Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Sonda na temat preferencji komunikacyjnych

10.02.2009

Tagi: likwidacja, KZK GOP, Tramwaje Śląskie – Dodał: Jakub Jackiewicz

Zachęcamy do udziału w krótkiej sondzie na temat preferencji komunikacyjnych.


Czy likwidacja linii tramwajowej 12 wpłynie na Twoje preferencje komunikacyjne w roku 2009?

OpcjeGłosy%
Będę chętniej korzystać z komunikacji KZK GOP24921.1
 
Nie ma dla mnie znaczenia27823.6
 
Pozostaję pasażerem KZK GOP, ale nie będę płacił za bilety968.1
 
Stracę więcej czasu na dojazdy, ale pozostanę pasażerem KZK GOP15313
 
Rozważam zakup samochodu i ewentualną rezygnację z usług KZK GOP19416.4
 
Przesiadam się na samochód21017.8
 
Oddanych głosów: 1180« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Flexity napisał(a):

Powinna być dodana opcja:
- Z miłą chęcią zrezygnowałbym z usług KZK GOP ale niestety nie mam wyjścia.

10.02 21:14:24

Henryk napisał(a):

@Flexity - W tej sytuacji wybierz opcję "stracę więcej czasu na dojazdy..." która oddaje Twoja sytuację.

10.02 21:45:15

P Śl napisał(a):

Nie wiem co ma na celu ta sonda, bo wyniki tego beda sie nadawaly do kosza, a bynajmniej nie bedzie to zaden argument na linie 12.

10.02 21:46:17

John napisał(a):

Co za bzdura już to widzę jak 20% osób kupuje samochody z powodu jednego głupiego zlikwidowano tramwaju. Śmieszne to ciekawe czy te cwaniaki pokażą umowę kupna samochodu w najbliższych 3 miesiącach. Istna propaganda

11.02 06:28:10

Heniek z Katowickiej napisał(a):

31.12.2008 był ostatni dzień, kiedy jechałem tramwajem 12 z Siemianowic do Chorzowa i z powrotem z córką. Ten ostatni bilet to już pamiątka rodzinna. Teraz od Nowego Roku jeździmy tylko autem. Tak to się jeszcze jeździło często innymi liniami ale teraz nic nie pasuje.

11.02 08:47:05

YoMaHa napisał(a):

Sonda jest conajmniej niedopracowana, a i sam pomysł uważam za średnio trafiony. Jeśli bowiem pytać respondentów o kwestie związane z likwidacją 12 to wachlarz potencjalnych odpowiedzi jest znacznie szerszy niż przedstawiony w sondzie. Inna sprawa to sama metodyka ankiety - odpowiedzi powinny być uszeregowane w jakimś logicznym porządku, czyli np. od sytuacji, w której likwidacja jest najbardziej dotkliwa do sytuacji, w której respondentowi to powiewa albo od sytuacji najsilniejszej reakcji (zakup puszki) do najsłabszej. A tak to jest groch z kapustą.

11.02 08:58:55

Bodzio napisał(a):

Naprawdę jest mi żal zlikwidowanej 12-tki ( i nie tylko, ale też 8-ki, 25-tki itp ). Ale w ankiecie brać udziału nie będę, bo mnie osobiście problem 12-tki nie dotyka ze względu na moje miejsce zamieszkania i pracy. Z T12 korzystałem kilka razy w czasie, gdy nie miałem jeszcze auta i jechaliśmy odwiedzić naszych znajomych do Bytkowa. Teraz, nawet gdy jeszcze T12 jeździła, to i tak jedziemy autem, bo jest taniej ( jedzie cała rodzina, która musiałaby kasować bilety za niebotyczną sumę ) i szybciej ( ogromne ilości czasu traciło się na przesiadkach ). Ta ankieta jest adresowana do osób, które z 12-tki w miarę czesto korzystały i likwidacja T12 ma istotny wpływ na problemy życia codziennego tych osób.

11.02 11:21:55

Vache napisał(a):

Zrezygnowałem już jakiś czas temu z usług KZK-GOP, stając się klientem ZTM Gdańsk. Nie odpowiadał mi standard życia w GOP-ie i bez żalu wyprowadziłem się.

11.02 14:41:54

slowak99 napisał(a):

@P Śl: sonda nie ma na celu wyrazić Twoje zdanie na temat kompetencji KZK, bo wszyscy wiemy, jak jest, wiemy także, że możesz napluć pracownikom KZK w twarz, a oni również nie zareagują. Sonda ta ma na celu pokazanie jaki jest odsetek podróżnych, którzy korzystali z T12 i jak bardzo wpłynęła na nich likwidacja.

Jako, że ja mieszkam w Zagłębiu, z przykrością zaznaczyłem opcję: "nie ma dla mnie znaczenia", choć likwidacja, chyba dla każdego miała znaczenie.

