Zmiany w kursowaniu tramwajów w centrum Katowic
30.08.2013
W dniach 31 sierpnia 2013 r. (sobota) w godz. 14:00-20:00 i 1 września 2013 r. (niedziela) w godz. 8:00-20:00 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w centrum Katowic. Tramwaje kursować będą na skróconych trasach.
Poszczególne linie kursować będą następująco:
- linia 6: na trasie Bytom Politechnika Śląska - Wełnowiec Plac Alfreda (od kursu z Bytomia o godz. 12:24 w sobotę i 6:24 w niedzielę),
- linia 13: na trasie Siemianowice Plac Skargi - Koszutka Słoneczna (od kursu z Siemianowic o godz. 13:37 w sobotę i 7:37 w niedzielę),
- linia 14: na trasie Mysłowice Dworzec PKP - Zawodzie Zajezdnia (od kursu z Mysłowic o godz. 13:05 w sobotę i 7:05 w niedzielę)
- linia 15: na trasie Pogoń Akademiki - Zawodzie Zajezdnia (od kursu z Pogoni o godz. 13:20 w sobotę i 7:20 w niedzielę)
- linia 16: na trasie Brynów Pętla - Katowice Plac Miarki (od kursu z Brynowa o godz. 13:04 w sobotę i 7:04 w niedzielę) wykonując również kursy w zamian za linie 6 i 14,
- linia 19: na trasie Stroszek Zajezdnia - Koszutka Słoneczna Pętla (od kursu ze Stroszka o godz. 12:37 w sobotę i 6:59 w niedzielę),
- linia 20: na trasie Szopienice Pętla - Zawodzie Zajezdnia (od kursu z Szopienic o godz. 12:58 w sobotę i 6:58 w niedzielę),
- linia 0: na trasie Koszutka Słoneczna Pętla - Chorzów Metalowców (bez postoju eksploatacyjnego na Słonecznej, dot. niedzieli).
Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na następujących trasach:
linia T-14: Zawodzie Pętla (przystanek tramwajowy) – Łączna (tramwajowy) – Ośrodek Sportowy (autobusowy) – Uniwersytet Ekonomiczny (na wysokości przystanku tramwajowego) – Paderewskiego (tramwajowy) – Katowice Graniczna (tramwajowy) – Damrota (tramwajowy) – Szkolna (autobusowy) – Rondo (zatoka przy Spodku) – Koszutka GIG (autobusowy) – Słoneczna Pętla (tramwajowy) – Katowice Rondo (autobusowy) – Rynek (autobusowy) – Plac Wolności (autobusowy) – Dworzec (autobusowy; stanowisko nr 5) – Konopnickiej Dworzec (tramwajowy) – Mariacka (autobusowy) - Damrota (tramwajowy) - Graniczna (tramwajowy) - Zawodzie Paderewskiego (tramwajowy) - Uniwersytet Ekonomiczny (na wysokości przystanku tramwajowego) - Ośrodek Sportowy (autobusowy) – Łączna (tramwajowy) - Zawodzie Pętla (tramwajowy),
linia T-16: Koszutka Słoneczna Pętla (przystanek tramwajowy) - Katowice Rondo (autobusowy) – Rynek (autobusowy) – Plac Wolności (autobusowy) - Dworzec (autobusowy; stanowisko nr 5) – Konopnickiej Dworzec (tramwajowy) – Plac Miarki (tramwajowy) – Jagiellońska (autobusowy) - Mariacka (autobusowy) - Szkolna (autobusowy) – Rondo (zatoka przy Spodku) – Koszutka GIG (autobusowy) – Koszutka Słoneczna Pętla (tramwajowy).
Przyczyną zmian w organizacji ruchu są prace prowadzone w torowisku na Rynku związane z naprawą nawierzchni.