Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Już w marcu podwyżka cen biletów KZK GOP

20.02.2010

Tagi: bilety, KZK GOP, komentarz – Dodał: Jakub Jackiewicz

Od 1 marca 2010 r. KZK GOP wprowadza zmiany w obowiązującym cenniku opłat. Część rodzajów biletów podrożeje, inne pozostaną w tej samej cenie. Przypominamy na czym polegać będą zmiany.


8 grudnia 2009 r. Zgromadzenie KZK GOP przyjęło uchwałę nr XCIX/26/2009 w sprawie zmiany Taryfy przewozu osób i bagażu w komunikacji miejskiej KZK GOP. Wchodzi ona w życie od 1 marca 2010 r.

Najważniejszym jej elementem jest zmiana cen niektórych rodzajów biletów - drożeją przede wszystkim bilety miesięczne autobusowo-tramwajowe (zarówno ważne w jednej gminie, jak i te na całą sieć) - o ok. 7% oraz bilet jednorazowy ważny na obszarze jednej gminy - o 8%. Podwyżka dotyczy również pozostałych rodzajów biletów (oprócz dobowego).

Rodzaj biletuStara cenaNowa cena
Jednorazowy na 1 gminę2,40 zł2,60 zł
Miesięczny aut.-tram. na 1 gminę88 zł94 zł
Miesięczny aut.-tram. na całą sieć104 zł112 zł
Kwartalny na 1 gminę224 zł240 zł
Kwartalny na całą sieć264 zł282 zł
Miesięczny szkolny32 zł36 zł
Dwumiesięczny wakacyjny176 zł190 zł
48-godzinny18 zł20 zł
5-dniowy30 zł32 zł
7-dniowy34 zł36 zł
14-dniowy60 zł66 zł
Miesięczny na okaziciela120 zł130 zł

(w tabeli podane są ceny brutto biletów normalnych - bilety ulgowe stanowią 50% podanej ceny)

Powiększono również wysokość opłat dodatkowych - jazda bez biletu kosztować będzie 130 zł (przy zapłacie do 7 dni: 90 zł, a na miejscu u kontrolera: 70 zł), a za przewóz bagażu lub zwierzęcia bez biletu zapłacimy 65 zł (do 7 dni: 50 zł, a na miejscu: 45 zł). Nieuzasadnione zatrzymanie pojazdu to wydatek 260 zł.


Nie zmieniają się ceny biletów jednorazowych ważnych na obszarze 2 oraz 3 i więcej gmin, a także ceny biletów miesięcznych imiennych na jedną trakcję (tylko autobusowych lub tylko tramwajowych).

Pozostałe zmiany wprowadzane w przepisach Taryfy to najczęściej drobne zmiany redakcyjne lub wynikające ze zmieniających się przepisów zewnętrznych (np. w kwestii nazewnictwa zespołów ds. orzekania niepełnosprawności).

KZK GOP przedłużył ważność biletów jednorazowych za 2,40 zł (1,20 zł) do 14 marca 2010 r. Po tym terminie należy dokasować jeszcze bilet uzupełniający (do nabycia w automatach biletowych). Bilety okresowe tradycyjnie ważne są tak długo jak zostało na nich oznaczone pod warunkiem, że termin ważności rozpoczął się przed 1 marca 2010 r. Czyli przykładowo osoba, która zakupiła bilet kwartalny obowiązujący od lutego br. może z niego korzystać aż do końca kwietnia, bez dodatkowej dopłaty.

Jako uzasadnienie dla podwyżki cen biletów KZK GOP podaje inflację, rosnące koszty usług przewozowych - w kolejnych przetargach rosną stawki płacone przewoźnikom, co przekłada się na wyższe koszty dla Związku.

Komentarz Redakcji

Pasażerowie z pewnością chętnie zapłacą więcej za usługi przewozowe, których jakość się poprawia. Wszak w ciągu ostatnich kilku lat wprowadzono do eksploatacji mnóstwo nowych autobusów i tramwajów, wyremontowano torowiska i przystanki, a w rozkładach jazdy pojawiło się sporo nowych kursów. Ale chwila... czy mówimy o sieci KZK GOP? Chyba jednak nie, bo wymienione udogodnienia omijają szerokim łukiem nasz region. Nowe autobusy? Trochę się pojawiło, jednak zdecydowanie mniej niż wynika z potrzeb eksploatacyjnych, braki taborowe uzupełniane są cały czas wiekowymi autobusami z demobilu. Nowe tramwaje? Nadal w mglistych planach. Remonty torowisk? Kilka kilometrów nowych torów ginie pośród tych setek niewyremontowanych, a kolejne inwestycje też cały czas tylko w planach. Przystanki? Lepiej nie mówić, bo nadal na dziesiątkach przystanków nie ma się gdzie schronić przed deszczem, czy wiatrem, a na wielu ze świecą można szukać rozkładu jazdy. Nowe kursy? Statystycznie są, bo co rusz pojawia się nowa linia siejąca zamęt wśród pasażerów, ale nie oferująca nic więcej niż dotychczasowy rozkład jazdy (przykłady to tramwajowa linia 37, czy autobusowa 264). Zamiast nowych kursów i uporządkowania oferty przewozowej urzędnicy fundują pasażerom kolejne likwidacje kursów. A na ulicach i torowiskach? Zima spowodowała zapaść taborową u wielu przewoźników, kursy wypadają, rezerwy nie przyjeżdżają (nadal brak zintegrowanego systemu dyspozytorskiego), o punktualności lepiej nie mówić. Przewoźnicy dalej kpią z pasażerów oczekujących przyjazdu pojazdu niskopodłogowego, wysyłając na trasy co popadnie, mając za nic rozkład jazdy i wymagania przetargowe. A KZK GOP nadal nie jest w stanie egzekwować właściwego taboru. Nasi Czytelnicy na bieżąco dzielą się na forum informacjami o takich nieprawidłowościach. Wzrost kosztów? Opisujemy regularnie postępowania przetargowe w których długo by szukać elementów konkurencji. Stawki rosną drastycznie tylko na liniach obsługiwanych przez komunalne PKM-y. Za wyższą cenę przewoźnicy nie oferują jednak niczego nowego - jeździć będą nadal tym samym taborem, w sporej części pełnoletnim.

Tymczasem w Taryfie zmieniają się drobiazgi w przepisach, zmieniają się cyferki w cenach, ale nie zmienia się nic więcej. Od marca za najkrótszy przejazd, choćby jednego przystanku, płacić będziemy aż 2,60 zł. KZK GOP nie oferuje nic tym osobom, które chcą odbyć krótką podróż - w efekcie jadą one na gapę albo wybierają inne środki transportu (na krótkich odcinkach najczęściej własne nogi). Biletów czasowych ważnych 15-20 minut jak nie było, tak nie ma (tymczasem np. w Warszawie za bilet ważny 20 minut zapłacimy 2 złote, tyle samo w Poznaniu za bilet 15-minutowy, w Łodzi za bilet ważny 10 minut - 1,70 zł; w Jaworznie za przejazd na terenie miasta korzystając z biletu elektronicznego zapłacimy zaledwie 1,30 zł). Weekendowa podróż z rodziną (np. do parku) przy braku jakiejkolwiek oferty rodzinnej, kosztuje tak dużo, że mało kto rozważa w ogóle możliwość pozostawienia samochodu na parkingu. Kontrola biletów prowadzona przez kierowców jest kompletną fikcją i wg nas nie powoduje żadnych dodatkowych wpływów z biletów. Odwołajmy się w tym miejscu ponownie do relacji naszych Czytelników, skutecznie okazujących przy wsiadaniu dla żartu bilety z całego kraju.

Jako kiepski żart przyjąć należy także uzasadnienie podwyżki ceny biletu autobusowo-tramwajowego, oferującego podobno "znacznie większe możliwości korzystania z komunikacji miejskiej", niż bilety tylko na jedną trakcję. Istnienie tego anachronizmu w Taryfie to jedna z wielu barier dla faktycznej integracji obydwu środków transportu. A może wręcz przeciwnie, należałoby ten bilet nazwać wprost "zintegrowanym"? Znowu byłby jakiś sukces...

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

Iznogud napisał(a):

To już jest kpina: 2,60 zł za przejechanie dwóch, trzech przystanków (w obie strony to już 5,20 zł)? A co w zamian? Tłok, spóźnienia, złomy z Zachodu i pewnie kolejne linie do wycięcia...

Teraz, przy kwocie 112 zł za miesięczny sieciowy, dojazdy własnym samochodem (na gaz) są jeszcze bardziej opłacalne finansowo. Już nie wspomnę o 2-3 razy krótszym czasie przejazdu i wygodzie.

Dlatego ja naszemu kochanemu organizatorowi komunikacji podziękuję. I sądzę, że nie będę jedyny - za parę miesięcy znów usłyszymy (niedo)rzecznika KZK, żalącego się na spadek liczby pasażerów.
Pozdrawiam czytelników i tych, którzy nadal będą skazani na usługi monopolisty. Życzę rychlego zakupu własnych 4-rech kółek - szkoda nerwów.

