Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Setka w Rybniku

13.10.2009

Tagi: – Dodał: Jacek Sobota

Od kilku dni w Rybniku funkcjonuje nowa linia minibusowa oznaczona numerem 100. Połączenie zostało utworzone przez Tanie Linie Autobusowe, firmę transportową należącą do Jerzego Jaroszka z Knurowa.


Niewielki citroën Jumper kursuje od 10 października na okrężnej trasie Ochojec Centrum - Golejów - Rybnicka Kuźnia WORD - Orzepowice Szpital - Dworzec KM - Dworzec PKP - Bazylika - Wielopole - Golejów - Ochojec Centrum. Rozkład przewiduje obecnie tylko cztery kursy w dni robocze i trzy w soboty. Kolejne trzy kursy w dni robocze zostaną uruchomione 2 listopada.

Rybnik - Ochojec, ul. Rybnicka
Jest to już kolejna próba wejścia pana Jaroszka na rynek przewozów pasażerskich. Do historii przeszły już połączenia Rybnika z Katowicami oraz Knurowa z Katowicami przez autostradę A4. Obydwie linie funkcjonowały zaledwie kilkanaście miesięcy.

Katowice, dworzec PKSKatowice, ul. Adamskiego

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

wnerwiony pasażer napisał(a):

Jeśli w KZK-GOP dalej będą likwidować co popadnie, to szybko powstaną kolejne przedsiębiorstwa typu "Tanie Linie Autobusowe".

Kiedyś słyszałem, że linia 815 miała być przedłużona do Kazimierza. Czy ktoś może powiedzieć, dlaczego ten pomysł się nie przyjął? Ot, duża dzielnica, blokowisko, a jedyne, co mają tam do centrum Sosnowca, to turystyczny 622, 34 (lub spacerek do pętli tramwajowej czy na dworzec). Do zajezdni Zagórze też nie jest daleko, a kończy tam trasę sporo autobusów. I chyba nawet wydłużony 815 trochę pojeździł, ale szybko go obcięto. Ostatnio, stojąc na przystanku Katowice Hotel Novotel często widzę podjeżdżające busy z napisem "Kazimierz", których właściciel raczej nie narzeka na brak chętnych pasażerów... Cóż, KZK nie chce pieniędzy, to zarobi ktoś inny. Podobnie z trasą do Gołonoga: oprócz D-tki pojawił się tam niedawno jakiś nowy prywaciarz, który jeździ wielkimi busami (odjeżdżającymi ok. minutę przed D-tką :-). Teraz tylko czekać na cięcia w rozkładzie 811 i 808...

13.10 19:25:18

Mopsik napisał(a):

Rybniczanie niechętnie korzystają z busików. Tam busiarstwo nie cieszy się taką popularnością jak np. w Zabrzu, Jastrzębiu czy na ścianie wschodniej. Nie sądzę aby setka pojeździła dłużej niż 100 dni...

13.10 22:38:43

Witek napisał(a):

"Setka" kursuje na nieco dłuższej trasie. Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że startuje z Knurowa, skąd przez Szczygłowice, Wilczę, Ochojec, Golejów, WORD, Elektrownię, Orzepowice Szpital, DKM dociera do przystanku Rybnik PKP. Do Knurowa bus wraca ulicą Gliwicką, przez Wielopole, Golejów i Ochojec.

14.10 20:32:27

Nie wtajemniczony. napisał(a):

Co do Zabrza to biznes się kręci. Masa busiarzy "81". I linia do M1... Ale to chyba wynajem M1. Co do busiarzy - im częściej i lepiej otablicowane tym lepiej. Na przyszłość, niech zaczną od normalnych linii, jak wspomniane 81 Zabrze Goethego -> Helenka Elzab... 100% dublowania, na 100% trasy ;]. W końcu każdy wie gdzie to jeździ.

14.10 21:29:37

bastek napisał(a):

A może jakaż firma utworzy połączenie pomiędzy Rybnikiem a Knurowem przez szczygłowice? Byłaby to konkurencja dla tandetnego pks Rybnik

15.10 10:37:06

jacekso napisał(a):

@Witek: Nie widziałem na najważniejszych przystankach w Knurowie rozkładów tej linii, a rozkład w Ochojcu wyraźnie pokazuje trasę Ochojec - Centrum - Ochojec. Do Knurowa to on pewnie zjeżdża na przerwy.

15.10 11:43:08

Witek napisał(a):

@jacekso: rozkład jazdy "setki" w kierunku Knurowa jest dostępny na przystanku Gliwicka Szpital (kierunek Gliwice). W Ochojcu, na przystanku w kierunku Gliwic, rozkładu brak (podobnie na dworcu KM). Z niecierpliwością czekam na to, aż pan Jaroszek umieści pełny rozkład jazdy na swojej stronie http://www.tla.com.pl/

15.10 13:11:30

adamos napisał(a):

@Witek: Na DKM Jaroszek umieścił rozkład na stanowisku 1. :)

15.10 19:50:21

KikaKika napisał(a):

A co z polaczeniem Gliwice - Sosnowiec - tez kiedys mialo powstac.

21.10 21:45:23

kasia napisał(a):

po co szybciej pociągiem. za godzinę na miejscu

07.11 11:08:08

xxx napisał(a):

linia 100 chociaz ma rozkład jazdy to i tak jexdzi jak chce

03.12 19:02:45

nana napisał(a):

Ktoś kto układał rozkład jazdy lini 100 to naprawdę nie pomyślał.. powinien też ok. 8 jechać z Rybnika na Knurów i po 17 gdzieś z Knurowa na Rybnik.. Ludzie wracają i dojeżdżają do pracy! Zróbcie coś z tym! Konkurencje dla pksu, który już plajtuje.. A naprawdę o tych godzinach sporo pasażerów jeździ na trasie Rybnik-Knurów i odwrotnie. Dodatkowo jest rok szkolny, to dzieci jakoś dojechać do szkoły też muszą..

20.09 10:15:57

Max napisał(a):

Czy ta linia nadal działa?

20.01 12:54:30


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!