Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Ministerstwo Infrastruktury o tramwajach w Gliwicach

20.08.2009

Tagi: Tramwaje Śląskie, KZK GOP, likwidacja, komentarz – Dodał: Krzysztof Bojda

W odpowiedzi na pisma kierowane przez Obywatelski Komitet Obrony Tramwajów i Promocji Komunikacji Miejskiej w Gliwicach (OKOTiPKM) do Ministerstwa Infrastruktury, jego przedstawiciel informuje o przyjętych założeniach rozwoju transportu szynowego w aglomeracjach oraz obecnych rozwiązaniach prawnych, które cedują organizację transportu publicznego na samorządy miejskie.


Na aktualizowanej stronie OKOTiPKM znaleźć można odpowiedzi, jakie ministerstwo skierowało do członków Komitetu oraz KZK GOP. W dokumentach czytamy m.in. o wątpliwościach związanych "z możliwością realizacji zrównoważonego transportu publicznego na obszarze GOP w przyszłości".

» Przeczytaj odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na stronie OKOTiPKM

W reakcji na list otwarty OKOTiPKM, ministerstwo skierowało także pismo do KZK GOP z prośbą o przedstawienie argumentów, jakie skłoniły organizatora transportu do podjęcia decyzji zgodnej z wnioskiem prezydenta Gliwic.

» Przeczytaj list Ministerstwa Infrastruktury do KZK GOP na stronie OKOTiPKM

Więcej odpowiedzi urzędników w sprawie ratowania tramwajów w Gliwicach na stronie OKOTiPKM.

» http://www.tramwaje.ubf.pl/viewpage.php?page_id=51

Przypomnijmy, że z dniem 1 września 2009 r. linie tramwajowe 1 oraz 4 skrócone zostaną od strony Zabrza do zajezdni tramwajowej w Gliwicach. Wzdłuż torowisk kursować będą autobusy linii oznaczonej A4 obsługiwanej przez PKM Gliwice. Gliwicki magistrat przy współpracy z KZK GOP prowadzi akcję informacyjną, mającą przekonać mieszkańców do przesiadki na autobusy.


» Porównaj gliwickie plakaty z materiałami używanymi ponad pół wieku temu w USA

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

zonk napisał(a):

Oby KZKowi nie przeszło "bo optymalizacja". A ta tubka propagandowa phrania nawet nie zauważyła, że "nowe tramwaje byśmy chcieli, ale kasy dać to nie chcieliśmy."

21.08 09:47:09

adam86 napisał(a):

Roman zmienił imię:P

21.08 16:46:48

Przemysław z Krakowa napisał(a):

Dziękuję bardzo za film "W puszczeni w korek" - po prostu rewelacja! Obowiązkowy seans dla PKP, PKP-PR, wielu zarządów PKS i oczywiście decydentów komunikacji miejskich.

21.08 17:38:26

Dortmunder napisał(a):

Tu jest prowadzona akcja wypędzania ludzi z miast. Jak wiadomo samochodów przybywa szybciej niż dróg w waszym kraju a co za tym idzie zatłoczenie ulic. Jeszcze trochę i będziecie do pracy czy uczelni chodzić pieszo. Ja myślę, że warto wyłożyć pieniądze na unowocześnienie tramwajów i ich rozbudowę.Śródmieścia powinny mieć więcej linii tramwajowych niż autobusowych. Tramwaj nigdy nie wygra z autobusem.

21.08 18:03:22

qk napisał(a):

a te sexy solarisy mają fajne małe okienka, wyobrażam sobie ludzi w tych autobusach w korku w upalny dzień ;d no rewelacja

21.08 19:22:37

michał napisał(a):

Tyle, że ponownie Ministerstwo nie może bezpośrednio wpłynąć na decyzję i zablokować likwidację :(

21.08 19:35:22

obserwator napisał(a):

Jestem osobą bezstronną. Nie korzystam z komunikacji miejskiej praktycznie w ogóle. Jednak powiedzieć musze, że Tramwaj, to tramwaj i podkładanie autobusów na linie tramwajowe, to jest po prostu robienie wiochy. Ludzie lubią jeździć tramwajami. Jedni mają po prostu taki sentyment do tego środka lokomocji, a inni po prostu dlatego, że jest szybciej, gdyż tramwaj z reguły w korkach nie stoi. Jeżeli te autobusy mają jeździć tylko zastępczo na jakiś czas, a w tym czasie odbedą sie prace reontowe torowisk itd. , czy remont mostu na Zabrskiej, który jest w opłakanym stanie, to nic bym nie powiedział, ale jeżeli, te autobusy maja już jeździć zawsze, to nie mam pytań.

21.08 19:54:05

Darek napisał(a):

Obserwator jest
jeszcze jedna opcja. Niektórzy jeżdżą tramwajami (jak ja) bo nie mają wyboru a maja za to chorobę komunikacyjną. Niestety ja mogę jechać pociągiem, tramwajem i trolejbusem, nie mogę natomiast jeździć żadnym autem, autobusem, czy innym pojazdem spalinowym (chyba wiecie jakie są skutki uboczne jechania autobusem). Dla mnie likwidacja tramwaju to likwidacja calej komunikacji miejskiej. Po Gliwicach zostaje mi rower, najbliższy tramwaj w Zabrzu a trolejbus w Tychach.