21.02 08:55:03

John napisał(a):

Do czego służy bilet za 2.80 pokazany na zdjęciu?

21.02 10:23:55

mirek napisał(a):

john : to nie są jakieś archiwalne bilety? zauważ, że bilet z 2.40 przejdzie na 2.60 ;)

a co do podwyżki biletów to jedna wielka tkpina.
Cena biletu powinna być również odzwierciedleniem wykonywanych usług.
Słusznie zauważył Iznogud ; ''Tłok, spóźnienia, złomy z Zachodu''
...
Niedawno miałem być okazję we Wrocławiu kilka dni i w porównaniu do KZK GOP KM wypada tam świetnie, oczywiście mówię o MPK, ceny są też niższe

21.02 11:07:42

rafalurbino18 napisał(a):

@John: To jest stary bilet na dwa miasta, który obecnie kosztuje 3zł.

21.02 11:12:41

motley napisał(a):

to są stare bilety.

21.02 11:37:31

kareem napisał(a):

proponuje zrobic jakas pikiete pod siedziba zwiazku!

21.02 12:55:35

szakal g z napisał(a):

kareem: popieram ! Ta podwyżka do niczego dobrego nie doprowadzi -będzie coraz mniej ludzi jeździć naszą K.M Też jestem za dobrze zorganizowaną pikietą !

21.02 13:54:58

mietek napisał(a):

najlepszym rozwiązaniem by było zrobić to samo co PKM Jaworzno wypiąć się du... na KZK GOP i wprowadzić swoje bilety. A ja na miejscu panów prezesów firm przewozowych powtórzył bym wyczyn z przed kilku lat jak to komunikacja miejska zastrajkowała i nic nie jeździło. A pasibrzuchom z GOP-u gratuluje odwagi i współczuje głupoty, bo już na dzień dzisiejszy nie każdego stać aby kupił sobie bilet np miesięczny za 104 zł

21.02 15:02:33

piotrek napisał(a):

Jak słyszę w radiu reklamę KZK z kanarkami to aż nóż mi się w kieszeni otwiera. Kto wymyślił żeby reklamować się w tak debilny sposób? Przecież ciężko cokolwiek w ogóle z tej reklamy zrozumieć a co dopiero zapamiętać.

Całe szczęście że od półtorej roku nie jestem klientem tej można powiedzieć organizacji przestępczej o charakterze transportowym. Takie ceny za przyjemność jazdy wszelkiej maści złomami z całego Zachodu to rozbój w biały dzień.

21.02 15:20:30

[[OSOS]] napisał(a):

A jak już poruszyliście temat kobuchów to złapali mnie 3 razy bez biletu i nie mam ani jednego mandatu - zawsze mówią żeby mi to ostatni raz było i szczerze mówiąc już mam w dupie kobuchów i nigdy nie mam zamiaru kupować biletu ;) a kierowce autobusów krótkich też biletów w ogóle nie sprawdzają ;) jak już się popatrzy na ten bilet to cud ;)

21.02 16:21:09

Leon napisał(a):

Dosyć, wczoraj kupiłem żonie rower, KZKGOP niech żeruje na innych i niech sami jeżdżą tymi złomami.

21.02 16:45:38

wicheR napisał(a):

KZK GOP przedłużył ważność biletów jednorazowych za 2,40 zł (1,20 zł) do 14 marca 2010 r.
Jacy dobrzy. Wysle im list z podziekowaniami.
-------
Po tym terminie należy dokasować jeszcze bilet uzupełniający (do nabycia w automatach biletowych).
Ciekawie czy ludzie poleca na drugi koniec miasta do automatu zeby zakupic uzupelniajacy. Swoja droga to powinno byc tak, ze ci co maja zapas biletow tanszych (przed podwyzka) to moga jedzic az bilety w normalny sposob wykorzystja.

21.02 17:36:40

adam86 napisał(a):

@wicher: bilety uzupełniajace będą dostępne też w kioskach.

21.02 19:13:39

kaduk napisał(a):

[[OSOS]] a na jakich liniach i o jakiej porze spotykasz tych kobuchów? może zacznę tymi liniami jeżdzić.

21.02 21:46:12

insp. Kwaśniak napisał(a):

Absolutnie nie mogę się zgodzić z redakcją, że kontrola biletów przez kierujących nie przynosi dodatkowych wpływów z biletów. Z pewnością przynosi, nawet jeśli jest de facto fikcją i nie uszczelnia systemu. Zawsze jest jakiś bodziec psychologiczny i więcej osób ten bilet kupi - choćby po to żeby go przez najbliższe pół roku okazywać.

