Teraz jest Cz 9.05.2024, 9:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 28.11.2023, 7:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 847
Kwarek napisał(a):
- stworzenie tabeli wymaga trochę pokombinowania z algorytmem łączenia tras i kursów ze sobą (na razie poległem na liniach okrężnych z cyklami, tj kilkoma wystąpieniami tego samego przystanku ;) )

Nie tylko ty, bo https://sdip.transportgzm.pl/ też. Weźmy sobie jakąkolwiek linię okrężną, to początkowy przystanek jest zarazem końcowym, a nowy SDIP go nie pokazuje:)

Do stworzenia tabeli byłaby potrzebna jakaś sensownie zoptymalizowana lista przystanków dla każdego kierunku zwłaszcza, że istnieją linie mające sporo wariatów tras.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 28.11.2023, 9:38 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Musicus napisał(a):
Kwarek napisał(a):
- stworzenie tabeli wymaga trochę pokombinowania z algorytmem łączenia tras i kursów ze sobą (na razie poległem na liniach okrężnych z cyklami, tj kilkoma wystąpieniami tego samego przystanku ;) )

Nie tylko ty, bo https://sdip.transportgzm.pl/ też. Weźmy sobie jakąkolwiek linię okrężną, to początkowy przystanek jest zarazem końcowym, a nowy SDIP go nie pokazuje:)

Do stworzenia tabeli byłaby potrzebna jakaś sensownie zoptymalizowana lista przystanków dla każdego kierunku zwłaszcza, że istnieją linie mające sporo wariatów tras.


Jaka linia przykładowo jest okrężna?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 28.11.2023, 9:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 847
marcio15 napisał(a):
Cześć,

Jestem autorem https://czynaczas.pl/gzm. P

Witam, jak kiedyś zainstalowałem powyższą aplikację, to od razu mi się spodobała. Teraz po aktualizacji będę często korzystał. Dziękuję za tą rozbudowaną wersję :)
Lukas SC napisał(a):
Zamiast brygady, może być numer kursu danej linii.
Np. Linia 30, wóz 1329, kurs 301. Pierwsza liczba kursu w ZTM oznacza numer brygady.

Jest to chyba obecnie jedyne źródło przynajmniej bieżącego numeru wozu/brygady/pociągu linii w całej metropolii, szkoda, że nie kursu. Czy w ogóle są udostępniane gdzieś bieżące nry kursów?
marcio15 napisał(a):
Jeżeli macie jakieś sugestie, uwagi, dawajcie mi proszę znać, wszystko wysłucham i wprowadzę lub powiem, że uważam, że nie ma sensu bo cośtam :P

Nie wiem czy to kwestia, mojego smartfona, ale po kliknięciu na pojazd na mapie wyświetla się trasa, ale tylko przez ułamek sekundy, potem jest biały ekran. Tak samo jest z przystankami:(

Korzystając na komputerze stacjonarnym zauważyłem sprzeczne informacje w zakładce POJAZD, bo operator powinien być ten sam co przewoźnik. Wygląda jakby źródłem danych było to https://otwartedane.metropoliagzm.pl/da ... d4c32559f9. Pamiętam, że takie kwiatki właśnie tam były.
Cytuj:
Informacje o pojeździe:
Numer Pojazdu: 120/52
Nazwa Typu Taboru: Autobus
Nazwa Typu Pojazdu: Autobus
Nazwa Operatora: Transport Benedykt Nowak
Przewoznik: 120 PKM Gliwice
Na stronie https://czynaczas.pl/gzm/opoznienia-autobusy-tramwaje w tabeli "Aktualne opóźnienia pojazdów przesyłających sygnał GPS" link pojazdu nie działa, bo brakuje mu kodu operatora:(
JacekSo napisał(a):
Wersje dla Poznania i Wrocławia zawierają rozkłady poszczególnych brygad i takie coś przydałoby się u nas. Albo rozkłady tabelaryczne.

