Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Nie cichną głosy protestu w sprawie zlikwidowanych połączeń kolejowych

22.01.2009

Tagi: likwidacja, kolej, komentarz – Dodał: Krzysztof Bojda

Z dniem 10 stycznia 2009 r. z rozkładów jazdy na terenie woj. śląskiego zniknęło kilkadziesiąt pociągów. Wprowadzone ograniczenia dotknęły zarówno linii o znaczeniu lokalnym, jak i połączeń stanowiących kręgosłup regionalnej sieci kolejowej. Jednym z głośno protestujących jest Obywatelski Komitet Obrony Kolei na Śląsku i w Małopolsce (OKOKŚM), zgłaszający na swoich stronach szereg propozycji i pomysłów na przyszłość.


W ramach działań komitetu wystosowano pismo, kierowane do szerokiego grona decydentów, m.in. Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, radnych sejmiku wojewódzkiego, a także innych mediów. Postuluje się szereg działań mających na celu przynajmniej przywrócenie dotychczasowej siatki połączeń, a w dalszej perspektywie możliwości rozwoju oferty.

» Zobacz treść listu w serwisie "Kolej na Śląsku i w Małopolsce"

Przypomnijmy, że także Klub Miłośników Transportu Miejskiego przyłączył się do akcji, zgłaszając swe zastrzeżenia do radykalnego ograniczania oferty na linii Bytom - Gliwice.

» List w sprawie ograniczenia oferty na linii kolejowej Bytom - Gliwice

W obliczu kolejowego konfliktu warto także zwrócić uwagę na głosy innych środowisk. M.in. na postawę związkowców przekonanych, że tylko spółka PKP PR prowadzić może efektywnie ruch pociągów osobowych w regionie (» Przeczytaj wiadomość z grupy pl.misc.kolej w serwisie niusy.onet.pl), a także artykuł w dzienniku "Rzeczpospolita", w którym pokrótce nakreślony jest stan spółki PKP PR po przekazaniu jej samorządom (» Przeczytaj artykuł "Kolejowe zamieszanie w regionach" w serwisie rp.pl).

W najbliższym czasie na łamach Portalu WPK relacja z Zagłębia Ruhry, gdzie system transportowy regionu często stawianego za wzór Górnemu Śląskowi i Zagłębiu opiera się właśnie na sieci szynowej.

Solingen, fot. J. Jackiewicz

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

adas napisał(a):

A nie dość, że zlikwidowali już tyle połączeń to jeszcze zostaną zlikwidowane kolejne...
http://www.rynek-kolejowy.p...

A audyt to Urzędy Marszałkowskie powinny chyba zrobić przed przejęciem... A teraz to obiecują go... i tyle na razie... :/

22.01 13:34:35

emzetwu napisał(a):

Klub Miłośników Transportu Miejskiego znowu bierze się za pisanie. Myślałem, że czegoś się nauczycie po ostatniej serii listow.

22.01 16:13:58

memphis napisał(a):

Może zamiast nas pouczać anonimie, wziąłbyś się do jakiejś przyzwoitej roboty?

22.01 16:21:59

Daro85 napisał(a):

Mam gdzieś na dysku relację z Monachium swojego autorstwa. Przyda się? ;-)

22.01 18:11:31

slowak99 napisał(a):

@Emzetwu: i tu się mylisz. Należy pisać listy, ba, nawet w dużych ilościach. Tylko trzeba pisać do odpowiednich organów z użyciem odpowiednich argumentów. Po cholere pisać do PKP, skoro zdanie kolejarzy już znamy. Tylko brać i brać. Należy popisać do urzędu Wojewódzkiego. Warto pokazać im, że to oni winni ustalać rozkład jazdy, bo to województwo jest zleceniodawcą, a PKP tylko wykonawcą (przewoźnikiem). Warto też wystawić przetargi odpowiednio wcześniej. Chętnie powitamy Arrive, a gdy zrobi się konkurencja na torach, PKP obniży swoje ceny. Teraz kolej zachowuje się tak, jak TP przed wejściem operatorów komórkowych i stacjonarnych na szerszą skalę.

