Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Wojewódzki Portal Komunikacyjny na targach SilesiaKOMUNIKACJA

20.05.2010

Tagi: targi, redakcja, KMTM – Dodał: Piotr Wiśniewski

Już po raz drugi, w Targach Transportu Miejskiego w Sosnowcu (20-21 maja 2010 r.) bierze udział Portal WPK we współpracy z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym.


Nasze stoisko w 2009 roku
Nasze stoisko w 2009 roku
» Zobacz relację z ubiegłorocznych targów SilesiaKOMUNIKACJA

Podobnie jak w roku ubiegłym, przedstawione są plansze na temat historii transportu miejskiego w regionie, przygotowane przez Sekcję Historyczną KMTM. Można także zapoznać się z bieżącą działalnością Klubu oraz wypełnić deklarację członkowską, która jest podstawą do przyjęcia danej osoby do Klubu. W ramach stoiska zorganizowany jest sklepik, gdzie można zaopatrzyć się w pamiątki z logo KMTM i WPK (kubki w różnych seriach graficznych, praktyczne podkładki na biurko i koszulki ze stodwójką) oraz broszurki "60 lat wagonów typu N w GOP". W ofercie znajdują się również książki "80 lat komunikacji autobusowej w aglomeracji katowickiej" oraz "Wojkowice. Koniec Jazdy". Członkowie Klubu obsługujący stoisko chętnie udzielą również innych informacji na temat naszej działalności.

» Zaproszenie na targi SilesiaKOMUNIKACJA 2010

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

WILQ napisał(a):

Fajnie, że byliście Droga Redakcjo na targach, ale chciałbym zwrócić uwagę na kilka drobnych spraw, które wydarzyły się w ostatnich dniach, lub wydarzą się w najbliższych.

Otóż po pierwsze mieliśmy w kraju powódź. Ja tam aktualnie we Wrocławiu mieszkam (więc wszystkie atrakcje dopiero jutro rano...), ale słyszałem to i owo, że i w GOPie było nielekko. A to tory 3-ki zalało, a to KZK pozmieniał trasy połowy autobusów, a to znów szopę na Stroszku od świata odcięło, a to znowu PKP PR wstrzymało ruch między Katowicami, a Ligotą i ponoć jakąś KKA uruchomiło, a to wreszcie całe Czechowice pod wodę poszły (w końcu też dawny teren WPK, nie?). Ja wiem, że przy tak doniosłych wydarzeniach jak targi to wszystko błahostki, ale człowiek chętnie by jakąś relację, czy inny komentarz przeczytał. A tu targi i targi... Szkoda.

Poza tym pono 9-tka ma jeździć z Chebzia do Stroszka. Też by się jakieś słówko komentarza przydało, bo komunikat na stronie TSSA jest delikatnie mówiąc lakoniczny.

21.05 20:02:42

memphis napisał(a):

Ja tez bym chętnie tym poczytał, ale nie ma kto tego napisać...

21.05 20:16:21

Rafał napisał(a):

Ja mam jedno pytanie. Jak można nabyć tą książkę o 90-leciu komunikacji autobusowej, no i czy wzorem książki o tramwajach z 1998 r., w tej o autobusach znaleźć można jakieś wykazy taboru autobusowego?

21.05 20:16:39

YoMaHa napisał(a):

@WILQ: Ty też? Q, następny :-/

21.05 21:54:05

WILQ napisał(a):

No dobra, to napisz chociaż o co chodzi z tymi zmianami na Chebziu, bo nie kumam po co to :)

21.05 22:18:08

memphis napisał(a):

@Rafał - o 80-leciu, nie 90-leciu. Można nabyć np. pisząc maila do redakcji. W książce prawie nie ma wykazów taboru, a już w szczególności szczegółowej kroniki.

@Wilq - zamiast linii 9 będzie jeździć 9 (Stroszek-Chebzie) i 10 (Chebzie-Chorzów), obie co 15 minut. A po co to? Tego to chyba nikt poza autorem rozkładów nie wie.

21.05 23:01:48

v^ napisał(a):

Zmiany w kursowaniu komunikacji tramwajowej następują w związku z wykonywaniem prac remontowych wiaduktu zlokalizowanego w ciągu ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej, o czym na swoich stronach internetowych informuje KZK GOP.
O tym jakie zmiany miały miejsce w związku z powodzią też było na http://www.kzkgop.com.pl oraz na http://www.przewozyregional..., więc nie sądzę aby był powód, by się niepotrzebnie napinać.

22.05 23:22:07

obeznany napisał(a):

Tym niemniej nie trzeba było wprowadzać aż tak głupich zmian.

