Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Chrzanów: Będzie bezpieczniej i komfortowo

02.11.2009

Tagi: prasa, ZKKM, Transgór Mysłowice, tabor – Dodał: Krzysztof Zioło

Mateusz Kamiński,
Przełom, 21.10.2009 r.


To już pewne. Do końca roku pojawią się kolejne kamery w autobusach. W monitoring inwestuje przewoźnik. Mieszkańcy są zdania, że filmowani powinni być również kierowcy. Dyrektor Transgóru zapewnia jednak, że nie ma takiej potrzeby, a wszystkie nieeleganckie zachowania będą karane.


- W autobusie linii 330 jest kamera. Szkoda, że obraz zapisywany jest tylko z autobusu bez szoferki kierowcy. Część z nich dalej będzie bezkarnie jeździć jak rajdowcy lub rozmawiać w czasie jazdy - pisze internauta "zdegustowana" na stronie przelom.pl.
To prawda. Monitoring nie będzie obejmować zachowań kierowców. Firma Transgór zapewnia jednak, że o to pasażerowie nie powinni się już martwić.

- Zdecydowaliśmy popracować z kierowcami nad kulturą osobistą w czasie pracy. Wykonywać ją powinni z zaangażowaniem. Nie są tutaj przecież za darmo - przekonuje Józef Tomasik, dyrektor firmy w Trzebini. - Docierają do nas sygnały, że niektórzy kierowcy bywają niemili. To się zmieni. Mamy zatrudnionych wielu szoferów, którzy wypełniają swoje obowiązki wzorowo. Chcemy wkrótce powiedzieć to o wszystkich naszych pracownikach - gwarantuje dyrektor.

Priorytetem poprawiających jakość świadczonych przez firmę usług będzie też monitoring. Jeszcze w tym roku na pewno pojawi się w autobusach Transgóru co najmniej jedna nowa kamera. Ale jeśli pozwoli na to budżet przedsiębiorstwa, będzie ich jeszcze więcej.
- Kamera, która pojawiła się w jednym z naszych pojazdów ponad miesiąc temu, spełnia swoje zadanie. Do tego doszła współpraca z policją. Jest lepiej - zapewnia Tomasik.

W powiecie chrzanowskim strach wśród mieszkańców budzi przejazd autobusami linii 309. Jak mówi dyrektor Tomasik, zrobią wszystko, by zmienić tę sytuację. A na zakupie jednej kamery się nie skończy. W przyszłym roku postarają się znaleźć kolejne tysiące na dalszą rozbudowę systemu monitoringu. Montaż jednej kamery to wydatek rzędu 3,5 tysiąca złotych. Co za to otrzymujemy?
- Możliwość zapisu obrazu i jego analizy przez 10 dni. Jeśli wydarzy się jakiś incydent, w każdej chwili można odtworzyć to, co się działo w danym momencie - zaciera ręce Tomasik.

Kolejne kamery w autobusach będą oznaczać bezpieczeństwo pasażerów. Jednak na razie Transgór ma sporo innych wydatków, które również wpłyną na jakość świadczonych przez przedsiębiorstwo usług.

- Do końca 2010 roku musimy kupić jeszcze siedem nowych autobusów. To będzie spory wydatek - dodaje.
Jeden nowy autobus kosztuje 500-600 tys. zł. Dyrektor Tomasik gwarantuje, że nie wpłynie to na zwiększenie cen biletów.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!