Jak byłem kiedyś we Wrocławiu i skorzystałem z tego to rozkład brygad wyglądał nielogicznie, bowiem godziny różnych kursów się pokrywały.
marcio15 napisał(a):
Miło mi oznajmić, że wszelkie funkcjonalności Czynaczas.pl dla Metropolii GZM zostały przywrócone. Zostało również dodane wyświetlanie brygad oraz rozkład brygadowy dostępny tutaj: https://czynaczas.pl/gzm/rozklad-jazdy-brygady :)

Bardzo się cieszymy z tego powodu :)) Nie wiem czy określenie rozkład brygadowy jest trafne, bo nie ma widocznych rozkładowo połączonych całych linii 2+254, 8+58, 9+10, 11+911, 28+928, 67+97, 88+100, 89+234, 721+722, 124+125, 127+227, 129+94, 135+735, 153+739, 164+264, 194+694, 187+287, 191+791, 242+243+641, 515+551, 603+606, 604+644, 610+636, 614+615, 637+640, 664+665, 670+671, 744+745+746, 949+959, M16+M116, Z-26+Z-29 i inne.
marcio15 napisał(a):
Jaka linia przykładowo jest okrężna?

Np. 8,9,10,12,58,187,287,676,910, ale tak jak pisałem dotyczy to tej strony, którą wcześniej podlinkowałem.

Strona https://czynaczas.pl/gzm/statystyki pokazuje teraz ponad tysiąc pojazdów, tj. o niecałe 200 mniej niż teraz kursuje. Gdzie się one podziały? Oto jest pytanie. Będę ich szukał... Już mam np. linia 64 - 0 pojazdów. Otóż wóz 1 - kursuje tu niewidoczny na mapach MAN NL330 Lion`s City 12 EfficientHybrid #6122, a jako wóz 2 - MAN NL323 Lion`s City #1208. I możnaby tak się cały dzień bawić w szukanie reszty:))


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 28.11.2023, 10:19 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4389
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Musicus napisał(a):
Jak byłem kiedyś we Wrocławiu i skorzystałem z tego to rozkład brygad wyglądał nielogicznie, bowiem godziny różnych kursów się pokrywały.

Nie zauważyłem czegoś takiego.

Musicus napisał(a):

Strona https://czynaczas.pl/gzm/statystyki pokazuje teraz ponad tysiąc pojazdów, tj. o niecałe 200 mniej niż teraz kursuje. Gdzie się one podziały? Oto jest pytanie. Będę ich szukał... Już mam np. linia 64 - 0 pojazdów. Otóż wóz 1 - kursuje tu niewidoczny na mapach MAN NL330 Lion`s City 12 EfficientHybrid #6122, a jako wóz 2 - MAN NL323 Lion`s City #1208. I możnaby tak się cały dzień bawić w szukanie reszty:))

Statystyka pokazuje pojazdy, które widać również na mapie ZTM, tj. te z włączoną lokalizacją.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 28.11.2023, 10:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 847
JacekSo napisał(a):
Statystyka pokazuje pojazdy, które widać również na mapie ZTM, tj. te z włączoną lokalizacją.

PKM Świerklaniec ma osobną aplikację myBus, gdzie są widoczne brakujące pojazdy, więc jednak muszą mieć włączoną lokalizację GPS.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 28.11.2023, 11:25 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Jak wyglądają numeracje kursów? Może mógłbym to udostępnić, ale nie wiem, czy id, które mam to nr kursu.

Jeżeli wyświetla Ci się biały ekran to prawdopodobnie jakiś błąd, Twoja przeglądarka może czegoś nie obsługiwać. Napisałbyś mi na priv jaki masz smartfon i przeglądarkę, z której korzystasz?

Informacje w zakładce POJAZD tak, mogą być sprzeczne. Źródło danych jest te, które podałeś. Dodatkowo, kilka osób pomaga mi poprawiać te dane poprawnymi. Jeżeli ktoś z Was ma jakiegoś Google Sheeta z danymi o pojazdach to ja chętnie przyjmę i wyświetlę w aplikacji, nadpisując te niepoprawne dane waszymi. Jedyne wymaganie to, aby była kolumna z nr przewoźnika i pojazdu, reszta kolumn może być jakakolwiek.