21.02 22:43:35

butthead napisał(a):

I w efekcie mamy te słynne stuprocentowe wzrosty sprzedaży, tzn. zamiast dwóch biletów sprzedano cztery ;)

21.02 23:04:46

Gojira napisał(a):

@insp. Kwaśniak

Przykład z życia: Linia 608, przystanek: Bytom Strzelców Bytomskich. Kierowca autobusu podjechał NA SAM KONIEC ZATOCZKI (a jest ona wyjątkowo długa!) i otwarł TYLKO przednie drzwi - wszyscy ludzie, łącznie z jedną babcią, biegli do tych przednich drzwi, ale kierowca patrzał w lewą szybę. Ja stałem przy nim, szukałem mojego biletu, jak go już wyciągnąłem to powiedziałem, że może łaskawie by sobie zobaczył mój bilet a ten ***** mnie wyśmiał... Tak w ogóle to NIE SPOTKAŁEM się jeszcze z kierowcą który by sprawdzał bilety.

Jedyny bodziec psychologiczny był taki, że całą drogę myślałem jak zrobić na złość owemu kierowcy - miał szczęście, że otwarł wszystkie drzwi gdy chciałem wysiąść bo bym sobie je otwarł awaryjnie! Chamstwo trzeba potraktować chamstwem!

21.02 23:36:41

aso napisał(a):

Ciekaw jestem, czy chłopaki w KZK w przypływie trzeźwego myślenia dostrzegli, że sposób oznaczania miesięcy na kwartalnym daje 100% gwarancji na nieutrudniane wejście do pojazdu w ramach akcji "Pokaż Cokolwiek Kierowcy".

22.02 00:19:58

Aleksandra 27 napisał(a):

Kzk gop to syf z malarią, pani niedorzecznik z porażeniem mózgowym, zdezelowamny tabor i podwyżki uzasadniane podnoszeniem standardu usług. Wymiotować się chce;/

22.02 00:24:36

ŁMPP napisał(a):

Pamiętam, jak wiele lat temu w Warszawie automat biletowy "zjadł" mi "dwójkę". Po fakcie zauważyłem nalepkę z tekstem mniej więcej: „Cała Warszawa cieszy się z podwyżki cen biletów. Kopnij automat i głośno krzyknij «Hurra!» ”. Chyba ktoś zastosował się wcześniej do tego zalecenia...

22.02 02:02:53

Szu napisał(a):

@insp. Kwaśniak
Nie rozsmieszaj mnie. Po kolei. Godula 121(weekend), 215, 147, Zabrze 198, Bytom 700. Tam Ci nawet przednich drzwi nie otworza, chyba ze z glana pociagniesz. Szanownemu Panu Kierowcy jest zimno.

22.02 04:09:24

citadis napisał(a):

@[[OSOS]]:Aż ciężko mi się powstrzymać z wyrażeniem swojej opinii na Twój temat, ale powiem, że akurat Ty powinieneś mieć najmniej do powiedzenia w kwestii podwyżek cen biletów i jakości KM. Jak trafisz w końcu na kanara, który nie będzie miał Cię "w dupie" i dostaniesz z 2 razy kwita po 130 zeta to wtedy będziesz mógł mówić jak to dotknęła Cię podwyżka nieudolnego organizatora, z czego osobiście bardzo się ucieszę. Przez takich jak Ty właśnie ceny biletów pną się poniekąd w górę, bo trzeba pokryć na jakąś skalę budżetowe straty spowodowane przejazdami gapowiczów.

22.02 06:40:24

mirek napisał(a):

ale niestety niezaprzeczalną prawdą jest 'mit wsiadania pierwszymi drzwiami'
raz tylko w życiu zdarzyło mi się by kierowca dokładnie przyglądał się biletowi
i był to wóz PKM Gliwice

22.02 09:44:14

Paweł napisał(a):

O co te pretensje, coraz więcej u Nas taboru historycznego. Za takie przyjemności trzeba płacić!

22.02 09:48:08

AdaM napisał(a):

Olo - wiesz ile razy uciekła mi przesiadka przez te wygłupy z I drzwiami? Już nie wspomne o fochach kierowcy, który nie chce otworzyć rano pod Gwiazdami pierwszych drzwi w 815 bo "do wysiadania są inne". A jak ja mam tam niby dojść? Wiem, wiem - skargi i wnioski na 800163030.

