KZK GOP: zmiany rozkładów jazdy od 1 stycznia 2014 r.
01.01.2014
Od 1 stycznia 2014 r. zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu wybranych linii autobusowych KZK GOP oraz zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa 924.
Na liniach 8, 27, 32, 47, 58, 59, 60, 71, 81, 120, 126, 156, 178, 187, 194, 197, 202, 617, 634, 648, 676, 677, 692, 699, 702, 710, 801, 831, 840, 870, 932, 32N, 692N, 840N i S-10 zostanie zmieniony rozkład jazdy. Dodatkowo zwiększona zostanie liczba kursów wykonywanych taborem niskopodłogowym.
Na linii 97 zostaną zmienione nazwy przystanków: „Dąbie Doliny 50 n/ż” na „Dąbie Dolne 50 n/ż” oraz „Dąbie Doliny 77 n/ż” na „Dąbie Dolne 77 n/ż”.
Na linii 186 zostanie włączony do obsługi przystanek Gliwice Puszkina na ul. Daszyńskiego obsługiwany dotychczas przez linie nr: 624, A4 i A4N.
Linia 243 będzie kursowała w Będzinie aleją Kołłątaja, ulicami Małachowskiego, Potockiego, Modrzejowską do przystanku Będzin Dworzec PKP:
Niepiekło Pętla (wybrane kursy z Ratanic) – … – Będzin Targowisko – Będzin Małachowskiego – Będzin Hala Targowa – Będzin Dworzec PKP.
W kierunku powrotnym linia będzie kursowała z przystanku Będzin Dworzec PKP ulicami Bema, 11 Listopada:
Będzin Dworzec PKP – Będzin 11 Listopada – Będzin Stadion – … – Niepiekło Pętla (wybrane kursy do Ratanic).
Zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa 924:
Trasa: (Gliwice) Osiedle Waryńskiego Pętla, Żabińskiego, Starogliwicka, da Vinci, Wyczółkowskiego, (Kozłów) Łabędzka, (Łany Wielkie) Łabędzka, Polna, Wiejska, (Sośnicowice) Łabędzka, Sośnicowice Pętla.
Przystanki: Osiedle Waryńskiego Pętla, Stare Łabędy SSE, Stare Łabędy ROCA, Stare Gliwice Rondo n/ż, Stare Gliwice Wyczółkowskiego, Kozłów Pętla, Łany Wielkie Sklep, Łany Wielkie Wiejska, Łany Wielkie Przedszkole, Sośnicowice Osiedle, Sośnicowice Pętla.
Na linii 984 zostanie uruchomiony nowy przystanek „Strzemieszyce Zakawie” zlokalizowany na ul. Zakawie w Dąbrowie Górniczej, w rejonie posesji nr 32. Dotychczasowy przystanek „Strzemieszyce Zakawie” zmieni nazwę na „Strzemieszyce Zakawie Kapliczka”.