Link do pojazdu nie działa, fakt. Poprawiłem to lokalnie, ale zbieram błędy przez jeszcze kilka dni, żeby je wszystkie naraz naprawić :) . Za jakieś dwa-trzy dni wrzucę aktualizację z działającymi linkami :) .

Rozkład brygad we Wrocławiu - faktycznie kursy mogą się pokrywać. Niestety, nie jestem w stanie z tym zbyt wiele zrobić, to kwestia danych, które miasto udostępnia. A dane we Wrocławiu należą do danych najgorszej jakości z miast, które są obsługiwane w Czynaczas.pl. Raz będzie dobrze, raz będzie źle...

Niestety, na tę chwilę jestem w stanie wyświetlić tylko pojedyncze brygady, nie mam informacji o łączeniach brygad. Jeżeli istnieje gdzieś zbiór łączeń to chętnie przygarnę i mogę popróbować to połączyć.

Zgadza się, podstrona ze statystykami wszelkie wyliczenia robi na podstawie pojazdów przesyłających GPS, a co więcej - na podstawie tych pojazdów, których opóźnienie jest znane. Być może pojazdy, które są w mybus, nie są w SDIP :( .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 28.11.2023, 14:52 

Dołączył(a): So 25.12.2021, 12:17
Posty: 109
Musicus napisał(a):
Strona https://czynaczas.pl/gzm/statystyki pokazuje teraz ponad tysiąc pojazdów, tj. o niecałe 200 mniej niż teraz kursuje. Gdzie się one podziały? Oto jest pytanie. Będę ich szukał... Już mam np. linia 64 - 0 pojazdów. Otóż wóz 1 - kursuje tu niewidoczny na mapach MAN NL330 Lion`s City 12 EfficientHybrid #6122, a jako wóz 2 - MAN NL323 Lion`s City #1208. I możnaby tak się cały dzień bawić w szukanie reszty:))


Czynaczas wyświetla na mapie tyle samo wozów co mapa ZTMowska bo przecież stamtąd bierze dane. Winić tu należy ten organ bo nie widać praktycznie wszystkich nowych wozów, chociażby właśnie MANów EH i SU18,75
MyBus nic do tego nie ma, tam są udostępniane dane bezpośrednio z R&G a nie ze śkupa i to jest czysta wola PKM, że dalej udostępniają te dane
Łączeń też przecież nie wyciągniesz z rozkładów ZTM bo takowe wcale oficjalnie nie muszą występować (patrz 114+168, 129+94, M28+M3+M14). Rozkłady brygad to tylko rozkłady planów danej linii. Poza tym kierowca musi sam się przelogować na inną linię, śkup sam nie przełączy


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Wt 28.11.2023, 18:41 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Cześć jeszcze raz,

Dodałem nr kursu do wyników wyszukiwania w https://czynaczas.pl/gzm oraz w widoku pojazdu :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Śr 29.11.2023, 10:50 

Dołączył(a): So 1.07.2006, 12:54
Posty: 102
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
marcio15 napisał(a):
Cześć jeszcze raz,

Dodałem nr kursu do wyników wyszukiwania w https://czynaczas.pl/gzm oraz w widoku pojazdu :)


Jest błąd jeżeli chodzi o solarisy 6103--6105 z PKM Świerklaniec, one z 2020 roku a nie z 2022 ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Śr 29.11.2023, 11:31 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
JUICE napisał(a):
marcio15 napisał(a):
Cześć jeszcze raz,

Dodałem nr kursu do wyników wyszukiwania w https://czynaczas.pl/gzm oraz w widoku pojazdu :)


Jest błąd jeżeli chodzi o solarisy 6103--6105 z PKM Świerklaniec, one z 2020 roku a nie z 2022 ;)