22.02 10:16:26

MZK Prutków napisał(a):

Ładnie tu wypociny robicie tylko niestety KZK-GOP to nie wzrusza patrzą na swoje kieszenie a pasażerowie mogą nawet na piechotce chodzić byle mili bilet. Proponuje rozbić namioty przy budynku z KZK cos w stylu białe miasteczko jak to maniło miejsce w wawa.

22.02 10:24:51

kaduk napisał(a):

Ale co da pikieta? to nie te czasy, gdy głos ludzi coś znaczył. Nie można zmienić decyzji o podwyżce, zapadła i już. A tak, to co, w 5 osób staniecie przed budynkiem KZK GOP i będzie chodzić w kółko dopóki nie zostanie wezwana policja za zakłócanie porządku przez was? To jest tak samo bzdurny pomysł jak z akcja "nie KZK GOP". Zadna z tych opcji nie zmieni decyzji i działań KZK GOP.

22.02 14:27:33

pasażer napisał(a):

Już niedługo pojawi się sposób na pokazanie co myślimy o tej podwyżce. Wystarczy dać o tym znać w najbliższych wyborach samorządowych i nie wybierać już tych samych prezydentów.

22.02 18:03:29

scania_luki napisał(a):

Ja już dawno podziękowałem KZK GOP, bo to co oni fundują to jest żałosne, w innych miastach można coś zmienić, poprawić i to się udaje a tu to zmiany jak już to na gorsze.Za co niby takie ceny? wypadające kursy, brudno, wysokie niskopodłogowce, jedni jeżdża za darmo inni muszą płacić (menele i inne bandy-NIE a porządni ludzie-TAK) i ogólnie jeżdzi kto chce, czym chce i jak chce i raczej ta cala sytuacja się nie zmieni.

22.02 21:05:38

insp. Kwaśniak napisał(a):

@butthead: Cóż, marketing jest sztuką kreatywnego prezentowania faktów, a przede wszystkim liczb :-)
@Gojira, @Szu: Sporo jest takich, którzy na prawdę sumiennie kontrolują. Są oni jednak w zdecydowanej mniejszości. Czytaj uważnie - ja nie napisałem że ten system wspaniale działa i wszystko jest teraz szczelne. Ale faktem jest, że jakiś tam wzrost sprzedaży biletów powoduje.
@pasażer: Bingo! W miesiąc po wyborach zobaczysz tych wszystkich niewybranych ex-prezydentów w ścisłych władzach KZK GOP :-)

22.02 22:29:50

lgor napisał(a):

@pasażer W sumie marzy się żeby 3/4 członków zgromadzenia w KZK GOP zostało wymienionych w nadchodzących wyborach samorządowych.
Nie zgadzam się ze akcja "Nie dla KZK GOP" jest bzdurnym pomysłem. Tylko powinno się ją rozszerzyć poza internet z wyjaśnieniem kto podjął ostateczną decyzję w sprawie podwyżki cen biletów Byli to oczywiście prezydenci miast ale nie każdy to wie a może gdyby wiedzieli to inaczej głosowaliby w wyborach. Niech więcej ludzi dowie się jak to rok temu organizator zrobił sobie przetarg na nie byle jakie autko (limuzyna z klimą i felgami aluminiowymi)
Takim postępowaniem w moich oczach ten organizator nigdy nie zadba o dobro pasażera. Aglomeracja Katowicka to jeden wielki syf i chaos komunikacji miejskiej przy tak dużych perspektywach rozwoju. Odpowiedzialni za to ludzie nie umieją nic zrobić. Obwiniają jeden drugiego albo stoją na straży teorii "niedasizmu" Ale pieniądze za taką destrukcję chętnie pobierają i to tworząc coraz więcej nowych posadek mających ponoć polepszać życie mieszkańców regionu.(np. GZM)

22.02 22:38:08

Gojira napisał(a):

@insp.Kwaśniak

Mogę założyć się, że jest to efekt krótkotrwały. Zacznijmy od tego, że spada wizerunek (buahahah, jakoś to słowo nie pasuje do KZK GOP) firmy, rośnie niezadowolenie pasażerów. Konsekwencje tego będą/są takie, że ludzie poszukają sobie alternatywnych środków transportu. Na początku oczywiście można zaobserwować wzrost sprzedaży biletów bo nikt z dnia na dzień nie zmieni przyzwyczajeń ani nie znajdzie alternatywy. Z całą pewnością jednak odpływ pasażerów będzie coraz większy.

Nie chce mi się rozwodzić nad absurdalnością FORMY, w jakiej występuje zasada wsiadania przednimi drzwiami w GOP bo myślę, że każdy sam dobrze to wie..

