Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Będzie przerwa w ruchu tramwajowym na ul. 3 Maja w Katowicach

06.08.2013

Tagi: Tramwaje Śląskie, infrastruktura, inwestycje, za tramwaj, rozkład jazdy, KZK GOP, objazd, Katowice – Dodał: Jakub Jackiewicz

10 sierpnia 2013 r. rozpoczyna się kolejny etap robót przy modernizacji torowiska tramwajowego na ul. 3 Maja w Katowicach. Oznacza to całkowite wstrzymanie ruchu tramwajowego na nieco ponad miesiąc.


Jako przyczyna zamknięcia tej ulicy dla tramwajów podawana jest przebudowa torowiska na skrzyżowaniu z ul. Słowackiego. Obecnie na odcinku od Stawowej do pl. Wolności tramwaje kursują jednym torem (już wyremontowanym), trwają prace przy drugim. Oprócz samego skrzyżowania do modernizacji pozostaje jeszcze odcinek od skrzyżowania do pl. Wolności. A także sam pl. Wolności, ale to będzie zupełnie inny etap robót.

Zakończenie robót na ul. 3 Maja, łącznie z pracami związanymi z nawierzchnią i małą architekturą ma nastąpić do połowy września, aby zdążyć na otwarcie Galerii Katowickiej - centrum handlowego, które wybudowano na pl. Szewczyka.

(autor: Jakub Jackiewicz)

W czasie wstrzymania ruchu na ul. 3 Maja tramwaje kursować będą następująco:
- linia 13 od Siemianowic zostanie skierowana do pl. Miarki,
- linia 20 od Szopienic kursować będzie aż do Brynowa,
- na odcinku Katowice Sobieskiego - Chorzów Ratusz linie 13 i 20 zastąpi linia o numerze 37.

Na trasie okrężnej dookoła centrum uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-20. Autobusy kursować będą trasą (wg przystanków) Katowice Dąbrówki - Sobieskiego - Andrzeja Dworzec - Drzymały - Jagiellońska - Mariacka - Szkolna - Rynek - Dąbrówki. Mają kursować w dni robocze co 10 minut, a w dni wolne co 15 minut. Linia obsługiwana będzie przez PKM Katowice autobusami przegubowymi.

(autor: Wiktor Stryjakiewicz)

Skrzyżowanie ul. 3 Maja ze Słowackiego zostanie zamknięte dla ruchu dla pojazdów powyżej 3,5 tony - samochody osobowe mają mieć do dyspozycji wąskim pasem drogi przez obszar robót. Autobusy linii 12, 600, 672 i 910 kursować będą objazdem przez ul. Sokolską i pl. Wolności.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

rifi napisał(a):

O proszę linia 37 Już kursowała w zeszłym roku no odcinku swojej starej trasy tzn. Szopienice pętla - Zawodzie Zajezdnia. A teraz będzie kursować na drugim swoim starym odcinku Chorzów ratusz - Katowice Sobieskiego. Jeszcze tylko musi powrócić na trasę Zawodzie Pl. wolności.

06.08 23:02:17


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!