Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Zmiany tras autobusów męczą podróżnych

14.11.2008

Tagi: PKM Jaworzno, rozkład jazdy, prasa – Dodał: Marek Borys

Anna Zielonka,
Polska Dziennik Zachodni, 14.11.2008 r.


Zdumieni pasażerowie jaworznickich autobusów często w ostatniej chwili dowiadują się o zlikwidowaniu jakiegoś przystanku i przeniesieniu go w inne miejsce.


Często muszą przez to nadkładać drogi lub w ogóle rezygnować z miejskiej komunikacji. Przyczyną takiego chaosu są powszechne obecnie remonty dróg w Jaworznie, Katowicach i Chrzanowie.

Justyna Niemczyk z Jaworzna, jeździ do Katowic linią J. Wysiada na przystanku przy ulicy Roździeńskiego, skąd zmierza do uniwersyteckiej biblioteki. Jak twierdzi, dla wielu studentów jest to dobra lokalizacja. Przystanek znajduje się w pobliżu uczelni.

- Do niedawna przy ulicy Roździeńskiego zatrzymywał się również autobus linii E. Niestety kilka miesięcy temu jego trasa została zmieniona - żali się pasażerka.

Jak podkreśla, powrót do domu również jest utrudniony.

- Autobus E jeździ teraz tunelem. Zatrzymuje się tylko na dworcu PKP i przy ulicy Sokolskiej. Następny przystanek ma dopiero w Mysłowicach. Miałam nadzieję, że po wakacjach trasy autobusów wrócą do poprzeniego stanu - mówi.

To jednak nie nastąpi. Jak tłumaczy Przemysław Sowa, pracownik Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Jaworzno, zmiany były spowodowane całkowitym zamknięciem ulicy Mariackiej.

- Zostaliśmy zaskoczeni przez władze Katowic i w ciągu tygodnia musieliśmy ustalić nową trasę. Choć jeździliśmy tamtędy od 30 lat, byliśmy zmuszeni z tej drogi definitywnie zrezygnować - tłumaczy Przemysław Sowa.

Jak wyjaśnia, jedynym wyjściem z tej sytuacji była ulica Sokolska. Podkreśla również, że przyspieszona trasa linii E ma ułatwić życie wielu jaworznickim podróżnym.

- Większość naszych pasażerów dociera do ścisłego centrum Katowic. Właśnie dla nich chcieliśmy stworzyć połączenie, którym szybko dostaną się do pracy i domu, omijając korki. Mogą zaoszczędzić sporo cennych minut - tłumaczy.

Niewykluczone, że trasy autobusów dojeżdżających do Katowic ponownie ulegną modyfikacjom. Będzie to związane z planowanym zamknięciem placu Szewczyka.

- Nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Jeśli do tego dojdzie dworzec PKP w Katowicach zostanie jedynie przystankiem przelotowym - mówi Przemysław Sowa.

Remonty dróg planowane są także w Chrzanowie i na ulicy Tetmajera w Jaworznie.

Od 20 października została skrócona trasa linii 303. Aż do czerwca przyszłego roku autobusy będą dojeżdżać tylko do przystanku Bory Wiadukt.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!