23.02 04:01:31

zantwies napisał(a):

@Olo: nie, marketing nie jest sztuką kreatywnego prezentowana faktów, lecz sztuką osiągania sukcesu rynkowego poprzez oferowanie produktów i usług odpowiadającym potrzebom klientów. Sztuka kreatywnego prezentowania faktów to domena polityki i pewnie z tego powodu tak doskonale to wychodzi KZK GOP. To tak jest się Regan z Gorbaczowem spotkali i pobiegli na 100 metrów. Regan wygrał, a radzieckie media napisały, że Gorbaczow po dobrym biegu zajął wysoką drugą lokatę, a Regan był przedostatni...

23.02 12:13:15

obeznany napisał(a):

"Doskonale" na poziomie lokalnych mediów co najwyżej, bo w skali kraju to już opinia o KZK GOP jest raczej dość ugruntowana...

23.02 17:35:50

Motorowy7 napisał(a):

No to zaje -fajnie jak wszystko drożeje. Teraz to każdego przewoznika będzie trzeba rozliczać za nie zrealizowany kurs. Jak tak dalej pujdzie to nikogo nie będzie stać na kupowanie biletów.

23.02 18:40:28

Drago napisał(a):

Mnie już nie stać na kupno biletów, dlatego jeżdżę własnymi czterema kółkami. Nie stać mnie na notoryczne wypadanie kursów, opóźnienia, perspektywę leczenia chorób wynikających z wdychania jakże aromatycznych spalin we wnętrzu pojazdu i utraty słychu w niejednym ikarusie.

23.02 20:39:54

SZOK.PL napisał(a):

Tak czytając komentarz od redakcji, że "jakość usług się poprawia" i w tej kwestii nie mogę się zgodzić. Niestety do tej pory jeżdżą po ulicach stare autobusy zwłaszcza te przegubowe w których drzwi się nie dosuwają bo coś blokuje, okna prawie wypadają tylko czekać aż komuś spadną na głowę. Ale najlepsze były sytuacje jak było mroźno. Zamiast ogrzewać autobus to przez cały czas było puszczane zimne powietrze.. ludzie gdzie tu logika a jak się trochę cieplej zrobiło to nagle w autobusach jest gorąco jak cholera. Nie wspomnę o opóźnieniach przez niektóre linie KZK GOP. I pytanie się samo nasuwa za co płacimy..na co wydajemy tyle pieniędzy za jeżdżenie starymi autobusami tylko czekać kiedy się rozwalą na ulicy to jest szok. A jeśli chodzi o podwyżki biletów to jest dopiero SZOK!! pomyśleć że teraz na kwartalny mam dać prawie 300 zł za takie pieniądze to rachunek za prąd jest opłacony a gdzie tu resztę popłacić i z czego go końca miesiąca tu żyć ale jeden jest plus tych kwartalnych ponieważ trzy miesiące masz z głowy małe pocieszenie.

24.02 22:21:15

butthead napisał(a):

Przeczytaj cały komentarz, nie tylko pierwsze zdanie ;)

24.02 22:56:45

Rafał napisał(a):

Ja mam jedno pytanie. Załóżmy, że w styczniu kupiłem bilet kwartalny za 264 złote. Wiadomo obowiązuje on od stycznia do końca marca. Co zrobić w sytuacji takiej, jak ta opisana w artykule, a więc gdy w międzyczasie przychodzi podwyżka cen biletów. Czy mimo tej podwyżki, wspomniany na początku bilet zachowuje ważność?
To, co w tym momencie usłyszałem w radiu, moim zdaniem jest szczytem bezczelności KZK GOP. Na pytanie po co te podwyżki, odpowiedź z ich strony jest prosta. Brzmi ona: "Ma ona na celu zrównoważenie kosztów, które naszym zdaniem powinny być wielokrotnie wyższe od tych, jakie wprowadzamy od 1 marca". Jako pasażer, czegoś tutaj nie rozumiem. Po co są podwyżki, skoro następuje odpływ pasażerów? Po co są podwyżki, skoro nie ma poprawy jakości usług?

25.02 09:18:22

suchy napisał(a):

@Rafał - polecam uważne czytanie następnym razem:

Bilety okresowe tradycyjnie ważne są tak długo jak zostało na nich oznaczone pod warunkiem, że termin ważności rozpoczął się przed 1 marca 2010 r. Czyli przykładowo osoba, która zakupiła bilet kwartalny obowiązujący od lutego br. może z niego korzystać aż do końca kwietnia, bez dodatkowej dopłaty.