21.08 21:08:06

Kysu napisał(a):

Nie zamierzam korzystać z tej komunikacji zastepczej.Biorę rower do pociągu i dalej już popedałuje.

22.08 14:51:08

Jan napisał(a):

Moja żona też ma chorobę komunikacyjną - może jeździć tylko pojazdami szynowymi. Na sam widok autobusu bujającego się przy pokonywaniu zakrętu robi się jej niedobrze, a nie wsiądzie do niego za żadne skarby.

22.08 16:03:54

GD napisał(a):

Z czym jest skomunikowany - w dni robocze - T1, przyjeżdżający do Zajezdni o 16:51? Bo najbliższy kurs A4 jest o 17:04...

- Czy tak ma wyglądać obiecana przez KZK "synchronizacja"? Czy też może "tylko" kolejna pomyłka w serwisie z rozkładami?

22.08 21:22:36

SOLARIS150 napisał(a):

PROPONUJE PROSTEST TRAMWAJARZY, NAWET 1 WRZEŚNIA NIECH WYJADĄ NA LINIĘ WSUMIE NIC NIE TRACĄ MOGĄ TYLKO ZYSKAĆ( CHODZI MI O TYCH PRACOWNIKÓW, KTÓRZY DOSTALI WYPOWIEDZENIA) WIEM ŻE TO BEZPRAWIE ALE TRZEBA WALCZYĆ DO UPADŁEGO. POZDRAWIAM

23.08 01:16:04

obeznany napisał(a):

No chyba że Frankiewicz zachowa się w tak prostacki sposób jak Kopel i nakaże już w pierwszym tygodniu zacząć jakiś "pilny" remont jezdni przecinającej tory. Wtedy szybko jeżdżenie przestanie być możliwe, a przecież kolesiowi na tym chorobliwie zależy.

23.08 01:39:31

tramwajorz napisał(a):

Berkowski jest cały czas za likwidacją T

23.08 15:42:26

KBS napisał(a):

Gliwice w przyszłości czytałem całkiem niedawną chcą być drugą stolicą regionu.. to nic, że miasta nawet 2 razy mniejsze od gliwic (np. Świętochłowice) mają bardziej rozbudowaną infrastrukturę tramwajową :|.. dziwne, że w Gliwicach się nie dało.. do prawdy.. wszyscy mogą tylko nie Gliwice - tkpina !!

24.08 18:32:08

Rafał napisał(a):

Rada Miejska Gliwic przypomina mi Władysława Gomułkę. Tamtemu też, gdy w latach 1956-1970 rządził Polską, wydawało się jasnym, że władza daje monopol na prawdę.

25.08 22:58:21

Met napisał(a):

PRZYPOMNE : czy likwidowano linie gdy tramwaje należały do skarbu państwa a nie do gmin w postaci udziałów? czy czasem oddanie tramwajów miało polepszyć stan taboru , jakości? Eh ? jakoś jak to wszystko należało do Skarbu Państwa to było spokojnie , jeździło . Zauważcie po oddaniu akcji zaczęło być gorzej ?

26.08 22:33:52

piotrek napisał(a):

Ja widzę mały, nikły pozytyw z zastąpienia tramwajów autobusami. Trochę się straci żulów i śmierdzieli którzy podróżowali liniami 1 i 4 przez Gliwice. Niech jeszcze trzeba będzie wsiadać pierwszymi drzwiami do A4 to już w ogóle mało który się odważy.

30.08 17:09:56

Gojira napisał(a):

Tak się zastanawiam... a może Ci którzy posiadają samochód przez jeden dzień jeździli by przed A4 i wlekli się jak żółwie (blokowali, zatrzymywali się itd.)?

01.09 17:53:29

SZOFER napisał(a):

Jak komus nie pasuje autobus to niech kupi sobie deskorolke, nikogo sie nie zmusza do korzystania z autobusu. Teraz niech wszyscy widza jak kierowca sie czuje jadac po torowisku, po likwidacji tramwaju w koncu morze doczekamy sie lepszych dróg. Brawo dla FrankiewiczaU

06.09 15:29:42

Gojira napisał(a):

@SZOFER:
Likwidując tramwaj właśnie zmusza się do korzystania z autobusu! Oczywiście każdy "MORZE" (sobie nad nie pojechać) sobie kupić rower (jeśli ma zdrowie), samochód (jeśli go na to stać) - tylko, że chyba zadaniem komunikacji jest właśnie zastąpić samochód?
W ogóle o co chodzi w tym stwierdzeniu:
"Teraz niech wszyscy widza jak kierowca sie czuje jadac po torowisku..."?

PS: Taka magiczna sztuczka:
alt + (np.) a = ą
Bo chyba nikt nie lubi "jadac" (jadać) na torowisku, ja osobiście wolę przy stole!

08.09 00:56:49


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!