Poprawione, dzięki ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Śr 29.11.2023, 12:58 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
@marcio15
Nie wiesz może, skąd wynika wskazywanie kosmicznego opóźnienia na niektórych kursach? Jak np na tym screenie - https://i.imgur.com/8n8fSOv.png (uwaga, duży, z dwóch monitorów fHD)
Wygląda, jakby wóz czekając na rozpoczęcie trasy był zalogowany na coś, co wywala Twój system (albo może wóz został wylogowany przed zakończeniem trasy, przez nadgorliwego kierowcę?), ale w SDIP metropolii pokazuje się poprawnie. Nie zawsze są to tak duże wartości, czasem jest to np 155 minut, 55 minut, zawsze jest to powiązane z lokalizowaniem wozu gdzieś w okolicy końcowego przystanku, czasem ma 2, 3 do końca trasy, czasem wskazuje rozpoczęcie kursu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Śr 29.11.2023, 13:12 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
nemo333 napisał(a):
@marcio15
Nie wiesz może, skąd wynika wskazywanie kosmicznego opóźnienia na niektórych kursach? Jak np na tym screenie - https://i.imgur.com/8n8fSOv.png (uwaga, duży, z dwóch monitorów fHD)
Wygląda, jakby wóz czekając na rozpoczęcie trasy był zalogowany na coś, co wywala Twój system (albo może wóz został wylogowany przed zakończeniem trasy, przez nadgorliwego kierowcę?), ale w SDIP metropolii pokazuje się poprawnie. Nie zawsze są to tak duże wartości, czasem jest to np 155 minut, 55 minut, zawsze jest to powiązane z lokalizowaniem wozu gdzieś w okolicy końcowego przystanku, czasem ma 2, 3 do końca trasy, czasem wskazuje rozpoczęcie kursu.


Niestety nie wiem. Będę walidował jakieś kosmiczne wartości i ustawiał na zero


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 4.12.2023, 20:17 

Dołączył(a): Nd 10.07.2022, 14:34
Posty: 33
marcio15 napisał(a):
Cześć jeszcze raz,

Dodałem nr kursu do wyników wyszukiwania w https://czynaczas.pl/gzm oraz w widoku pojazdu :)


Dobra robota. W wolnej chwili poprosimy o dodanie liczby kilometrów pokonywanej przez brygadę :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Nd 10.12.2023, 22:40 

Dołączył(a): Wt 29.11.2022, 13:01
Posty: 81
Pytanie w sprawie rozkładu brygadowego.
Można przeglądać tylko na bieżący dzień, czy jest możliwość zmiany daty. Jest niedziela, chciałem przejrzeć rozkład na dni robocze i nie widzę możliwości, nie potrafię zmienić daty.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pn 11.12.2023, 10:10 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
JarJar napisał(a):
Pytanie w sprawie rozkładu brygadowego.
Można przeglądać tylko na bieżący dzień, czy jest możliwość zmiany daty. Jest niedziela, chciałem przejrzeć rozkład na dni robocze i nie widzę możliwości, nie potrafię zmienić daty.


Hej, nie, nie ma jeszcze takiej opcji


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Cz 21.12.2023, 10:18 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
alojz napisał(a):
marcio15 napisał(a):
Cześć jeszcze raz,

Dodałem nr kursu do wyników wyszukiwania w https://czynaczas.pl/gzm oraz w widoku pojazdu :)


Dobra robota. W wolnej chwili poprosimy o dodanie liczby kilometrów pokonywanej przez brygadę :)


Będzie od nowego roku :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Pt 29.12.2023, 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 847
Opisane wcześniej przeze mnie problemy dotyczyły poprzedniego mojego telefonu z Androidem 6.

Zdziwił mnie nr linii tramwajowej ponad tysiąc. Spojrzałem do pliku otwartych danych rozkładowych i wyjaśniło się, że chodzi tu o linię T21 oznaczoną jako route_id=1065.
Obrazek

Porównując https://czynaczas.pl/gzm/rozklad-jazdy/ ... inia/0-T38 z https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/2- ... #190209351 zauważyłem, że czynaczas.pl wyświetla nieco więcej kursów. Dla przykładu teraz o 19 pokazuje 3 kursy, a są tylko 2. Chyba to jakiś stary rozkład.