25.02 10:51:09

Cezar napisał(a):

@Rafał - odpowiedź w tekście: "Bilety okresowe tradycyjnie ważne są tak długo jak zostało na nich oznaczone pod warunkiem, że termin ważności rozpoczął się przed 1 marca 2010 r."

25.02 11:49:38

Wolf napisał(a):

A jeśli kupiłem bilet 7 dniowy ulgowy za 17 zł i skasuję go dopiero w poniedziałek to co? Na bilecie jest data że kupiony dziś...

25.02 17:59:37

memphis napisał(a):

Musisz go skasować najpóźniej w niedzielę, bo istotny jest termin ważności, a nie data zakupu.

25.02 18:21:08

YoMaHa napisał(a):

@memphis: nie żeby to było coś do Ciebie, ale to co napisałeś natchnęło mnie na ciekawą kwestię - do kiedy są w starej cenie bilety sprzedawane w automacie?

25.02 18:39:03

memphis napisał(a):

Ciekawa rzecz, podejrzewam, że mogą być przestawiane na nowe ceny nieco wcześniej ew. być nieczynne przez parę dni (albo i dłużej). Ale to należałoby w KZK GOP zapytać.

25.02 20:49:27

GRACJAS napisał(a):

WIELKA ŚCIEMA!!!!!!!!!! W LUTYM BILETÓW KWARTALNYCH NIE WPROWADZONO DO SPRZEDAŻY (przynajmniej w Zabrzu) A ONI PISZĄ, ŻE TEN, KTO ZAKUPIŁ W LUTYM BILET KWARTALNY BĘDZIE MÓGŁ Z NICH KORZYSTAĆ DO KOŃCA KWIETNIA he,he,he, DOBRY MANEWR

26.02 13:39:34

Notof napisał(a):

"KZK GOP przedłużył ważność biletów jednorazowych" - Przepraszam, ale gdzie jest taka informacja na oficjalnej stronie KZK. Mnie nie udało się znaleźć, i już prawie biegłem do automatu po bilet uzupełniający na poniedziałek.
To samo z ważnością tego samego biletu na "A4" i "1"/"4". Mam wrażenie, że KZK mocno naciąga klientów (bardzo delikatnie mówiąc).

28.02 10:47:36

insp. Kwaśniak napisał(a):

@zantwies: no kurcze właśnie miałem podać ten przykład z prezydentami, ale nie byłem pewien czy to był Gorbaczow i Reagan, czy Stalin i Roosevelt :P A słyszał taki termin jak marketing polityczny?
@gracjas: a ile kolektur sprawdziłeś? To, że na jakimś zadupiu nie było danego rodzaju biletów nie oznacza że nie ma ich w sprzedaży.

28.02 12:01:11

Marco napisał(a):

@Notof
Tutaj masz informację:
http://www.kzkgop.com.pl/in...

Szukaj uważniej

28.02 15:55:13

Master808 napisał(a):

Zarabiam 1500 i uczeszczam do szkoły mam rodzine (1 dziecko) i jestem jedynym żywicielem rodziny i jak ja mam kupować bilet kiedy mnie ledwo starczy na chleb!!! W Polskim kraju najważniejsi są politycy i prezesi, a tak wogole to masz pieniadze jestes wielki i rzadzisz!

01.03 17:21:43

@Ewka napisał(a):

Bilet miesięczny autobusowy.Jak można nazwać coś takiego biletem w takim , jak obecnie wydaniu? Kawałek prostokątnej, prawie przeżroczystej kartki, którą należy wyciągać i okazywać, prawie przy każdym wsiadaniu do autobusu! Skoro podwyżka cen biletów jest uzasadniona, to powinny iść za nią poprawa usług w przewozie pasażerów, sam wygląd biletu, jeżeli jest on biletem miesięcznym lub kwartalnym i ma przetrwać swój okres ważności. Dlaczego w KZK GOP ważność biletu miesięcznego nie może rozpoczynać się w dowolnym dniu miesiąca i kończyć się w następnym miesiącu, analogicznie bilety kwartalne?

02.03 15:46:50

Notof napisał(a):

@Marco, dzięki za link do oficjalnego info. Faktycznie przeoczyłem.

Chociaż sprawa jest wyjaśniona, to ja jednak nie jestem usatysfakcjonowany do końca.
Większość ludzi, chcąc dowiedzieć się ile kosztuje bilet zagląda do cennika biletów. Jeśli to tu byłaby informacja o przedłużeniu ważności starych biletów, to byłoby OK. To jest właśnie TU jest miejsce na komunikaty związane z cennikiem biletów. Co komu szkodzi dopisać jedno zdanie. Sprawa byłaby jasna dla wszystkich. Nie widzę potrzeby zaglądania do sekcji biura prasowego skoro jest sekcja cennik biletów (tj. teraz już widzę, że nie ma wyjścia).
Teraz ta informacja jest nawet na stronie głównej, jakoś sobie jej nie przypominam, czy była w zeszłym tygodniu (wcale nie twierdzę, że jej nie było - po prostu nie pamiętam).

