Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Będzin: Autobus przejechał pasażera

10.05.2007

Tagi: – Dodał: Jacek Sobota

RMF
www.rmf.fm/fakty/, 10.05.2007 r.

Kierowca autobusu miejskiego w Będzinie na Śląsku potrącił w środę późnym wieczorem mężczyznę, który usiłował wsiąść do autobusu. W wyniku odniesionych obrażeń 30-latek zmarł.


32-letni kierowca nie reagował na sygnały od pasażerki, że mogło dojść do wypadku i odjechał z miejsca zdarzenia. Policję zaalarmował kolega poszkodowanego. Mimo prób reanimacji podjętych przez funkcjonariuszy i przybyłej bardzo szybko załogi karetki, mężczyzna zmarł.

Po kilku minutach i przejechaniu około 2 kilometrów autobus linii 40 został zatrzymany przez inny patrol. Badanie alkomatem wskazało, że kierowca był trzeźwy, pobrano mu jednak krew do badań, by sprawdzić, czy nie był np. pod wpływem środków odurzających. Trafił do policyjnego aresztu.

Badamy wszystkie okoliczności wypadku, w tym to, czy ofiara wypadku była trzeźwa. Pasażerka zeznała, że dwukrotnie mówiła kierowcy, że mógł kogoś potrącić, ale on na to nie reagował - powiedział Jacek Pytel ze śląskiej policji.


« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

jontek napisał(a):

Ciekawe jakis zaraz debil sie spyta jaki był to wóz

10.05 14:22:26

M.M.P. - Transport Ruda Śląska napisał(a):

Współczuje całej rodzinie zmarłego :(
Takiego kierowcy dać dożywocie!!!

10.05 14:36:24

ikarek napisał(a):

Dzisiaj koleżanka w pracy opowiadała mi, że jechała tym kursem "40". Mówiła, że nie było czuć żadnego uderzenia, a kierowca całą drogę z Katowic prowadził spokojnie. Dopiero po pewnym czasie od odjazdu z przystanku, gdzie jak się okazało, potrącono mężczyznę, autobus dogoniła i zatrzymała policja. Działo się to już po zapadnięciu zmroku. Pasażerów wyproszono na zewnątrz i kazano im się rozejść do domów. Wiele osób klęło na to, bo godzina była już późna, a niektórzy mieli daleko do domu. Oczywiście nikt nie pomyślał o tym, żeby zorganizować transport zastępczy.

10.05 15:30:23

ikarek napisał(a):

Z materiału w "Wydarzeniach" w Polsacie wynikało, że w wypadku uczestniczył mig #2337.

10.05 20:19:34

WorM napisał(a):

"Pasażerów wyproszono na zewnątrz i kazano im się rozejść do domów." - normalnie jeśli faktycznie im powiedziano : prosze się rozejść do domów to po raz kolejny policja udowadnia swoją inteligencję, wysadź pan z samolotu na srodku pustyni ludzi i powiedz im zeby se do domu poszli bo co tam stać tu będą... - ehh, no nie wytrzymałem, musiałem to napisać

10.05 21:25:59

Dave napisał(a):

Ja im dam Będzin na Śląsku!! >:[

10.05 22:49:18

redlaff napisał(a):

Nie na ŚLĄSKU tylko w ZAGŁĘBIU.....

10.05 22:51:27

Crasnall napisał(a):

Wie ktos jaki był numer taborowy?? Szkoda tego chłopa ajaj :-( Kierowca powinien poniesc solidną kare bez dwóch zdań.

11.05 01:01:49

Dramat napisał(a):

Takie błędy to nie dobrze, wyobraźcie sobie że 5 minut po tym wydarzeniu podszedłem do okna bo mam na prost przystanku autobusowego nikogo jeszcze nie było to myślałem że jakaś bujka a tu proszę autobus mojej ulubionej linii potrącił człowieka wierzyć się nie chce :(

11.05 07:33:41

andrzej69 napisał(a):

Bardzo dużo policjantów jest mało kompetentnych .. a jak ktoś miał do domu p[are kilometrów to też miał iść na nogach bo tak każe policja?

11.05 08:54:03

palex :) napisał(a):

no tak.... może takie sytuacje by się nie zdażały, gdyby wśród pasażerów nie było takiego bydła... to jak się zachowują pasażerowie, widać najlepiej na Dw. PKP w Katowicach .... jak podjeżdza autobus to takie koszmarne bydło sięrobi.. każdy każdego z łokcia... obrzydliwe.... :| patrzeć na to nie mogę i ostatnio łapię się na tym, że jak wsiadam na dworcu to wchodze do autobusu prawie ostatni - jak już całe bydło się przeciśnie... żałosne :|

11.05 10:59:36

ikarek napisał(a):

Dowiedziałem się dzisiaj od kierowcy, który przez kilka lat prowadził autobusy mieskie w Tychach, że dawniej wydarzył się podobny wypadek w Mikołowie. Starsza kobieta potknęła się przed wsiadaniem i została wciągnięta pod koła, a kierowca tego nie zauważył i pojechał dalej.

11.05 20:24:50

waluś 35 napisał(a):

żeby skazać trzeba udowodnić nie wiadomo jak dokładnie było zawsze jak coś to wina kierowcy myście troch bo mnie już takie coś zaczyna denerwować

11.05 21:03:55

m.k.m. napisał(a):

Ciekawe czy KZK GOP zrezygnuje z usług tego przewoźnika.

20.05 09:44:23


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!