22.01 20:26:59

YoMaHa napisał(a):

@slowak99: taaa, do Wojewódzkiego - chyba Kuby :-P Zastanów się co piszesz.

22.01 22:00:59

slowak99 napisał(a):

@Yomaha: a to niby czemu? Na każdy wysłany list marszałek musi odpowiedzieć. A wystarczy podstawić kilka sensownych argumentów, a oni to na pewno podchwycą.

22.01 23:44:51

emzetwu napisał(a):

@memphis - nie jestem anonimowy, a co do roboty to wolałbym, żebyś się nie wypowiadał, skoro nie wiesz, co robię w życiu - to nie forum dla przedszkolaków, żebyś się bawił w takie komentarze :) Nie jestem od doradzania ale jak się nie umie to się nie bierze za robotę - to taka rada dla Ciebie i wszystkich pisarzy z KMTM, których serdecznie pozdrawiam - czy to akcja "Miesiąc bez listu to miesiąc stracony"?:)
@slowak99 - jasne, że należy pisać-tylko właśnie tak jak mówisz - z głową, a nie dla samego pisania, co do memphisa nadal nie dociera :) nawet taka piosenka była: "Ludzie listy piszą"

23.01 01:47:27

budda napisał(a):

@slowak99-- obawiam się, że to nie takie proste jak piszesz..dla nich po pierwsze: nie ma sensownych argumentów, a jeśli są to.. po drugie: patrz pkt. pierwszy:]

To jest beton..

23.01 03:21:30

YoMaHa napisał(a):

@slowak99: Jeśli myślisz, że marszałek odpowie na JAKIKOLWIEK list do urzędu wojewódzkiego to... tylko świadczy o Twoich kompetencjach. BP, MSPANC

23.01 07:49:17

Daro85 napisał(a):

@slowak99: Urząd w którym rezyduje Marszałek to nie jest Urząd Wojewódzki tylko Urząd Marszałkowski. W UWie nie ma żadnego Marszałka ;-). No chyba, ze Piłsudski albo inny Foch czy Rokossowski ma tam jakąś tablicę pamiątkową ;-)

23.01 09:31:34

adas napisał(a):

Bo urząd marszałkowski i wojewódzki to dwa różne urzędy ;) Yomasze pewnie o to chodziło ;)

23.01 10:19:04

adas napisał(a):

"że należy pisać-tylko właśnie tak jak mówisz - z głową, a nie dla samego pisania"

@emzetwu: To znaczy jak należy pisać?

23.01 11:05:28

slowak99 napisał(a):

No wybaczcie za mój błąd, miałem na myśli urząd marszałkowski. Ale faktem jest, że na taki list musi odpowiedzieć, a to że oni są tym popularnym betonem to już inna sprawa.

No ale jeżeli sądzisz Yomaha, że siedzenie z założonymi rękami pomoże sprawie, to lepiej daruj sobie takie komentarze.

23.01 13:24:19

emzetwu napisał(a):

@adas - skoro wiem, że moje listy nie przynoszą żadnego efektu, nie podają żadnych danych i argumentów - to chyba lepiej nie pisać. Jak szanuję KMTM, to naprawdę zaczyna mnie bawić.

23.01 18:14:44

memphis napisał(a):

Czyli jeśli władza nas olewa to należy ją grzecznie przeprosić, że zawracaliśmy głowę i więc nie niepokoić? Fajne podejście, nie ma co.

23.01 18:53:06

TomekCh napisał(a):

Hurra, województwo małopolskie nie jest już najgorsze w Polsce!!! U Was są więksi specjaliści od rozkładania transportu.

24.01 19:25:45

adas napisał(a):

W ramach "bezsensownego pisania rzeczy nic nie znaczących" powstał Pakiet Gwarancji Pasażerskich:

http://kolej.wikidot.com/pa...

;) Liczę na takie leciutkie poczucie humoru...

28.01 14:06:46


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!