Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Zderzenie tramwaju z TIR-em w Gliwicach i kolizja z autobusem w Chorzowie

20.10.2006

Tagi: wypadek, Tramwaje Śląskie, PUP/Sed-Baz – Dodał: Jakub Jackiewicz

20 października w Gliwicach przy ulicy Chorzowskiej miało miejsce zderzenie tramwaju z TIR-em. Chwilę później w Chorzowie miała miejsce kolizja tramwaju z autobusem.


W rejonie przystanku Gliwice Towarowa ok. 13:30 skład 2x105Na 364+392 jadący na linii 4 do Zabrza uderzył w naczepę samochodu ciężarowego wyjeżdżającego z bocznej uliczki. Pierwszy wagon składu uległ wykolejeniu.

fot. Copper

Chwilę później, ok. 13:50 w Chorzowie Starym na prostym odcinku ulicy Siemianowickiej doszło do kolizji prawidłowo jadącego tramwaju linii 12 (wagon 105Na 726, kier. Siemianowice) z naczepą Ikarusa 280 (nr tab. 05 z PUP Czeladź) obsługującego linię 663. Straty minimalne - boczny kierunkowskaz tramwaju przerysował ścianę boczną naczepy autobusu w tylnej części. Winnym spowodowania kolizji był kierowca autobusu, który zdaniem policjanta powinien był się zmieścić na własnym torze ruchu - co było zapewne niełatwe, zważywszy na stan techniczny pojazdu, którego naczepa podczas jazdy na wprost "starała się go wyprzedzić lewą stroną". Policja z pobliskiej komendy przy ul. Legnickiej pojawiła się prawie godzinę później i sprawnie rozładowała tworzący sie spory korek, kierowca autobusu wcześniej nie zgadzał się bowiem na przestawienie pojazdu stojącego na torowisku na lewą strone jezdni, w zwiazku z czym w zatrzymaniu utkwiły też pozostałe pociągi linii 12, a kierowcy innych samochodów niebezpiecznie lawirowali pomiędzy uczestnikami zdarzenia (na zdjęciu widoczny kolejny autobus linii 663).

(J. Halor)


fot. Jakub Halor

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

bedges napisał(a):

Jestem ciekaw co zdziała ta wielce szanowna komisja KZK GOP ds tramwajów po tych wszystkich kolizjach. O komisji cicho sza a tramwaje jak sie tłukły tak dalej tłuką. Swoją drogą - nie jestem szczególnie wybredny, specjalistą też nie jestem, ale jak to możliwe że wszystkie tramwaje maja aktualne badania techniczne? Boże, to kto je wystawia? Widzisz, a nie grzmisz...

21.10 00:07:19

kysó napisał(a):

zróbcie coś w końcu z tymi tramwajami śląskimi bo za niedługo człowiek wejdzie do tramwaju, zapłaci za przejazd i będzie to jego ostatni przejazd w życiu. przecież te wszystkie kolizje wołają o pomstę do nieba!!!!

21.10 11:19:29

memphis napisał(a):

Prezentowane powyżej wypadki i kolizje nie mają nic wspólnego ze stanem technicznym taboru.

21.10 11:36:34

SB napisał(a):

Jak to, co na to komisja? Szacowna komisja ogłosiła w zeszłym tygodniu np. w Dzienniku Zachodnim, że:
"Zarząd Spółki Tramwaje Śląskie S.A. informuje, że zakończyły prace komisje powołane w celu wyjaśnienia przyczyn wypadków, które wydarzyły się 26.09.2006 r.
Z ustaleń komisji wynika, że w obydwu przypadkach powodem tych zdarzeń były BŁĘDY LUDZKIE.
Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tych nieszczęśliwych wypadków. Kierujemy te słowa zwłaszcza do osób poszkodowanych oraz ich rodzin."

21.10 14:30:06

Lechu napisał(a):

Po tych wszystkich kolizjach, aż strach jeździć tramwajami. Autobusy są niezastąpione. Tramwaje to metalowe żelastwa.

21.10 15:58:12

Meritum napisał(a):

Do niejakiego Lechu: czytaj ze zrozumieniem, pożyjesz dłużej. Otarcie autobusu 663 z tramwajem linii 12 było konsekwencją fatalnego stanu technicznego autobusu. W kolizjach nikomu nic się nie stało, więc dlaczego masz cykora? Do wypadków, kolizji i awarii z udziałem autobusów dochodzi częściej, niż do zdarzeń z udziałem tramwajów, ale informacje te rzadko trafiają do prasy ze względu na swoją powszedniość.

21.10 17:17:28

debowy napisał(a):

do "lechu";twe haslo jest czerstwe jak komuna.to tramwaje sa niezastapione!!!
(prosty przyklad-katowice w dzien roboczy).tylko tramwaj potrafi zapewnic rozladowanie duzego potoku pasazerskiego, i jak na dosc fatalny stan infry na slasku dosc sprawne przemieszczanie po centrach miast.
a busy...kupa zelastwa na gumowych kolach.polecam panie "lechu" zafundowanie sobie przejazdzki dowolnym busem w godzinach szczytu przez dowolna ulice katowic...

21.10 17:58:57

Transportowiec. napisał(a):

Smutne...

21.10 18:29:43

pasazer napisał(a):

memphis wrote:
Prezentowane powyżej wypadki i kolizje nie mają nic wspólnego ze stanem technicznym taboru.
Memphis nie badz smieszny, tramwaje na slasku to jedno wielkie skupisko zlomu nie nadajacego sie od paru lat na linie i wszyscy o tym wiemy.

21.10 18:43:27

memphis napisał(a):

Anonimowy pasażerze, nie pisz pierdół nie mających związku z tematem. Jak chcesz ponarzekać jaki to złom z tramwajów to założ sobie forum.

21.10 19:01:33


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!