoisko było zaznaczone na planie.

29.08 11:09:05

ja napisał(a):

Aha, czyli rozumiem ze gdyby Gliwicki Piknik Militarno-Lotniczy organizowany na Trynku byl wspierany przez PKM Gliwice lub PKS Gliwice tez mielibysmy okazje przeczytac podobny artykul?? Tak wiec dlaczego nie wspomnicie o budowie Stadionu Piasta Gliwice, Hali Podium i DTS w Gliwicach - w koncu PKM Gliwice wspiera te inwestycje poprzez reklamowanie ich na autobusach m.in. na liniach A4 i 156.

30.08 22:34:01

memphis napisał(a):

Gdybyśmy byli zaproszeni do uczestnictwa w imprezie na Trynku również byśmy o niej napisali.

31.08 00:08:18

Serd napisał(a):

@Memphis: A bez zaproszenia, tak od siebie to nie można?

31.08 06:47:39

Hannes napisał(a):

O Gliwicach chyba nie ma co pisać. Tam nie promuje się komunikacji zbiorowej, a wręcz przeciwnie - idzie wbrew ogólnoświatowemu trendowi (nie muszę pisać, co mam na myśli). A pisać, a przez to i promować, należy te miasta, które starają się jeśli nie rozwijać, to przynajmniej utrzymać zbiorowy transport, w szczególności szynowy.
I dlatego właśnie o Gliwicach pisać nie trzeba, a nawet nie wypada.

31.08 21:47:03

butthead napisał(a):

Gliwice ze swym innowacyjnym rozwiązywaniem problemów zbiorkomu dostarczają wystarczająco dużo tematów. Jak uruchomią na Trynku lokalne lotnisko i wybudują choć jedną sensowną zatokę dla autobusów w pobliżu terminala, to chętnie o tym napiszemy :>

31.08 21:49:23


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!