Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Chrzanów: Licealiści mogą już jeździć ze zniżką

03.01.2009

Tagi: ZKKM, prasa, bilety – Dodał: Krzysztof Zioło

Ewa Solak
Przełom, 02.01.2009 r.

Od 1 stycznia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą korzystać z jednorazowych biletów ulgowych za przejazd autobusem ZKKM Chrzanów.


- Bardzo nas cieszy, że kilkumiesięczna batalia o ulgi przyniosła skutek – mówi licealistka z II LO w Chrzanowie, Aleksandra Zalewska, która z koleżankami w marcu ubiegłego roku zainicjowała akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie wprowadzenia 50 proc. zniżek za jednorazowy przejazd. „Przełom” wspierał tę akcję medialnie.
Inicjatorów poparło ponad tysiąc rówieśników, czujących się dyskryminowanymi wobec uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz studentów, posiadających uprawnienia do ulgowych przejazdów komunikacja miejską. Od stycznia kłopoty licealistów z biletami mają zniknąć.
- Wierzę, że wprowadzenie ulg nie spowoduje większych strat dla ZKKM, a wprost przeciwnie. Dzięki nim liczba sprzedanych biletów powinna wzrosnąć – mówi z nadzieją członek zgromadzenia Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna Robert Maciaszek.
- Wszyscy nasi pracownicy są poinformowani o wprowadzonych ulgach. Przez kilka ostatnich miesięcy wielu niedoinformowanych licealistów próbowało skorzystać ze zniżek zanim zaczęły obowiązywać. Teraz nie muszą się już martwić. Powinni natomiast pamiętać, że dostaną mandat, jeśli z jednego biletu będą chcieli skorzystać we dwójkę lub w sytuacji, gdy zapomną o obowiązujących na terenie powiatu strefach. Za 1,10 zł mogą poruszać się w obrębie tylko jednej gminy. Chcąc jechać z Chrzanowa do Trzebini muszą mieć bilet za 1,20 zł i okazać ważną legitymację – zaznacza szef firmy kontrolerskiej Vector Łukasz Pyszkowski.
50 proc. zniżka przysługuje uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 20 roku życia.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!