Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Listopadowe zmiany tras

17.11.2006

Tagi: KZK GOP, MZKP, rozkład jazdy – Dodał: Jakub Jackiewicz

W przeciągu listopada KZK GOP i MZKP uraczyły pasażerów zmianami tras kilku linii autobusowych - w Najdziszowie, Łabędach i Rudzie Śląskiej.


6 listopada zmieniona została trasa linii 155 w Rudzie Śląskiej. Autobusy tej linii wykonują obecnie dodatkowo kilkusetmetrowy zajazd do przystanku Ruda Klary u zbiegu ulic Zabrzańskiej i Chryzantem. Po obsłużeniu przystanku (na którym do tej pory zatrzymywała się tylko linia 6 jadąca do Gliwic) zawracają przejeżdżając parking pod blokiem.

fot. J. Sobotafot. J. Sobota


Kilka dni później, 11 listopada trasę zmieniła linia 71 - ale tylko w kursach przez Bumar Łabędy (czyli z obsługą przystanku o dezorientującej nazwie Łabędy Huta). Na odcinku pomiędzy Bumarem, a Czechowicami autobusy jadą obecnie ulicami Oświęcimską i Czołgową, pomijając łabędzki Rynek.

fot. J. Sobota

Minęły kolejne cztery dni i 15 listopada MZKP Tarnowskie Góry zdecydował się wdrożyć na 3-miesięczny okres próbny wydłużyć kilka kursów linii 225 do miejscowości Najdziszów.

fot. J. Sobota

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

butthead napisał(a):

Z tym 155 to musi być bajer. Ile opóźnienia generuje włączenie się w drodze powrotnej do ruchu?

17.11 20:44:54

MPR napisał(a):

Może ktoś opisać jak 71 wjeżdża rano z Oświęcimskiej na Bumar? z Oświęcimskiej wjeżdża na Mechaników, robi nawrót pod Bumarem i dalej Mechaników do rynku w Łabędach?

18.11 09:45:48

jacekso napisał(a):

Jak jedzie od Pyskowic to skręca w Mechaników lub kawałek wcześniej w ulicę bez nazwy. Zawraca na pętli i ulicą Mechaników dociera z powrotem do Oświęcimskiej.

18.11 14:20:35

george1125 napisał(a):

No i teraz autobusem 155 z Halemby do Rudy jedzie się prawie 50 minut. Dla porównania - 198 do Zabrza jedzie 36 minut, 130 do Katowic 38 minut.

18.11 17:05:59

suchy napisał(a):

porypane to jest z tym 155..to dlaczego jeszcze go przez chebzie i godule nie puścili? by sobie jechał z halemby na rude klary, zawrócił, pojechał przez chebzie, do pl.niepodległości na goduli i dopiero na rude..wtedy to już wogóle będzie boska jazda. naprawde nie wiem co to za tępaki pracują w kzk albo w urzędzie miasta żeby takie coś wprowadzać:/

18.11 22:23:18

memphis napisał(a):

Podziękuj swojemu prezydentowi :-)

19.11 05:15:08

YoMaHa napisał(a):

A co, wnioskował o taką zmianę? A oczywiście (dez)organizator komunikacji nie jest niby władny odpisać: Szanowny Panie Prezydencie, z przykrością informujemy, iż postulowana zmiana nie może zostać wprowadzona w życie, gdyż...?

19.11 08:11:31

memphis napisał(a):

Heh, raczysz żartować ;-)

19.11 08:13:17

YoMaHa napisał(a):

Dlaczego niby miałbym żartować? Czy są jakieś formalne przeciwwskazania, dla których spławienie kretyńskich pomysłów na drzewo jest niemożliwe? Jeśli są, to tylko pogratulować ;-)

19.11 08:29:29

memphis napisał(a):

No przecież to jest oczywiste chyba. Ty też swojego przełożonego "spławiasz na drzewo"?

19.11 09:02:34

YoMaHa napisał(a):

Nie traktuj tego tak osobiście - nie chodzi mi o to, byś to Ty spławiał prezia Rudy na drzewo, tylko o to, by Mu racjonalnie wyłożyć, iż zmiana nie ma sensu. To chyba nie jest nic dziwnego?

19.11 09:13:13

Andrzej napisał(a):

Prezydent miasta nie musi być ekspertem w dziedzienie komunikacji. On wysłuchuje tylko postulatów (radnych, mieszkańców). Natomiast w KZK... powinien być ktoś taki. Rola KZK nie powinna się sprowadzać do "ślepej" realizacji takich pomysłów.

19.11 09:52:28

memphis napisał(a):

Ech, Wy chyba dalej nie rozumiecie. Tu nie chodzi zupełnie o to, czy prezydent się zna, czy też nie - on wydaje polecenie do realizacji. I wykonują je drogowcy z miasta (zmiana organizacji ruchu) oraz pracownicy KZK (zmiana rozkładu) - dla uproszczenia pomijam szczeble służbowe. I nie ma takiego co dla takiej pierdoły postawi się dyrektorowi, czy prezydentowi miasta. I to by było na tyle, jak chcecie kontynuować to zapraszam na priv.

19.11 10:17:15

YoMaHa napisał(a):

MegaROTFL. Prezydent wydaje polecenie! Zaraz się okaże, że w sprawie kupna dwudziestu długopisów i ryzy papieru do plujki też potrzebna jest akceptacja Zgromadzenia Związku. Poooooracha, totalna poracha i tyle. Z mojej strony EOT, a że (dez)y wolą problemu nie zauważać, to nie znaczy, że go nie ma, hihihihi...

19.11 10:53:23

Franek napisał(a):

YoMaHa, przydałaby ci się umięjętność czytania ze zrozumieniem. Być może pomogłaby ona ograniczyć liczbę twych durnowatych komentarzy.

20.11 20:35:38

YoMaHa napisał(a):

Widzisz, Franku, już taki ze mnie tępak, że nie nauczono mnie czytania ze zrozumieniem. Z góry zatem przepraszam za nadmiar moich durnowatych komentarzy. Natomiast miło by mi było, gdybyś mi wyjaśnił łopatologicznie to, czego nie zrozumiałem, czyli przesłanki, dla któych niby władza samorządowa ma się równać władzy absolutnej. Pozdrawiam.

21.11 20:00:03


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!