11.02 19:40:49

Crom napisał(a):

Cytat slowak99:
"choć likwidacja, chyba dla każdego miała znaczenie."
Bredzisz koleś jak nie wiem, już widzę jaki mieszkaniec Pyskowic lub Dąbrowy przejmuje się jakimś dziadowskim tramwajem. Ta ankieta jest o grzywkę łysego potłuc, żeby nie powiedzieć, że o kant 4 żici.

11.02 22:04:15

pszonar napisał(a):

@John: Ja zagłosowałem na przed ostatnią opcję i wcale nie cwaniakuję. KZK pogarsza swoją ofertę z roku na rok i przyznam, że decyzja o wycięciu w pień kolejnej linii w końcu skłoniła mnie do zrealizowania moich wcześniejszych planów. Samą T12 jeździłem raptem kilkanaście razy na kwartał, ale z racji, że podróżuję dużo po całym GOPie jej wycięcie dało mi się już raz we znaki. Ot, choćby w zeszły piątek po wyjściu ze 168 na Chemiku. Chciałem dostać się do Chorzowa. Do najbliższego 66x miałem 40 min czekania. Poszedłem, więc w kierunku wieży tvp, ale z powodu braku przystanku w tym miejscu musiałem drałować z buta do Chorzowa Starego w chłodzie i po błocie na nieużywanych już torach, bo oczywiście nie ma tam nawet chodnika. Kiedy w ciągu kwadransa minęły mnie dwie puste 190 (każda w przeciwnym kierunku) to myślałem, że już mnie krew zaleje. W końcu pojechałem tym 66x na który nie chciało mi się czekać wcześniej 40 min...
To jeden z wielu przykładów z jakimi mam na co dzień do czynienia i KZK GOPowi dziękuję już za lata jakże owocnej współpracy. Mówię to nie tylko jako szary pasażer, ale i wieloletni miłośnik KM. Od kwietnia idę na prawko, a po wakacjach kupię sobie jakiegoś hebla na gaz i mam już totalnie w czterech literach kolejne pomysły Romka i jego kolesi z Barbary.

11.02 22:15:34

Gojira napisał(a):

@John: Kupiliśmy (moi rodzice) samochód ze względu na brak linii 8 i wcale nie było to dla mnie bzdurą a już na pewno nie śmieszne... :/ I dzięki Bogu go posiadam bo przy aktualnych rozkładach na linii 19, praktycznie już nie poruszam się komunikacją miejską - bo wole siedzieć w ciepłym samochodzie słuchając muzyki niż czekać na zimnym przystanku na tramwaj w którym czasem nawet brakuje miejsca żeby wsiąść nie mówiąc już o samych warunkach podróży w takim tłoku.

PS: Dlaczego chcesz dowodu na to, że te wszystkie osoby kupią samochód? Czyżby obce było dla Ciebie znaczenie słowa "Rozważam"?

11.02 22:41:43

John napisał(a):

@Gojira: w sądzie nie ma słówka "rozważam" z tego tam wynika, że nagle ileś tam procent osób poleciało w styczniu do komisu bo zlikwidowano 12.

12.02 07:56:24

Martinek napisał(a):

kurcze... to już sprawa 12 nawet do sądu trafiła ;-)
MSPANC

12.02 14:43:27

Gojira napisał(a):

@John: 1. To nie jest sąd tylko sonda (taka mała różnica)
2. Nie "poleciało" tylko "poleci" jak coś (skoro już bawisz się w sędziego to nie przekręcaj bo to różnica).
3. A co w tym dziwnego? Ja z tramwaju linii 8 korzystałem średnio 2 razy w tygodniu żeby dojechać na ogródek - z powodu jej likwidacji byłem zmuszony kupić samochód - więc dlaczego miałoby być dziwne, że ludzie którzy korzystali na co dzień z linii 12 chcą kupić samochód?

12.02 22:18:31

102n@ napisał(a):

To co u nas z tramwajami zrobiono (i robi się dalej) to totalne dno. Kiedyś korzystałem z KM codziennie (obecnie tylko w tygodniu, w weekendy już korzystam z puszki bo nie mam ochoty pokonywać drogi z Vśr= 16km/h albo wolniej). Jeszcze mi trochę powycinają i już na pewno codziennie będę autkiem śmigać, bo z kzk gop przy obecnych działaniach można całkowicie mobilność stracić.
Powtórzę po raz kolejny: wolałbym solówkę co 6-8 minut(15-20 wieczorem), niż skład co 15 min. a wieczorem 30, bo to cholernie obniża prędkość komunikacyjną pasażera!!!

13.02 17:56:29

Gr0t napisał(a):

Ja byłem jestem i będę "darmozjadem" KZK. Skoro aż tak tną... To niech se też pensje utną... Brak 12 może mi przeszkodzić, aktualnie mi nie przeszkadza.

15.02 14:44:20

MARIANO napisał(a):

Ludzie! Przecież KZK GOP uśmierci całą naszą komunikację za parę lat! Rozkłady jazdy z miesiąca na miesiąc są coraz mniej korzystne dla pasażera, dlatego ludzie prędzej czy później przesiądą się do własnego samochodu...

15.02 20:37:16

Rekin napisał(a):

Dość duża ilość klików na pierwszej opcji wskazuje, że do klikania zabrali się pracownicy KZK GOP lub PKM Katowice, beneficjenci zarżnięcia 12 - czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć? Uważam że w takiej sondzie nie powinni oni brac udziału z zalożenia, tak jak pracownicy Totka nie mogą w niego grać!

16.02 20:24:31

Gr0t napisał(a):

@Rekin
Zgadzam się

16.02 21:45:05

pasażer napisał(a):

Rekin-Gr0t

Czy wam się wydaje że naprawdę każdy ubolewa nad zlikwidowaną 12stką ? Nie potraficie zrozumieć że może jednak jest tak że ludzie wolą jeździć autobusami bo czują się bezpieczniej?(od kilku lat non stop dochodzi do wypadków z udziałem tramwajów) następnie jakie znaczenie ma dla ludzi mieszkających np. w Gliwicach którzy nie bywają w Chorzowie i Siemianowicach że zlikwidowano jakąś linię tramwajową? może czasami warto pomyśleć a nie wysuwać wielkie teorie spiskowe. co do likwidacji tramwajów to nie ulega wątpliwości że się cofamy ale tak naprawdę co się robi w tym kierunku ? mamy ponad 350km torowisk ile jest wyremontowanych ? a ile wymaga natychmiastowego remontu ? dziwne ze nadzór budowlany się nie doczepił do tego. nikt przecież przy zdrowych zmysłach nikt będzie utrzymywał torów które stanowią zagrożenie , a nie ma na remonty także likwidują.

16.02 23:34:45

butthead napisał(a):

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że mało kto ubolewa i właśnie dlatego staramy się to nagłaśniać, bo to co się obecnie dzieje na Górnym Śląsku to już gorzej niż Zakaukazie. Pasażerowie może nawet i woleliby jeździć autobusami, tyle że nawet tego nie ma - poczytaj sobie w szczególności komentarz kolegi "pszonara". Oczywiście zakładając, że wycofany w Niemczech z ruchu z powodu wyeksploatowania dwunastoletni pojazd jest w jakikolwiek sposób bezpieczniejszy od tramwaju.

16.02 23:54:59

Gojira napisał(a):

@pasażer:
"następnie jakie znaczenie ma dla ludzi mieszkających np. w Gliwicach którzy nie bywają w Chorzowie i Siemianowicach że zlikwidowano jakąś linię tramwajową?"

Oczywiście masz racje, ale czy nie uważasz, że dla twojego przykładu istnieje odpowiedź: "Nie ma dla mnie znaczenia" (czyli druga możliwość), natomiast dlaczego ludzie z Gliwic po likwidacji 12 mieli by: "Będę chętniej korzystać z komunikacji KZK GOP" (czyli pierwsza możliwość o której mowa..)?:>

17.02 05:13:57

zonk napisał(a):

O, ktoś edytował ankietę. :)
Nie czarujmy się panowie - najprzyjemniejsze dla pasażerów są minibusy na 10 osób wyprodukowane najpóźniej w 1995 za konkurencyjną cenę 5zł za przejazd. A na każdym połączeniu tylko jeden minibus, żeby za dużo przepychu nie było. Pociągi, tramwaje i autobusy do likwidacji. Tym sposobem wszyscy utkniemy w korkach.

17.02 09:11:09

zonk napisał(a):

@Gojira: no nie rozumiesz? :) Tramwaje są nieekologiczne (wiesz, ile pali elektrownia napędzająca tramwaje? :)) A taki powiew świeżego powietrza z ikarusa, to aż chce się odlecieć. :) No i tramwaje stoją w korkach (spokojnie można wyliczyć aż 2 takie fragmenty sieci :)

17.02 09:15:09

Gojira napisał(a):

@zonk: chyba się pogubiłem... to ma być sarkazm czy Ty tak na poważnie?

17.02 12:51:19

zonk napisał(a):

@Gojira: ja tylko cytuję wybitne osobistości w GOPie (czyli na pewno nie poważnie). Chyba jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś doświadczył świeżego powietrza od Ikarusa. :)

17.02 14:55:43

Gojira napisał(a):

@zonk: oczywiście zdrowy rozsądek i logika podpowiadały, że Twoja wypowiedź nie była "na poważnie", jednak patrząc na takie osobistości jak np. Haładus, można uwierzyć we wszystko. Przepraszam za to porównanie.

17.02 20:52:19

emzetwu napisał(a):

mnie likwidacja ani tramwajów ani autobusów już nie rusza. Skoro nie można zmienić rzeczywistości (czytaj: jaki ja mam wpływ na te wszystkie likwidacje) to zamiast lamentować po prostu kupiłem samochód. I finansowo niewielka to różnica, no chyba, że brać pod uwagę czas-wtedy to już kolosalna.

17.02 22:28:59


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!