Przesyłam zrzut ekranu z takim porównaniem, ale dla linii T4. Jakiś remont torowiska był, więc wprowadzono wtedy tymczasowy rozkład jazdy.
Obrazek

Jeszcze jedna ostatnia dziwna sprawa. Zwróćcie uwagę na ostatni autobus linii 197 MAN NG323 Lion`s City G #149. Myślę, że kierowca zapomniał się zalogować na swój kurs i dlatego pokazuje się wyłącznie numer linii. Dobre i to, bo od lat takie pojazdy będące w ruchu (niezalogowane na kurs, ale z włączonym GPS-em w ŚKUP-ie) znikały z oficjalnej mapy organizatora transportu w GOP-ie i itp. aplikacji mobilnych.
Obrazek

Nadal uważam, że aplikacja czynaczas.pl jest najlepszą, gdyż pokazuje więcej pojazdów niż inne tego typu aplikacje. Liczy się tu aktualne położenie pojazdu, którym będziemy chcieli podróżować, a rozkład jazdy jest drugoplanową kwestią.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: So 30.12.2023, 13:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 847
Odnośnie wyszukiwarki czynaczas.pl słów kilka.

W związku z zakończeniem przebudowy infrastruktury tramwajowej w centrum Bytomia od ul. Sądowej do Zajezdni Stroszek, od dziś tramwaje ze Stroszka obsługują m.in. linię 9, a w aplikacji widzimy komunikat: "Brak informacji o trasie".
Obrazek

Dokąd jedzie tramwaj nr 9? Pokazują się opóźnienia, to nowy rozkład obow. od dzisiaj chyba raczej jest wgrany w takim razie.
Obrazek

Podobno można szukać po nr. linii, no to chciałem znaleźć linię 232.
Obrazek
Jak widać po wynikach, nie ma nic interesującego, czego szukałem.

Niestety trzeba znać nr boczny autobusu, aby dostać interesujący mnie wynik. To wpisuję 167, bo autosan o tym nr. ma tam stały przydział i już znaleziony autobus, opóźnienie itp. Czy dało by się to usprawnić, bo nie zawsze jeździ ten sam autobus przypisany wyłącznie do jednej linii?
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: So 30.12.2023, 17:21 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4389
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Musicus napisał(a):

Podobno można szukać po nr. linii, no to chciałem znaleźć linię 232.
Obrazek
Jak widać po wynikach, nie ma nic interesującego, czego szukałem.

Może był wylogowany, odbywał postój itp.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Punkty Obsługi Pasażera
Napisane: Nd 31.12.2023, 0:11 

Dołączył(a): Wt 14.11.2023, 8:59
Posty: 20
Hej, ostatnio robiłem usprawnienia w wyszukiwarce dla GZM, bo nie do końca obsługiwała numery przewoźników. Mogłem coś sknocić, sprawdzę po Nowym Roku.

Rozkłady w czynaczas są pobierane co kilka dni, może akurat w międzyczasie coś się zmieniło i rozkład przestał być aktualny. Może powinienem zwiększyć częstotliwość pobierania rozkładów. Numer linii tramwajowej powinien być poprawny, a nie taki ponad 1000, też to sprawdzę po Nowym Roku.

Wiem też, że Metropolia testuje nowy rozkład jazdy, który zawiera m.in. kształty tras, dzięki czemu trasy będą szły po drodze, a nie w liniach prostych od przystanku do przystanku. Początkowo przekonany byłem, że uruchomią go wraz z Nowym Rokiem (stąd mój poprzedni post dot. liczenia długości trasy brygad - bez dokładnego kształtu ciężko to policzyć), ale wygląda na to, że mogą to uruchomić później :( .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności