Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Autobus, tramwaj i pociąg - z jednym biletem miesięcznym

13.05.2010

Tagi: KZK GOP, kolej, bilety, prasa – Dodał: Maciej Makula

www.silesia-region.pl
13.05.2010 r.


Od 1 czerwca pasażerowie Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP oraz Przewozów Regionalnych będą mieli możliwość podróżowania wszystkimi środkami transportu publicznego dzięki jednemu biletowi miesięcznemu. Wprowadzenie wspólnego biletu jest możliwe dzięki porozumieniu zawartemu między KZK GOP a PR.


Podpisanie porozumienia na realizację programu oferty specjalnej „Metropolitalny bilet miesięczny" odbyło się dziś w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach.

„Transport publiczny to wyznacznik nowoczesności. Wspólny bilet natomiast to jeden z fundamentów systemu zintegrowanego transportu publicznego, dlatego jest tak ważny dla całego Województwa Śląskiego" - tłumaczy Piotr Spyra, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Bilet metropolitalny - oprócz wygody - to również oszczędność, gdyż koszt biletu nie będzie sumą kosztów biletów tych przewoźników. By uatrakcyjnić ofertę i zachęcić pasażerów do jak najszerszego wykorzystania sieci i infrastruktury oraz możliwości przewozowych środków transportu publicznego, zarówno KZK GOP, jak i Przewozy Regionalne przy konstruowaniu umowy udzieliły rabatu od podstawowej ceny swoich biletów. W sumie koszt biletu metropolitalnego będzie niższy niż zakup osobnych biletów KZK GOP i biletu kolejowego o 20 procent.

Dostępne będą również ulgowe metropolitalne bilety miesięczne. W zależności od uprawnień przysługujących pasażerom będzie można kupić bilety zniżkowe na przejazdy zarówno pociągami REGIO (37%, 49% i 78%), jak i pojazdami KZK GOP (50%). Przygotowane zostały również odpowiednie bilety dla pasażerów, którzy nie posiadają uprawnień do ulg przy przejazdach pociągami, natomiast są uprawnieni do przejazdów ulgowych komunikacją KZK GOP (bądź na odwrót). Bilety będą wydawane na okres miesiąca od dnia zakupu. Będą dostępne w przedsprzedaży.

Bilety sprzedawane będą w kasach Przewozów Regionalnych. Są to bilety imienne, pasażer zobowiązany będzie do czytelnego i trwałego wypełnienia danych właściciela oraz nazwy wybranego przez podróżnego miasta (gminy), na terenie którego linie autobusowe i tramwajowe są obsługiwane przez KZK GOP. Trzeba będzie również pamiętać o wpisaniu na bilecie numeru dokumentu ze zdjęciem, który będzie umożliwiał stwierdzenie danych podróżującego.

Warunki taryfowe biletu metropolitarnego (plik pdf)

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!