22.05 23:56:48

car napisał(a):

Niestety muszę przyznać koledze WILQ'owi rację. Panowie, rozumiem targi są ważne. Promujecie tam portal - ok, ale dbajcie o zawartość. Jak nie będziecie w miarę szybko informować o tak poważnych wydarzeniach w GOPie to ludzie zaczną odchodzić i wybierać inne portale. Nawet nowa szata graficzna Wam nie pomoże. Już i tak dużo ludzi przeniosło się na FTŚ. I jeszcze raz ponawiam swój apel - nie zmarnujcie marki jaką sobie wyrobiliście prze ostatnie lata.

23.05 08:56:20

Arcziv napisał(a):

@V^: To że jest remont wiaduktu nie tłumaczy rozbicia 9 na dwie linie. Bo przecież skoro 10 ma jeździć na trasie Chebzie - Chorzów ulicą Niedurnego to jakoś musi przez ten wiadukt przejeżdżać i tu rodzi się pytanie skoro 10 może to czemu w ogóle skracanie 9?

23.05 09:53:05

WILQ napisał(a):

Z tego co rozumiem, w związku z remontem wiaduktu na Wirku 10 ma być przez jakiś czas zastąpiona zatramwajem, zaś całe rozbicie 9-tki na dwie linie nie jest z tym związana i ma charakter stały. Zgaduję, że chodzi o to, że po rozbiciu można obie linie puścić co 15 minut (i pewnie za miesiąc-dwa solówkami) jak inne linie w okolicy. Zwiększenie częstotliwości to pomysł niby dobry (no chyba, że faktycznie wpuszczą solówki), ale wydaje mi się, że sporo jeżdżących na trasie Wirek - Godula przedłoży autobus nad przesiadkę w Chebziu.

@V^ A kto się napina? Wiem, że informację można znaleźć na wielu różnych stronach, ale przyzwyczajony jestem do tego, że wchodzę na WPK i wiem co się dzieje w GOPie. Wiem, wygodny jestem, ale dzięki temu jestem stałym czytelnikiem WPK, a nie innych portali, a na tym chyba powinno autorom zależeć.

PS: Gdyby kogoś interesowały informacje powodziowe z Wrocka:
- w sobotę przez kilka godzin tramwaje nie jeździły w północnej części miasta - zalało Trzebnicką i Reymonta pod wiaduktami kolejowymi przy Nadodrzu, potem były też jakieś problemy z zasilaniem niektórych podstacji (tramwaje nie jeździły m.in. na Pilczyce i Leśnicę, ale chwilowo),
- 14 i 24 od soboty zamiast na Osobowice, kursują na Marino, przy pętli w Osobowicach teren nadal zagrożony jest zalaniem, więc jest tam pełno służb,
- Kozanów jest nadal zalany i zamknięty dla osób tam nie mieszkających, w związku z czym zmienione są trasy C, 103, 126, 127, 135, 136 oraz nocne 245 i 246,
- skrócone są trasy linii 100 (Mokry Dwór), 120 (Trestno i Blizanowice) i 130 (Krzyżanowice).

24.05 15:35:35

memphis napisał(a):

@Wilq: tak, zamiana 9+31 na 9+10 jest na stałe. I już obecnie są tam w całości przewidziane wyłącznie solówki.

24.05 15:46:26

Żabek napisał(a):

Targi były 21-22 maja, mamy wieczór 24 maja a relacji nie ma.
@car ma rację a tłumaczenie @memphisa, że "ale nie ma kto tego napisać..." jakoś średnio mi pasuje. Bycie redaktorem zobowiązuje...

24.05 20:56:25

memphis napisał(a):

Żabek, zajmij się wreszcie czymś pożytecznym, bo twoje marudzenie jest żenujące. Na jakiej podstawie twierdzisz, że jesteśmy zobowiązani do pisania czegokolwiek i w określonych terminach? Pisałem już wielokrotnie, że Portal WPK jest prowadzony społecznie, _w_wolnym_czasie_ i za darmo. A w życiu tak bywa, że hobby musi ustąpić miejsca ważniejszym sprawom. Każdy by chciał mieć serwis informacyjny pokroju interii, czy innego wp, ale nikomu się nie chce przy tym palcem kiwnąć.

A na marginesie - jaki to niby komentarz został ocenzurowany?

25.05 08:36:38

666 napisał(a):

Bardzo dobrze! Trzeba przywołać do porządku darmozjadów ;-P btw. mozesz wrzucic te rzeczy na allegro? bom jest zainteresowany jednym kubelkiem :-) pozdro

28.05 15:23:57


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!