Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Używane 15-metrowe MAN-y w Tychach

23.01.2010

Tagi: tabor, PKM Tychy – Dodał: Krzysztof Bojda

Park taborowy tyskiego PKM-u wzbogacił się w styczniu o cztery MAN-y NL313-15, wydzierżawione na okres pół roku.


fot. J. Sobotafot. J. Sobota

Autobusy o długości 15 metrów otrzymały numery taborowe od 037 do 040 (zakres przewidziany w Tychach dla pojazdów eksploatowanych czasowo), pozostawione zostało oryginalne malowanie. Są to pierwsze "deskorolki" MAN-a w regionie - jak dotąd niepodzielnie w tym segmencie królowały rodzime solarisy.

MAN-y wyprodukowane zostały w 2003 roku dla Oslo i nie są pierwszymi autobusami z tego miasta w GOP - pochodzą stamtąd także przegubowe MAN-y NG312 zakupione przez PKM Katowice.

Pojazdy wyposażone są w komfortowe, miękkie siedzenia, co z pewnością docenią pasażerowie podróżujący na dłuższych trasach.

» Zobacz zdjęcie wnętrza w galerii TWB

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

YoMaHa napisał(a):

Oprócz Solarisów są jeszcze MAZy...

24.01 00:29:10

budda napisał(a):

Te MANy są całkiem przyzwoite..

24.01 10:54:31

Serd napisał(a):

Ciekawe, czy puszczą je na 33 lub E-2?

24.01 13:12:43

butthead napisał(a):

@YoMaHa: Racja, tu miałem na myśli głównie rynek wtórny ;)

24.01 15:54:52

YoMaHa napisał(a):

@butthead - no poza tym jednak osralisów jest więcej znacznie. Natomiast a proposito rynku wtórnego - czy ktoś może zarejetrował, co się stało z żorskimi citarkami w wersji L?

24.01 16:05:08

butthead napisał(a):

Zostały zwrócone centrali Vettera w Rajchu. Ciekawe, czy za kilka lat powrócą do obsługi landów wschodnich? ;)
W ramach ciekawostki można jeszcze dodać, że BVG wycofuje obecnie partię NL313-15, z serii "lotniskowej" (109, X9). Pojawiają się jedynie w ogłoszeniach, nikt się w PL chyba nie skusił.

24.01 16:55:17

Jarro napisał(a):

@Serd Jeden z Manow jeździł już na 33.

25.01 17:50:52

camo napisał(a):

Super woziki, klima, monitoring, wygodne siedzenia, bardzo zadbane, wygladają jak nowe, a napewno lepiej niż tyskie o 2 lata nowsze solarki su15. Mogliby pokusić się o ich zakup, bo są wprost idealne na linie 4,14 i E-2. Dodatkowo wnętrze mają pod kolor loga PKM-u i miasta Tychy czyli niebiesko-żółte. A swoją drogą to ciekawie jakim cudem autobusy tyskie są żółto-zielone w kolorach Tyskich Linii Trolejbusowych, natomiast nie są niebieskie? Moim skromnym zdaniem powinni zlecić profesjonalnej pracowni opracowanie kilku wersji właściwych sposobów malowania w barwy zakładowe i miejskie, a następnie zorganizować miejski lokalny plebiscyt wśród pasażerów na najlepszą wersję. Polecam do wglądu zaje... nowe barwy MPK Kraków, czy MPK Lublin, które wybrano właśnie w taki sposób.Pozdrowienia, polecam podróż tymi wozikami...

25.01 19:49:15

xxx napisał(a):

To te wozy: http://www.neoplan.com.pl/u... Świetne wozy:)

26.01 07:23:53

butthead napisał(a):

@camo: O tak, koniecznie należy zmienić barwy i potem przez kolejnych dziesięć lat doprowadzać tabor do jednolitego malowania ;) Kolorystyka jest kwestią gustu (przytoczone barwy MPK-ów spotykają się z różnymi opiniami). Przede wszystkim istotny jest spójny i atrakcyjny wizerunek komunikacji miejskiej, co w przypadków Tychów jako tako udaje się osiągnąć.

26.01 10:28:50

camo napisał(a):

Odpowiadając... PKM Tychy do dzisiaj nie zmienił w zakładowe barwy wiekszej części taboru, np. 18szt. Volvo Carrus, kilku Volvo Heuliez, a ponadto 18szt. Solarisów nie jest ich własnością i po końcu umowy pozbędą ich się, a pewnie przyjadą inne, nowe pojazdy. Jeśli jest to tak dziwne, idiotyczne i jest jakąś fanaberią MKM-ów, to po co MPK chociażby Kraków wprowadza takie zmiany a ma tabor w 100proc. w poprzednim malowaniu, co...? Otóż w obecnych czasach bardzo liczy się indywidualny, nowoczesny wizerunek, z czego niektóre firmy zdają sobie sprawę a niektóre nie.

26.01 12:48:18

AbeS napisał(a):

pojawia sie na 623...?

26.01 21:39:34

butthead napisał(a):

Wg relacji na http://www.psmkms.krakow.pl/ wynika, że to nie tyle MPK, co EvoBus zaproponował zmodyfikowany układ malowania na Citaro. Jednak co istotne zachowuje on klasyczne barwy, tyle że aranżacja jest nowa. Kolorowy bajzel w Krakowie wprowadza zupełnie inna firma, ale to akurat z winy miasta ;)

Skoro - jak sam zauważyłeś - w Tychach wciąż sporo taboru jest nieprzemalowane, to skąd nadzieja, że nagle wprowadzenie kolejnego schematu malowania cokolwiek by poprawiło?

26.01 23:49:56


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!