Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Fabrycznie nowy autobus w Elbudzie Jaworzno

03.11.2006

Tagi: tabor, Elbud – Dodał: Tomasz Sojda

W poniedziałek 30 października pierwszy raz na trasie pojawił się najnowszy nabytek Elbudu - Autosan H7-20.06MB "Solina".


W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nastąpiło wiele zmian w tej niewielkiej firmie. Wygrana przetargu na obsługę trzech linii w ramach podwykonawstwa PKM Jaworzno, przystąpienie z Transgórem, Meteorem i Stanpaul-busem do Konsorcjum Komunikacji Autobusowej - zwycięzcy przetargu na obsługę 24 linii komunikacji miejskiej organizowanej przez ZKKM Chrzanów, niewątpliwie wpłynęły na polepszenie pozycji przedsiębiorstwa na rynku firm specjalizujących się w obsłudze linii komunikacji miejskiej. Wygranie tych przetargów wiąże się z gwarancją zatrudnienia na najbliższych kilka lat. Stąd też przewoźnik mógł sobie pozwolić na inwestycje w tabor.

Ostatnie 12 miesięcy było rokiem przełomowym w tej firmie. Udało się kupić kilka używanych pojazdów: jednego Autosana A1010M, dwa Neoplany N4009 oraz Mercedesa O402. W połowie czerwca, o czym pisaliśmy na łamach Portalu, Elbud testował przez dwa dni wypożyczonego z ZKM Sandomierz Autosana H7-20.06MB "Solina". Testy wypały pomyślnie i właściciel firmy podjął decyzję o zakupie tego typu minibusa. Do Jaworzna przywieziono go w ostatnim tygodniu października.

Chrzanów, dworzec ZKKM

Autobus, zbudowany na podwoziu Vario firmy Mercedes-Benz, wyposażony jest w silnik Mercedesa OM904. Długość autobusu to 7,8 m. W pojeździe znajduje się 18 miejsc siedzących i 27 stojących. Wnętrze wydaje się dosyć przestronne, dlatego też autobus doskonale nadaje się na trasy miejskie jak i podmiejskie. Na specjalne życzenie Elbudu pierwsze drzwi są pojedyncze, a nie jak w pozostałych pojazdach tego typu podwójne. Takie rozwiązanie chwalą sobie przede wszystkim kierowcy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie "ucieka" tyle ciepła co przy dwóch płatach drzwi. Autobus wyposażony został także w wyświetlacz przedni firmy R&G. Pojazd posiada malowanie zakładowe Elbudu.W pierwszy dzień, oznakowana numerem tab. 21, Solina wykonała dwie pary kursów na chrzanowskiej linii 308. Docelowo wyznaczona została do obsługi wspomnianej linii.

Chrzanów, ul. Kusocińskiego

Na chwilę obecną park taborowy Elbudu liczy 11 pojazdów. W dni robocze do obsługi zleconych zadań wystawianych jest 8 autobusów: 3 na linie PKM Jaworzno i 5 na linie ZKKM Chrzanów. W ostatnim czasie autobusy tej firmy zobaczyć można było również na mysłowickiej linii 219 kursującej na zlecenie KZK GOP (jeździła tam jako podwykonawca Transgóru Mysłowice).

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

adam napisał(a):

Czy to malowanie nie jest podobne do zkm Warszawa czy Meteor ?

03.11 20:08:21

Riam napisał(a):

Fajne te SOLINY tylko to AUTOSAN czy MERCEDES ? Panowie z AUTOSANA ja rozumiem że to podwozie MB aly czy tzeba się wstydzić logo AUTOSANA ?
Przecież ktoś nie wtajemniczony będzie myślał że to MERCEDES.

03.11 21:23:25

david82 napisał(a):

Jest podobne.

04.11 09:36:15

qwerty napisał(a):

Sensacja. W Chrzanowie jeździ nowy autobus. Normalnie niemożliwe. Co prawda mały, ale zawsze...

06.11 12:52:52


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!