Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Na Zawodziu na razie nie będzie centrum przesiadkowego

28.12.2008

Tagi: inwestycje, infrastruktura, prasa – Dodał: Marek Borys

pj, Gazeta Wyborcza, 29.12.2008 r.

Piotr Uszok, prezydent Katowic, przed wyborami obiecywał budowę centrum przesiadkowego na Zawodziu. Niedawno urzędnicy przyznali, że centrum nie powstanie


Prace przy budowie centrum przesiadkowego miały się rozpocząć w zeszłym roku. Urzędnicy opowiadali, że pojawią się tu zadaszone perony, punkt sprzedaży biletów i kioski. Józef Kocurek, wiceprezydent Katowic, zaręczał, że centrum będzie nowoczesne, a w kierunku śródmieścia będzie jeździło znacznie więcej tramwajów.

To wszystko pozostało obietnicą. Pasażerowie autobusów i tramwajów wciąż korzystają z dwóch niewielkich wiat przystankowych.

Na jednej z ostatnich sesji radny Tomasz Szpyrka zapytał, kiedy centrum przesiadkowe zostanie zbudowane. Odpowiedział mu Marian Zych, naczelnik wydziału rozwoju w katowickim magistracie: - Choć koncepcja budowy centrum jest gotowa, to problemem są koszty. Miasto nie ma 30 mln zł na realizację tego pomysłu.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Egon napisał(a):

No jak to? A gdzie te pieniądze z dochodów z "programu pierwszych drzwi" i oszczędności z likwidacji linii tramwajowych? ;-)
Mam wrażenie, że to centrum nigdy nie powstanie, a przynajmniej nie za mojego życia. Prędzej zobaczymy tam jakiś nowy hipermarket.

28.12 20:00:15

lgor napisał(a):

@Egon.Racja prędzej znajdzie się inwestor, który złoży obietnice iż uporządkuje tą infrastrukturę pod warunkiem wydania pozwolenia na budowę kolejnego CH.

28.12 21:00:14

przeciętny zjadacz chleba napisał(a):

GOP jest obrzydliwy! Komunikacja jest najgorsza w całej Polsce, w głupim Kaliszu czy innej pipidówie jest lepiej. A Uszok to człowiek o mentalności robola z niepełnym podstawowym. Wystarczy spojrzeć, jak wygląda wapaniała "ynwestycja" koło Superjednostki. Piękna melina dla bezdomnych i narkomanów, którzy kradną wszystko i sprzedają na złom okucia od wybijanych okien. Taki stan rzeczy trwa od lat i każdemu to zwisa - bo przeszkadzał ładny skwer. Katowice - szambo pełne szumowin, bynajmniej nie tylko w komunikacji. Dno, dno, dno. W żadnym mieście nikt by sobie nie pozwolił na marnotrawstwo przestrzeni, na nieefektywny transport, ale śląscy włodarze, prawdziwa pierwsza liga, mają same sukcesy, w końcu powołali do życia kolejny związek komunalny. Istna metropolia, kolejny półmózg Górski wymyślił balon jako reklamę tego całego GZM-u. Skoro niczym innym ten cały GZM się nie może pochwalić, to niech będzie balon, bo bez balonu ludzie by mogli zapomnieć, jak światła czołówka samorządowców nimi rządzi. Byle tylko tego balonu nie pompować głupotą gopowskich samorządowców, bo zaraz pęknie i głupota się rozpleni, a tak przynajmniej jest skoncentrowana, haha

28.12 21:25:49

podlesianin napisał(a):

Panowie nie będzie już żadnego supermarketu idzie krach taka prawda. A co do centrum przesiadkowego to tego też nie rozumiem do końca przecież powinni tam robić parkingi i zamykać to centrum miasta dla samochodów. No ale musicie jednym miejscu przesiadkowym pamiętać które powstało czasów prezydenta, a chodzi o pseudo rynek katowicki przekształcony w parking no po prostu masakra.

28.12 22:00:02

citadis napisał(a):

Skoro nie ma pieniędzy, a remont Warszawskiej dobiegł końca miasto powinno być choć na tyle konsekwentne by linie mysłowickie i te 2 ogryzki z Zagłębia przywrócić do centrum miasta. Nieważne gdzie - że do dworca się nie da - słuchanie podobnych wymówek stało się już nudne. Mamy miejsce w końcu ul. Warszawskiej, przed Teatrem Śląskim, na Korfantego albo nawet coś można skierować do Słonecznej. Na cholerę też komu tyle parkingów w centrum miasta?! Gdy nie zaparkuje gdzieś 10 samochodów, a staną 2 autobusy korzyści dla wielu osób będzie niewspółmiernie więcej. Miały być nowoczesne tramwaje, "międzynarodowe" centrum przesiadkowe, a jak zwykle jest gnój, brud, smród i ubóstwo. Do tego po ostatnich cięciach kursów tramwajów w relacji Centrum - Zawodzie i teraz jeszcze wprowadzeniu cudownego taktu piętnastominutowego dla ban aż mi ręce opadają. W UM siedzą świetni spece od PR, bo dla zwykłego, przepraszam 'głupiego' pasażeryny takie zmiany jak wycięcie gdzieś jednej linii ograniczenie kursowania drugiej gołym okiem może nie jest widoczne. Jak dla mnie jedno jest pewne - za uszokowe miasto wielkich wydarzeń ja już mu dziękuję i mam nadzieję, że inni zrobią to samo w następnych wyborach.