A kwestia ważności tego samego biletu w A4, T1, T4 ?
Dlaczego nie ma informacji o tym na rozkładach ww linii? Skąd zwykły pasażer ma to wiedzieć. Oczywiście, KZK znowu ma podkładkę, bo w Punkcie Obsługi Pasażera w G-cach jest chyba plakat zachwalający A4, z taką informacją. Ale przy ilości POPów, nie jest informacja dostępna dla każdego.

W dalszym ciągu twierdzę, te informacje są trudno dostępne i że jest to wykorzystywane na niekorzyść pasażerów.

06.03 13:56:50

insp. Kwaśniak napisał(a):

@Ewka: Wystarczy dbać o swoje dokumenty i nie mieć bajzlu w torebce. Wyobraź sobie, że bilety roczne R-1 również są drukowane na papierze tej samej gramatury co miesięczne i nie są ani trochę bardziej trwałe. To ciekawe jak ja tego dokonuję, że pod koniec roku zwracam stary bilet w idealnym, niezniszczonym stanie...

07.03 11:49:58

Willy napisał(a):

Szanowni Państwo przeczytajcie sobie , kto wchodzi w skład zarządu kzk gop . Moim zdaniem ci ludzie zasługują na zapędzenie ich kopniakami na jakiś peryferyjny przystanek z którego niechby już sobie wracali środkami komunikacji miejskiej . Ciekawe ilu z nich wiedzialo by jaki ( za ile ) skasować bilet ... niektórzy z nich są przekonani że komunikacja funkcjonuje bardzo dobrze , no jak się z niej nie korzysta , ani się jej nie kontroluje , a wydaje się grube pieniądze na jej funkcjonowanie , to można mieć takie fałszywe przekonanie . Niestety te kopniaki są zabronione prawem , podobnie jak opluwanie i obrzucanie ich czymkolwiek . To że zarząd kzk gop w jakimś sensie kopie , opluwa i kpi sobie z pasażerów , nie pozwala nam na wymierzenie im sprawiedliwej kary , ale możemy chociaż postarać się w nadchodzących wyborach o pozbawienie władzy tych ludzi , którzy choćby przez takie a nie inne zarządzanie komunikacją miejską , doprowadzili do tego że , kto może przesiada się do aut , kumuluje się w ten sposób ruch samochodowy , tworzą się korki , ludzie tracą czas i nerwy ... . No a jeszcze przed wyborami może uda się załatwić kzk gop jakąś kontrolę NIK . Jak myślicie ?

07.03 14:22:28

Iljova napisał(a):

4 lata temu przeniosłam się do Bydgoszczy tu bilety nie są najtańsze, ale porównując komunikację miejska tutaj z KZKGOP ty jest ogromną różnica nowe autobusy i tramwaje myślenie o tym żeby znowu zacząć wymieniać tabor na jeszcze nowszy. Czasami zdarzy się że autobus czy tramwaj ma kilka minut spóźnienia ale nie zdarzyło się przez te 4 lata żeby nie przyjeżdżały że 1 lub nawet więcej autobusów czy tramwajów nie przyjechało jak to miało miejsce u nas na Śląsku. Jazda z Mysłowic do Katowic i odwrotnie to była tragedia. Pozatym tutaj komunikacja miejska bierze pod uwagę zdanie mieszkańców. Starają się jak najbardziej korzystnie rozplanować rozkłady jazdy autobusów i tramwajów aby ułatwić przesiadanie z jednego na drugi. Tutaj nie ma już Ikarusów, ostatni jeździł jeszcze chyba 2 lata temu, ale było to coś w rodzaju pożegnania z tymi autobusami ostatecznie. Nie ma też tak przepełnionych autobusów jak na śląsku.jest tyle żeby można było swobodnie wsiąść..

23.06 07:27:04

mozilla007 napisał(a):

Ta warunki się poprawiają nie ma to jak optymizm. To jakaś kpina są te podwyżki tych biletów. To już jest legalna kradzież na ludziach. Autobusy się psują lub na ulicach rozsypują, strach wsiadać bo nie wiadomo czy się nie straci zdrowia lub życia, a tu jeszcze więcej płać za jazdę złomem. To już oficjalna kradzież.

06.04 22:52:26


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!