28.12 23:24:51

P Śl napisał(a):

@przeciętny zjadacz chleba: A co Uszok moze za to, ze firma budujaca ta "meline" upadla w trakcie budowy ?.

28.12 23:31:45

Max napisał(a):

Przykre to że w stolicy województwa nie ma ani porządnego dworca autobusowego, ani porządnego kolejowego, ani węzłów przesiadkowych. Przyjedzie człowiek do Krakowa to jakby znalazł się za granicą...

28.12 23:53:02

wnerwiony pasażer napisał(a):

Ot cały ten nasz GOP i stolica. Jedno wielkie burdello. Nawet szkoda tego komentować...

29.12 01:44:22

przeciętny zjadacz chleba napisał(a):

@P Śl: Puknij się solidnie w czoło - jak zobaczysz gwiazdki, to może Cię oświeci. Wczoraj upadła ta firma? Przedwczoraj? A może tydzień temu? Nie, tam się nie dzieje nic OD LAT. I właśnie takie tempo ma katowicki magistrat. Tempo spychacza z zepsutym silnikiem, prowadzonego przez niedożywionego anemika. Więc nie broń tej zgrai nierobów dbających wyłącznie o własne kieszenie, bo skoro OD LAT nie potrafili dostrzeć, że jakiś developer padł, to może za 40 lat zobaczą, że są tramwaje. Albo że jest rynek. Póki co to wielu rzeczy nie widzą, ale może nie widzą dlatego, że przesłania im widok ten balon z GEM-u. Bo o ile póki co fizycznie tego balonu jeszcze nie ma, to wydaje się, że zagnieździł się na dobre w umysłach jakże światłych lokalnych polityków, hahahaha.

29.12 06:35:09

wręcz wk****ony pasażer napisał(a):

**A!!! DO CZEGO TE 30 MLN?!!! BO CHYBA NIE NA CENTRUM PRZESIADKOWE!!! CO ONI TAM CHCĄ ZROBIĆ - ILUŚTAM POZIOMOWE PRZYSTANKI CZY CO?!!!

29.12 08:22:31

bystki napisał(a):

Kolejny sukces kzkgop. Gratulacje. Czas zamienić bus na wóz.

29.12 09:13:46

koniec świata napisał(a):

GZM- głupki z magistratu

29.12 11:10:03

Noname napisał(a):

No najlepiej zmień bus na wóz i tyle...
a KZK GOP to jedno wielkie ścierwo wiecie co każdy to mówi.Nie ma innego związku musi być GOP i tyle.Poprostu zlikwidować całe KZK GOP.To ja już bym osobiście polecił Vectora z Tych albo jakieś MZK.

29.12 15:36:21

pasazer napisał(a):

No ale przecież zamień wóz na BUS!
Żadne tam tramwaje, SKMy, ani uwaga!... Autobusy!
Jak tylko główny przewoźnik KZK GOP Henzago (PKM Chebzie?) zakupi odpowiednio dużo odpowiednich wozów to 18, 15, 12, 10 metrowe autobusy przejdą do historii. Wszak takie duże to, i w korkach tkwi, a tak, jak wszystkie linie będą obsługiwane mikrobusami, to wszyscy (w KZKGOP) będą zadowoleni - i wsiadanie pierwszymi drzwiami, i brak ciasnoty (chyba, że ktoś jest niższy od prezydenta, to może postać), i oszczędzamy papier (bo za przejazd kasa do rączki).
I wszystko w porządku, tylko jak tu jeszcze pasażerów zachęcić? :?

29.12 16:34:27

lukaszek276 napisał(a):

Tak jest zlikwidowac całe te gó.......,paliwo leci na łeb a bilety dalej drogie

29.12 19:26:09

nocny pasażer napisał(a):

Dlaczego przynajmniej nocne autobusy nie mogą jeżdzić do centrum.Niech Pan prezydent przesiada się w nocy na tym zadupiu,postoi tam pół godzinki.

29.12 22:28:55

przeciętny zjadacz chleba napisał(a):

@nocny pasażer: Jesteś święcie naiwny licząc na nocne autobusy do centrum. Przecież cała bandycka wierchuszka urzędasów psujących komunikację uważa nocki za całkowicie zbędny luksus. Prędzej całkiem zlikwidują nocki niż dostosują je do potrzeb pasażerów - w zasadzie dotyczy to nie tylko nocek, ale całej komunikacji. Smutne ale prawdziwe.

30.12 07:03:42

paneff napisał(a):

a nocna 20-tka (do spółki z 15-tką do Katowic) dalej ograniczana... Ktoś pamięta jeszcze jak często jeździł nocą tramwaj do Zawodzia przed otwarciem Gliwickiej?

30.12 10:23:19

andrzejh69 napisał(a):

paneff - pamiętam i do dziś noszę rozkład 7 przy sobie z 2005 roku - w nocy 7 ka jezdziła co godiznę na całej trasie przez Chorzów Ratusz

30.12 14:22:37

ol napisał(a):

18, 44, 66, 77, 162, 618, 931 do Alei Korfantego :)

02.01 10:55:24


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!